Civic ES7 Son zamlardan sonra lpg yakıt sarfiyatınız

Aracınız
Civic FB7 2013
@afyok lpg bitince benzine geçiyor. Göstergede de kırmızı ışık yanması gerekiyor.
Sarı yanıp sönen son ışık lpg can çekişiyor her an bitebilirim demek.

Ad Soyad
Adem Sönmez
Aracınız
Civic FD6 2008
@afyok lpg bitince benzine geçiyor. Göstergede de kırmızı ışık yanması gerekiyor.
Sarı yanıp sönen son ışık lpg can çekişiyor her an bitebilirim demek.
Bende sizin gibi biliyorum ancak 45 lik litrenin 29 litresi bitmiş, hala 16 litre varmış yanıp sonmesine rağmen. Galiba aracımın LPG gaz göstergesi doğru uyarı vermiyor.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bende sizin gibi biliyorum ancak 45 lik litrenin 29 litresi bitmiş, hala 16 litre varmış yanıp sonmesine rağmen. Galiba aracımın LPG gaz göstergesi doğru uyarı vermiyor.

Lpg ışıklarına çok takılmamak gerekiyor. Benzin gibi hassas değiller.
Az lpg varken araç yokuş yukarı olsa farklı yokuş aşağı olsa farklı gösterir.

Aracınız
Hocam şehir içi 100km de LPG 16.5 lt yakıyor, , ne yapmalıyım, bugün subap ayarı yaptırdım, motor lastiğini değiştirdim bujileri değiştirdim inşallah düzelir, yol bilgisayarı yine 17 gösteriyor. Bu arada yol bilgisayarı doğru ölçüm veriyor test ettim

Kısa mesafe kullanıyorsunuz,
LPG kullanmayın. Hem benzin hem LPG +soğuk motor+ %20 daha fazla LPG kullanımı olarak daha büyük maliyet çıkıyor karşınıza. Bu arabalar çok sağlam ama ülkemiz şartlarındaki Benzin fiyatlarından dolayı yaktığını çok zannediyoruz sadece. Gaz şu an 2~3 lira aralığında olsa bugün insanlar Benzinli araba alıp daha fazla paraya ‘LPG’ li diye satışa çıkarırlardı.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri