Spontane gelişen bazı kapışmalar

Aracınız
Hatırlamıyorum valla yokuş yukarı aceleci bir Polis Transiti ile bile kapıştım. Sayısız maceram oldu otomatik oldugu için kalkmıyorum pek ama roll tarzı bişeyler oluyo arada. Golf 7.5 ile gidiyorduk 170 180 önüme o hızda bir 320d atlayınca arabada atmosferik olunca daha toparlayamamıştım uzayıp gitmişti. ( Halen daha Küfür ederim kendisine )
C kasa Corsa sonra onla bir yaramazlığımız olmuştu Son zamanlarda duruldum tabi müsait oldukça yol kendimi ve başkalarını tehlikeye atmayacak limitlerde yapmaya çalışıyorum...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@m2hamid hocam şu anda sana Tekir yaylasından yazıyorum ve o 11 km'lik rampayı yaz aylarında her hafta sonu çekiyorum. ? İlk zamanlar güzel ama her hafta gidip gelince ve 80 km ile giden bir kamyonu 81 km ile en sola geçip sollamaya kalkan kamyoncular yüzünden o rampadan da gına geliyor artık ???
Sadece kamyonlar değil hocam diğer araçlarda genelde dediğiniz gibi, sollayacam diye önünüze atlayıp bir de sollamada öndeki aracın yanına gelince de tıkanmaları yok mu, bi de dizelse kara duman atmaya başlaması :cautious: (eski VW ve fiatlarda çok gördüm), işte orada insan sinir küpü oluyor :)

Aracınız
Civic FC5 2020
Bende eski dizel aracımla başımdan geçen 2 olayı anlatayım.

Pazar gecesi bomboş sahil yolunda ilerlerken arkamdan bir CLA 180d hızla gelip solladı. Önüme kırıp, ABS çalıştırarak adeta bir Tofaşçı gibi çapraz bir şekilde kasise girdi.

İlk kasisten sonra sağa çekip geçmemi bekledi, tekrar arkama yapışıp selektör yağmuruna tuttu. Haliyle sinirlendim, bir yandan sövüyorum
Hemen 100 metre ilerisinde ki 2. Kasis e gelmeden tekrar soluma geçti kasisten beraber geçtik.

Biraz geç oldu ancak anladım ki oyun oynamak istiyor :)
Temel de boş durmadı
S moduna alıp Eco' yu kapattım ZF sağolsun milisaniye içinde tepki verdi 120 ye kadar kapıştık.
3-4 araç boyu arkamda kaldı.

Mercedes ya bu daha ne olsun diyip alıyorlar.
Sonra 109 HP Renault motoru hayal kırıklığına uğratıyor

Başka bir gün ise Passat ışıklarda sağıma yanaştı.
Mat siyah kaplamalıydı, R ön tamponu vardı.
Şoförü tabiki avına bakma hareketini yaptı.
En başta 2.0 TDI 240 HP olan modelden sandım haliyle ben çok bakmadım

Bir sonraki ışıkta durmadan önce arkadan inceledim. Egzoz çıkışlarının sonradan yapılan plastik kapak olduğunu ve TDI yazısında ki T harfinin kırmızı olmadığını gördüm.
Anlayacağınız üzere 1.6 TDI 120 HP ancak dışardan sanayi usulü R-Line modeliydi

1.6 olduğunu anladıktan sonra artık bende avıma bakabilirdim

O bana ben ona bakıyorum dizel motorun saçma sesiyle boşta gaz verdim
O burun çıkardı ben burun çıkardım, yeşil yandı derken 80 e kadar 1.5 araç boyu gerimde kaldı

Dizel aracımın ilk kalkışını çok seviyordum, 9 ileri ZF ve torklu olması büyük avantaj sağlıyordu.

Ne zaman ki Eco Civic e geçtim kalkışlarda hickimseye sataşmıyorum.
İlk kalkışta devirlenmesi malesef uzun sürüyor özellikle 0-30 pek canlı değil.

Ancak hala kalkış harici hala alayına isyan alayına gider

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Aracınız
Civic FB7 2016
benden de bi anı
Benzinlikte araba yıkama operasyonu bitmek üzereyken A3 ü olan arkadaş arakdan ledli bi selektör yaptı neyse arabalar yıkandı sohbetler edildi
gece sonunda yakıt almak için şehir dışına doğru gitmeye karar verdik ilk ışık kırmızı yanyana kaldık
A3 1.0 turbo
beklentim kafa kafaya gitmek ama oda ne A3 bi gitmeye başladı arabayı kenara çekip yakasım geldi sonrasında da pek kimseye bulaşmamaya karar verdim arkadaşlar mertlik bozulmuş turbo bozuyo :D

Aracınız
benden de bi anı
Benzinlikte araba yıkama operasyonu bitmek üzereyken A3 ü olan arkadaş arakdan ledli bi selektör yaptı neyse arabalar yıkandı sohbetler edildi
gece sonunda yakıt almak için şehir dışına doğru gitmeye karar verdik ilk ışık kırmızı yanyana kaldık
A3 1.0 turbo
beklentim kafa kafaya gitmek ama oda ne A3 bi gitmeye başladı arabayı kenara çekip yakasım geldi sonrasında da pek kimseye bulaşmamaya karar verdim arkadaşlar mertlik bozulmuş turbo bozuyo :D
1.0 tsi 116hp olmasına rağmen 2.0 tdi 140hp araçları üzer. Bizim araçlar hikaye anlayacağınız. Tamamen vites kutusuyla alakalı bir konu ;)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2017
Bende eski dizel aracımla başımdan geçen 2 olayı anlatayım.

Pazar gecesi bomboş sahil yolunda ilerlerken arkamdan bir CLA 180d hızla gelip solladı. Önüme kırıp, ABS çalıştırarak adeta bir Tofaşçı gibi çapraz bir şekilde kasise girdi.

İlk kasisten sonra sağa çekip geçmemi bekledi, tekrar arkama yapışıp selektör yağmuruna tuttu. Haliyle sinirlendim, bir yandan sövüyorum
Hemen 100 metre ilerisinde ki 2. Kasis e gelmeden tekrar soluma geçti kasisten beraber geçtik.

Biraz geç oldu ancak anladım ki oyun oynamak istiyor :)
Temel de boş durmadı
S moduna alıp Eco' yu kapattım ZF sağolsun milisaniye içinde tepki verdi 120 ye kadar kapıştık.
3-4 araç boyu arkamda kaldı.

Mercedes ya bu daha ne olsun diyip alıyorlar.
Sonra 109 HP Renault motoru hayal kırıklığına uğratıyor

Başka bir gün ise Passat ışıklarda sağıma yanaştı.
Mat siyah kaplamalıydı, R ön tamponu vardı.
Şoförü tabiki avına bakma hareketini yaptı.
En başta 2.0 TDI 240 HP olan modelden sandım haliyle ben çok bakmadım

Bir sonraki ışıkta durmadan önce arkadan inceledim. Egzoz çıkışlarının sonradan yapılan plastik kapak olduğunu ve TDI yazısında ki T harfinin kırmızı olmadığını gördüm.
Anlayacağınız üzere 1.6 TDI 120 HP ancak dışardan sanayi usulü R-Line modeliydi

1.6 olduğunu anladıktan sonra artık bende avıma bakabilirdim

O bana ben ona bakıyorum dizel motorun saçma sesiyle boşta gaz verdim
O burun çıkardı ben burun çıkardım, yeşil yandı derken 80 e kadar 1.5 araç boyu gerimde kaldı

Dizel aracımın ilk kalkışını çok seviyordum, 9 ileri ZF ve torklu olması büyük avantaj sağlıyordu.

Ne zaman ki Eco Civic e geçtim kalkışlarda hickimseye sataşmıyorum.
İlk kalkışta devirlenmesi malesef uzun sürüyor özellikle 0-30 pek canlı değil.

Ancak hala kalkış harici hala alayına isyan alayına gider

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????
kalkısta manuel olarak gelırız Alperen

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

gunesec

Özel Üye
benden de bi anı
A3 1.0 turbo

images (2).jpeg

Harama karşıyız hocam:)

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben simdi gordum boyle bir konuyu. Valla siz iyi cesaret ediyosunuz kapisma isine. Benim hic gozum almıyor bu arabayla kapismayi. Hele bazen yokuslarda utaniyorum. Gaza bassam devir 5bin oluyo . Basmasam dusuyo. Arabadakiler napiyon baba cok hizli gidiyon diyolar ama ibre 73 74 75 diye 1er 1er kalkiyo. Ben kapismayi goze alamıyorum valla.

.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ben simdi gordum boyle bir konuyu. Valla siz iyi cesaret ediyosunuz kapisma isine. Benim hic gozum almıyor bu arabayla kapismayi. Hele bazen yokuslarda utaniyorum. Gaza bassam devir 5bin oluyo . Basmasam dusuyo. Arabadakiler napiyon baba cok hizli gidiyon diyolar ama ibre 73 74 75 diye 1er 1er kalkiyo. Ben kapismayi goze alamıyorum valla.

.
Hocam bunlar biraz genç işi yerinde yapılırsa güzel oluyor. Ben ise hayatın tadı tuzu diyorum.
Bir test sürüşü için 46 yaşındaki bir öğretmen abimi yanıma aldım. Daha 2. vites 6000 deviri gördüm direk yavaş leynn dedi. Bende daha yeni başlıyoruz dedim. 160 görüncede tamam tatmin oldum hadi geri dönelim yeter dedi.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam bunlar biraz genç işi yerinde yapılırsa güzel oluyor. Ben ise hayatın tadı tuzu diyorum.
Bir test sürüşü için 46 yaşındaki bir öğretmen abimi yanıma aldım. Daha 2. vites 6000 deviri gördüm direk yavaş leynn dedi. Bende daha yeni başlıyoruz dedim. 160 görüncede tamam tatmin oldum hadi geri dönelim yeter dedi.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...
Hayir yanlis anladiniz. Ben yastan degil aracin cekisini begenmedigim ve guvenemedigim icin bu işlere girmiyorum demistim. Ama sıkıntı yok

.

Geri