Sohbet konusu > Yeni ve ikinci el araç fiyatları hakkında...

Aracınız
Civic FC5 2020
Yeni zamlı liste yayınlandı arkadaşlar.
ECO GRUBU
Premium
574.700 TL

Elegance
629.900 TL

Executive+
676.000 TL

1.5L VTEC Turbo BenzinOtomatik
Elegance
617.700 TL

Executive+
668.300 TL

Aracınız
Civic FC5 2020
BUDA ESKİ KASA CİVİC

BENZİNLİ Elegance
530.300 TL

1.6L ECO
Elegance
539.500 TL

1.6 ECO Executive
577.200 TL

1.5L VTEC Turbo Benzin Otomatik
Elegance
578.200 TL

Executive+
615.700 TL

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yeni Civic FE kasadan sahibinden'de şu anda 400 üzerinde ilan mevcut, tabi ekonomik nedenler ve karaborsa piyasası esas etken ancak yine de ilk defa Civic kullanıcı kitlesince geçişi bu kadar az olan bir Civic kasası görüyorum (Genelde her yeni kasa az çokta olsa rağbet görürdü).
Söylenecek çok söz var ama bir anlamı yok, tablo cidden üzücü...

Aracınız
Civic FC5 2020
Yeni Civic FE kasadan sahibinden'de şu anda 400 üzerinde ilan mevcut, tabi ekonomik nedenler ve karaborsa piyasası esas etken ancak yine de ilk defa Civic kullanıcı kitlesince geçişi bu kadar az olan bir Civic kasası görüyorum (Genelde her yeni kasa az çokta olsa rağbet görürdü).

Üstad
Hazirandan bu yana 13800 km istanbul içi iş gereği yol yapmışım 1 tane daha yolda giden FE GÖRMEDİM
Bayiler sağolsun ve beter olsunlar gerçek binicelere değil al satçılara bastılar araçları komisyon aldıkları adamlara lansman fa yazdıkları hatta parasını komple aldıkları aracı vermediler bunlar beter olsunlar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021

Şubat ayında başlayabilir piyasaya çıkmaya birçok bayi şubatta teslimlere başlayacaktı

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Şubat ayında başlayabilir piyasaya çıkmaya birçok bayi şubatta teslimlere başlayacaktı

Bence durum sadece araç bulunma sorununda öte, maalesef son 2 senede bayilerin tutumları ve karaborsa Civic imajına ciddi zarar verdi.
İlanda olan 400 araç eski Civic kullanıcılarının yani binicilerin kullanımında olsaydı az birazda olsa yollarda yeni kasayı görürdük ve forumda araç sahiplerinin araçlarıyla ilgili paylaşımları oluşmaya başlardı, şu anda forumda bile yeni kasa sahibi kullanıcı parmakla sayılacak kadar az.

Zaten Civic'in esas rekabet gücü temelde fiyatına göre çok donanımlı ve dayanıklı olması sayesinde oluşuyordu, eski kasalarda Civic ile Corolla fiyat bandında birbirlerine göre bir rekabet oluşturacak şekilde konumlanırdı ama şu anda özellikle fiyat avantajı ciddi şekilde Corolla'da ve bu sayede piyasada Japon grubu tercih eden kullanıcılar içinde ciddi bir dominant oluşturmaya başladı. Özellikle hibrit modeli ile birlikte diğer Japon marka kullanıcılarında Toyota'ya yöneldiğini görüyorum, Civic'te ise halen hibritle ilgili hiçbir gelişme yok (Civic'in FD6 kasasında bile hibrit seçeneği mevcuttu).

Sonuç olarak yeni kasa Civic'ler son kasa Focus gibi yollarda çok az görülecek gibi duruyor, şu aşamada da maalesef birçoğu stokçuların elinde bekliyor.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Bence durum sadece araç bulunma sorununda öte, maalesef son 2 senede bayilerin tutumları ve karaborsa Civic imajına ciddi zarar verdi.
İlanda olan 400 araç eski Civic kullanıcılarının yani binicilerin kullanımında olsaydı az birazda olsa yollarda yeni kasayı görürdük ve forumda araç sahiplerinin araçlarıyla ilgili paylaşımları oluşmaya başlardı, şu anda forumda bile yeni kasa sahibi kullanıcı parmakla sayılacak kadar az.

Zaten Civic'in esas rekabet gücü temelde fiyatına göre çok donanımlı ve dayanıklı olması sayesinde oluşuyordu, eski kasalarda Civic ile Corolla fiyat bandında birbirlerine göre bir rekabet oluşturacak şekilde konumlanırdı ama şu anda özellikle fiyat avantajı ciddi şekilde Corolla'da ve bu sayede piyasada Japon grubu tercih eden kullanıcılar içinde ciddi bir dominant oluşturmaya başladı. Özellikle hibrit modeli ile birlikte diğer Japon marka kullanıcılarında Toyota'ya yöneldiğini görüyorum, Civic'te ise halen hibritle ilgili hiçbir gelişme yok (Civic'in FD6 kasasında bile hibrit seçeneği mevcuttu).

Sonuç olarak yeni kasa Civic'ler son kasa Focus gibi yollarda çok az görülecek gibi duruyor, şu aşamada da maalesef birçoğu stokçuların elinde bekliyor.

Açıkçası aracımı çok sevmeme rağmen eğer Corolla hybrid flame paket bulabilseydim bayilerde kafa kafaya değişmeyi düşünüyordum. Ama Corolla da bulunamıyor şu an. Ayrıca son gelen zamlarla birlikte Corolla fiyatı da arttı. Artık kafa kafaya değişmek de mümkün değil. Aracımızı sevmeye ve iyi bakmaya devam :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aracınız
Civic FD6 2008
Yakin arkadasim hatasiz bi era si var kmsi dusuk satmak icin benim hesaptan yukledi. Fiyati da ilanlara gore orta ayar yazdi. 20 gundur ne mesaj var ne arayan soran var. Arac alacaklar iyi bi jndirimle alabilir bu zamanlar

Geri