Civic FB7 Şoför kısmından su gelmesi (LPG montaj hatasından dolayı)

Trust

0
Aracınız
Daha önce forumda konusu oldu bazı arkadaşlar yoğun yağmurda aracın şoför kısmında su alması şikayeti var idi.
Geçenlerde benim de başıma geldi ufak bi araştırma sonucu motor kısmından lpg kabloları içeriye aktarım sırasinda delinen yerin silikon ile kapatılmaması sonucu çamurluk kısmından gelen suyun kablolar üstünden süzülmüş olduğunu fark ettik.oda suyun içeri girmesine sebep oluyormuş.

Olurda silikon kullanılmamış olan var ise mutlaka silikon yapsın illaki birgün o su girer içeriye. Yerin resmini paylaşıyorum

cf4ffde39cda869efc02ad25d5b54489.jpg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aynı problem bendede var. Yeni farkettim. Yalnız ben baktım hiç conta yok. Ayrıca bir LPG kabloso ve örme ip kaplı başka bir kablo daha var. Bu diğer kablo nedir. Ayrıca bady kid takildigindan davlumbazı çıkaramadım. Bende kendimce biseylerle orayı idareten tikadim. Ne tavsiye edersiniz. Nasıl cozebilirim. Araç garantiside devam ediyor.

PRA-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Garanti devam ediyorsa müsait vaktinizde servisten randevu alıp durumu belirtin, gerekli düzeltme işleminin garanti kapsamında yapılması gerekli.

Garanti devam ediyorsa müsait vaktinizde servisten randevu alıp durumu belirtin, gerekli düzeltme işleminin garanti kapsamında yapılması gerekli.
Arkadaşlar aynı sorun şuanda bende mevcut ama conta yok kablonun olduğu yerde .aracın garantisi devam ediyor. Servis halıları söküp kurutmaktan bahsediyor. Bunu yaptırmak mantıklı mı acaba yoksa başka türlü kurutma mı yapılması lazım . 20191102_190033.jpeg

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar aynı sorun şuanda bende mevcut ama conta yok kablonun olduğu yerde .aracın garantisi devam ediyor. Servis halıları söküp kurutmaktan bahsediyor. Bunu yaptırmak mantıklı mı acaba yoksa başka türlü kurutma mı yapılması lazım . Ekli dosyayı görüntüle 255110

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bende kauçuk paspas olduğu için sadece paspas ıslanıyordu, conta ve silikon sonrası aracın kendi ısısı ile kalan nemlilikte hızlıca gitmişti.
İşaretlenen yere uygun silikon ile su sızdırmayacak şekilde contasının yerleştirilmesi gerekiyor.
Garanti dahilinde uygulama yapmak zorundalar, Honda Türkiye'yi de arayıp durumla ilgili kayıt oluşturun.

Malesef garantiden yapmiyorlar.bazi is bilmez lpg montajlarinda (yuzde 80) civicte tus ordan gecirilmis ve spiralli yari acik bir kabko koruyucu icerisinde gecirilmis.siz istediginiz kadar orayi silikonla kapatin gerek icten gerek distan,davlumbazin ic kismindan o yari acik kanalli hortum icine suyu aliyor ve hortum icerisinde su iceri tasiniyor ve girdigi delik dibinden su sizmasa da o spiral hortumun agzinin acik asagi bakan yerlerinden tasinan su sofor mahalline su tasinmasina sebep oluyor.
Bende kauçuk paspas olduğu için sadece paspas ıslanıyordu, conta ve silikon sonrası aracın kendi ısısı ile kalan nemlilikte hızlıca gitmişti.
İşaretlenen yere uygun silikon ile su sızdırmayacak şekilde contasının yerleştirilmesi gerekiyor.
Garanti dahilinde uygulama yapmak zorundalar, Honda Türkiye'yi de arayıp durumla ilgili kayıt oluşturun.

SM-J730F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Cozumu basit o spiralli hortumdan kurtulmak olacaktir.yada ustunu icine su sizmasini onleyecek sekilde komple bantla kapatip kabloyu su tasimasina engel olacak hale getirmek gerekecektir.ben direk spiral hortumu iptal ettim kestim attik baska bir hortum aldim onu gecirdik icine ve bantladik etrafini komple giris deligini de sizdirmicak sekilde silikonladik kesin cozum oldu.servis 2 yildan sonra ordaki malzeme ozelligini yitirdiginden arac garantisine girmez dedi getirin yalitim yapalim dedi ve 500 tl fiyat verdi.disarda 30 40 tl ye halledebileceginiz bir islem.soru sormak isteyen olursa yardimci olmaya calsiirim.
Malesef garantiden yapmiyorlar.bazi is bilmez lpg montajlarinda (yuzde 80) civicte tus ordan gecirilmis ve spiralli yari acik bir kabko koruyucu icerisinde gecirilmis.siz istediginiz kadar orayi silikonla kapatin gerek icten gerek distan,davlumbazin ic kismindan o yari acik kanalli hortum icine suyu aliyor ve hortum icerisinde su iceri tasiniyor ve girdigi delik dibinden su sizmasa da o spiral hortumun agzinin acik asagi bakan yerlerinden tasinan su sofor mahalline su tasinmasina sebep oluyor.

tt818

0
Merhabalar aracımın bugün tabanının ıslak olduğunu farkettim bu neden kaynaklanabilir eli ile bastırınca su çıkıyor o derece yani aşırı yağış vardı bir haftadır yaşayan bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi ve nasıl kurutacaz tabanı?

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Benimde aracımda aynı sorun oluştu 10 gündür bulamadık sorunu ustaya götürdüm sunrof giderini açtı tahliye kanallarını açtı ama sonraki yağmurda tekrar ıslandı. araç lpg li sanırım benimde buradan kaynaklanıyor o halde? çözüm bulan arkadaşlar nereye yaptırabiliriz bunu yardımcı olurlarsa çok sevinirim valla.

Şöför kısmı su alıyordu.
Sol ön davlumbaz söküldü. İçinde lpg kablolarının kabin içine girdiği yer varmış. Orada normalde bir silikon conta var. Ancak lpg montajı sırasında bu parça özensizlik nedeniyle iç kısma kaçıyormuş. Bugün şaşmaz da yaptırdım. Conta yerine oturtuldu ve etrafı siyah silikonla kaplandı. Yanlız ıslanan taban keçesi nasıl kurur bilmiyorum. Oto kuaförde makinayla suyu biraz aldılar. Bunu söküp komple değiştirmek gerekir dediler.
Arkadaşlara tavsiyem mutlaka taban halısını kontrol etsinler. Bir hafta öncesine kadar haberim yoktu. Islaklık var mı diye bakmak aklıma gelmedi. Bu konu başlığını okuyunca baktım ki sorun benim araçta da var. Kimbilir ne zamandır böyleydi.

FD6 - FB7

FD6 - FB7
hocam araştırırken gördüm bendede aynı sorun var şaşmazda nerede yaptırdın bilgi verir misin?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ek not olarak yazayım, bayilerde yapılan montajlarda bu sorunla çok karşılaşıldı ancak 2015 sonrası fabrikasyon montajlardan sonra bu sorun bir daha gözlenmedi (y)

Son düzenleme:
Geri