sol 2 kapı kaza :(

Aracınız
Civic FB7 2015
Geçmiş olsun ustam, uzun süre kullanacam satıcı değilim dersen kaskoda varmış servisden karşıla orjinal parça takılacaksa sorun yok bence.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Ic aksami degistireceklerini sanmiyorum. Kaporta aksami degisir gerisi eskilerden takviye edilir.
Vermiyorlarsa saçmalık . Kapı içi mekanızma , camları , tuşlar vs. Bunların da bir bedeli var . Bu parçaların fiyatdan düşmesi lazım düşmüyorsa da kapıyı sahibine vermeleri gerek . Tanıdık kaskocusu olan varsa öğrenirse bilgi paylaşırsa sevinirim . Başımıza gelirse aklımızda bulunur.

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017
TUCSON 2015

Aracınız
Civic FC5 2019
Birgi kirliliğini temizlemek adına birkaç konuda açıklama yapmak isterim. Parçaları servis sigorta şirketine teslim eder, hurdacıya ya da tamircilere satılır ( bkz. perte çıkan aracın çekme belgeli olarak satılması),
Hasar durumunu servis değil expert belirler, yani servis bunu değiştiririm der, expert gerek yok gerse parça değişmez. Kazada suçlu olmasanız bile kaskonuzda sürpirim görürsünüz, çarpan değişir fakat zam oranı hasar çarpan durumuna göre belirlenir. Kapı değişiminde darbe barında hasar yok ise kapı sacını değiştirir varsa kapı tamamen değişir, trimler sökülür yeniden takılır, trimler genellikle değişmez. Sorulacağı için peşinen yazayım servis parça listesi çıkarır, expert hasar durumuna göre parçaların kontrolüne bakar, servis fiyat çıkarır, expert fiyatı sigorta şirketine bildirir, sigorta şirketi gelir kaybı yaşayacağını görürse aracı perte çıkarır ücretinizi öder, hasar kalan kısmını suç durumuna göre karşı sigortaya rücu eder, aracınızı da sizden aldığı vekalet ile satışa çıkarır.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
bir usta ile GÖRÜŞTÜM 4. SANAYİDE. 1,750 tl ye halolur bunda bişi yok dedi servise gitsen 25 bin tl hasar kaydı oluşturabilir dedi. senin için sorun değilse serviste yaptır dedi ama değiştircekleri kesin değil göstermen lazım dedi. bana kaskodan yap arabayı dersen dedi 10 bin tl yazarım dedi kaskoya.
çok kararsızım....
Kaskoya neden 10bin yazıyor anlamadım? Normalde nasıl yapıyorsa yapsın ve ona göre de sigortadan parasını alsın, TRAMER'e de 1750 lira yansısın, çok sorun olmaz.

Aracınız
Civic FC5 2017
Yeni aracimla kaza yapmistim sag on tekerden geldi vurdu bize Tofaşin biri biradere yetkili servise goturmeyelim dedim beni dinlemedi. Asagida resmini payalstigim kaza icin 16 bin tl hasar kaydi isledi. Goreceginiz uzere farda gorunurde hic bir sey olmamasina ragmen altta tampon ile birlesim yerinde catlak varmis soylediklerine gore degistirdiler sadece far 8500 tl :) ustaya gotursek bu arabanin ne fari degisirdi ne de camurlugu ama dinletemedim :) demem o ki yetkili servise karsiyim abi degismemesi gereken seyi bile degistiriyorlar.Ekli dosyayı görüntüle 263001

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017
TUCSON 2015
Sağ camurluk değişmiş ama

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
İşte bu. Hocam olmayacak şeyi değiştiriyorlar. Sonra satarken araç sahibinin canını sıkıyor. 1,2 bin az yazarım satılır olmuyor. Aracı sorgulayan adam tramer de o tutatı görünce geri adım atıyor.

Arkadaşın hasarı bende olsa cebimden yaptırırdım. Hem kapı değişmez, hem tramere işlemez hem de bir sonraki kasko un hasarsızlığınız bozmazdım. Başıma geldiği için böyle diyorum. Yoksa isteyen istediğini yapsın.
Hocam alırken bu hasarı sorun edecek adam her türlü eder. Hasar kaydı yok diye araba hasar almamış olmuyor ki. Yetkili de yaptırılmayacaksa bence o ustada hiç yaptırmayın. Elden 1750₺ diyip kaskodan yaparsak 10.000 demek ne demek.

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
kapı kolunuda kilidide dahil ederim diyor
Hocam alırken bu hasarı sorun edecek adam her türlü eder. Hasar kaydı yok diye araba hasar almamış olmuyor ki. Yetkili de yaptırılmayacaksa bence o ustada hiç yaptırmayın. Elden 1750₺ diyip kaskodan yaparsak 10.000 demek ne demek.

ASUS_X00TD cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

gunesec

Özel Üye

Ayıp demek hocam, etik değil

Aracınız
Civic FB7 2015
pasta cila boya koruma yaptırdığım bir arkadaşım vardı, sakın dedi servise yaptırma bunla hiçbirşey yok sürtme bu dedi ve deneyimli bir ustasına danışarak 1300 tl ye hallederiz dedi. yazık tramere kaskona ölücü insanlara fırsat verme dedi. arabam 38 bin km 2015 model 2016 haziran trafiğe çıkışlı. ve hak verdim. pazartesi bırakacağım cumaya kadsr acele etmeden aheste aheste halledecek. doğru olan bu gibi geldi şimdilik..

ASUS_X00TD cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri