Sohbet konusu > Yeni ve ikinci el araç fiyatları hakkında...

Aracınız
Civic FB7 2013
Verdiğiniz ikinci ilandaki araç güzelmiş gerçektende. Hemen müşteri arayışına geçeyim o zaman :D
185bin olunca km, 13 yaşa da girdi, yavaştan sanayi ihtiyacı artar düşüncesindeyim (buji, yakıt filtresi vs).
Vadacarstaki baya temiz görünüyo fiyatıda güzel hemen yazıl bence :)

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Eğer aracı 240-250bine satabilirseniz mantıklı bir düşünce, şu anda FB7lerin Premium paketlerin biraz hasarlıları düşük kilometrede 260-270 civarına bulunabiliyor,
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ivic-benzin-otomatik-premium-1007570271/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-78600-km-de-civic-995257481/detay
Vavacars olan aynı zamanda 40.yil paketi. Güzel ekstraları var.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Zamların nedeni genel itibariyle bütün dünyada oluşan araç fiyatlarındaki artış. Honda crv 6000 dolar zam yedi bir sene içerisinde yurt dışında

Ad Soyad
UMTBRT
Aracınız
Civic FE1 2021
Bu zamların bana göre 3 sebebi var;
1- satışları iyi gidiyor ki zam yapıyorlar
2- artan maliyetlerden dolayı zam yapıyorlar
3- koskoca honda markası satılsın yada satılmasın es vermemek adına çizgiyi bozmadan bildikleri politakadan gidiyorlar indirim yapsalar yada zam yapmasalar çoğunluk müşterinin düşüncesi satamıyorlar yada kasa tutmadı yönünde oluyor ki hangi bayiye gidersek gidelim özellikle şahsımızı hiç tanımayan bir bayiye kimse satışlar kötü demez ama honda a veya b markaya benzemez kasa tutuşmamış bile olsa kemik hondacılar meraklarından alır ki fc5 tede ilk çıktığımda böyle olmuştu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Zamların satışla alakası yok hocam. Son 2 yıldır araç satışları iyi değil. Örneğin 2015 yılında 750 bin 2021 yılında 560 bin otomobil satılmış hem de artan nüfusa rağmen. Esas nedenler şunlar: Dünyada emtia fiyatlarının artması nedeniyle maliyet artışı. Araç döviz bazında artıyor. Bizde de her yıl döviz kuru artıyor. Üstüne bir de ham fiyata endeksli vergi sistemi var. 2020 martta 175 bine aldığım sıfır civic 2022 martta 544 bine aldım. Bu sürede avro 2 kat arttı ayrıca ötv %50 den 80 e çıktı.

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Zamların satışla alakası yok hocam. Son 2 yıldır araç satışları iyi değil. Örneğin 2015 yılında 750 bin 2021 yılında 560 bin otomobil satılmış hem de artan nüfusa rağmen. Esas nedenler şunlar: Dünyada emtia fiyatlarının artması nedeniyle maliyet artışı. Araç döviz bazında artıyor. Bizde de her yıl döviz kuru artıyor. Üstüne bir de ham fiyata endeksli vergi sistemi var. 2020 martta 175 bine aldığım sıfır civic 2022 martta 544 bine aldım. Bu sürede avro 2 kat arttı ayrıca ötv %50 den 80 e çıktı.

Aynen kısaca maliyetten dolayı sanırım ama suan sarı sitede bile Executive pluslar 600 den aşağı yok

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benim daha çok merak ettiğim millette nasıl para varki 500 Lee 600 ler havalarda uçuyor sorsak herkes aç kimsenin birikimi yok vs ben bu işi çözemedim usta

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Millette para var hususundan ziyade 80 milyonluk ülkede maddi refah seviyesi yüksek kişi sayısı burada temel soru. Eskiden sıfır aracı alabilecek potansiyel alıcı sayısı güncel sayıdan şok daha fazlaydı ama şu anda bu sayı eskiye göre oldukça düştü, ama halen alabilecek durumda olanlarda yok değil.

gunesec

Özel Üye
Benim daha çok merak ettiğim millette nasıl para varki 500 Lee 600 ler havalarda uçuyor sorsak herkes aç kimsenin birikimi yok vs ben bu işi çözemedim usta

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Galerici, esnaf, ticaret yapan, parayla oynayan, borsaya oynayan, kripto para, metamask vb. pek çok şekilde iyi para kazanan var. Ama bunlar azınlık. Herkes aç evet, araç alan kısım o aç olmayanlar. Nüfusa oranlarsak alım gücü epey düştü.Ayrıca pek çok kişi de şu an ne alsam kâr, ileride nasıl olsa zamlanacak mantığında. Şu an kredi çekip çöp alsan kârdasın, mantığı.

Aracınız
Civic FB7 2013
Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Bir diğeride artık parası olan insanlar arsa ev vs.. almak yerine arabaya yatırım yapıyor çok gördüm fazladan evi arsası olupta satıp araba alan ve ülkemize belki böyle milyonlarca insan var baksan durumları orta hallidir 500-600 bin verip araba alacak durunu yoktur ama gayrimenkul zenginidir 5-10 milyonluk evi arsası vardır satmaz böyle insanlar çok yani ama artık insanlar yavaş yavaş açıo gözünü bidahamı gelecem havasında çoğu insan satıo evi tarlayı alıyor arabayı

ve aslında araba en çok kar getiren yatırımlık ev alırsın muhitinden komşularından park yeri yoktur ev biçimsizdir herşeyden fiyat kırılır veya artar ama 2 ayda 100 bin koymaz üstüne ev ama arabalar öyle değil orta dolulukta bi araç alsan her halükarda 2 ayda en az 50 bin koyuyor üzerine

Geri