Stop etme

Fc5 otomatik elegance sahibiyim dün trafikte manevra yapmak için geri vitese taktım ve araba stop etti. Otomatik arabanın stop etmesi normal mi ? Neden olmuş olabilir ? İyi günler dilerim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

aykutoğlu

Özel Üye
Sorun nerden kaynaklandıgını belırtelım bakalım neymiş senın olayda değişik miş

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Perşembe 12:40 randevu aldım halledilsin ilk işim neden olduğunu nasıl çözüldüğünü öğrenip paylaşmak

Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Hocam manevra esnasında çift pedal yapmıyor sunuz değil mi ?

Manevra yaptıgınız yer bayır mıydı ?

Arac LPG li mi ?

LPG li ise rolantide kalıbre ayarı istiyor gıbı duruyor ..

Butun pedalları bırakıp aracın gıtmesını istemeyin böle bir sey yapıyorsanız stop edebilir..

Şimdiden geçmiş olsun

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Araç lpg li. Düz yoldaydım d den sonra r ye aldım ve stop etti. Dediğiniz hataları hiç yapmadım.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadasta anladigim kadariyla marsin ilk seferde almama durumuda var. Eger servise gidersen ve boyle bir problemin varsa, sana cozum olatak soylenen seyleri burada paylasirsan sevinirim. Cunku bende 2018 kasim cikisli eco elegance var ve bende zaman zaman bu problemi yasadim ancak cozum getirilemedi. Servis de hu durumu anlattim akuye bakildi ancak sorjn bulunamadi ve surekli yapmadigi icin de bir cozum uretilemedi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Mümkün olursa bende yarın servise gidicem stop etme gibi bir problem yaşamadım ama vites P konumunda iken 1300-1400 devir çalışan motor vitesi D konumuna alınca motor 600 devirde düşüyor bu da haliyle titreme yapıyor. Ufak bir devir ayarı ile çözülecek bir sorun

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

merhaba aykutoğlu öncelikle hangi şehirde ikametgah ediyorsunuz ben Bursa’da yaşıyorum aynı sorundan bende müzdaripim benimki 10 bin bakımından sonra ortaya çıktı fakat 3 4defa servise gitmeme rağmen normal olduğunu bu motorlarda bu şekilde az yakıt tüketimine dair iddalar ettiler banapek inandırıcı gelmedi

Ad Soyad
ST
Aracınız
Diğer Markalar
Araç lpg li. Düz yoldaydım d den sonra r ye aldım ve stop etti. Dediğiniz hataları hiç yapmadım.

Aynı olayı ben de iki defa yaşadım. Benden kaynaklı diye düşünüyordum meğer değilmiş. Sonucu bildirirseniz memnun oluruz...

aykutoğlu

Özel Üye
merhaba aykutoğlu öncelikle hangi şehirde ikametgah ediyorsunuz ben Bursa’da yaşıyorum aynı sorundan bende müzdaripim benimki 10 bin bakımından sonra ortaya çıktı fakat 3 4defa servise gitmeme rağmen normal olduğunu bu motorlarda bu şekilde az yakıt tüketimine dair iddalar ettiler banapek inandırıcı gelmedi

Kocaeli gölcük teyim İzmit haldız a gidicem. İnternetten takip ettiğim kadarıyla haldız diğer servislerden çok farklı. İlgi alaka çözüm odaklı çalışma yönünden 1 numaralar ki zaten Türkiye çapında birçok konuda ilk 3 e girdiklerine dair Honda Türkiye nin vermiş olduğu sürüsüyle ödül ve plaketleri var. Yani demem o ki normal bu modelller böyle gibi şeyler demezler çözüm bulurlar diye düşünüyorum. Perşembe günü bu konu altından tekrar bilgilendirme yaparım

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Kocaeli gölcük teyim İzmit haldız a gidicem. İnternetten takip ettiğim kadarıyla haldız diğer servislerden çok farklı. İlgi alaka çözüm odaklı çalışma yönünden 1 numaralar ki zaten Türkiye çapında birçok konuda ilk 3 e girdiklerine dair Honda Türkiye nin vermiş olduğu sürüsüyle ödül ve plaketleri var. Yani demem o ki normal bu modelller böyle gibi şeyler demezler çözüm bulurlar diye düşünüyorum. Perşembe günü bu konu altından tekrar bilgilendirme yaparım

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

teşekkür ederim ben bu gün tekrar aracı servise götürdüm durumu yeniden izah ettim ustadan hava akış metresini, gaz kelebeği mekanizmasını ve maf sensörünü temizlemesini ve kontrol etmesini istedim ve işlemleri yaptıklarını ayarları tekrar yaptıklarını ve durumu takip etmemi ekleyerek aracı teslim ettiler. Ve sonuç olarak araca bindim ve kontrol ettim titremenin devam ettiğini ve devirin 600 e sabitlendiğine tekrar şahit oldum.
Sizin sonuçtan da bilgi verirseniz teşekkür ederim iyi günler

Aracınız
Civic FC5 2017
teşekkür ederim ben bu gün tekrar aracı servise götürdüm durumu yeniden izah ettim ustadan hava akış metresini, gaz kelebeği mekanizmasını ve maf sensörünü temizlemesini ve kontrol etmesini istedim ve işlemleri yaptıklarını ayarları tekrar yaptıklarını ve durumu takip etmemi ekleyerek aracı teslim ettiler. Ve sonuç olarak araca bindim ve kontrol ettim titremenin devam ettiğini ve devirin 600 e sabitlendiğine tekrar şahit oldum.
Sizin sonuçtan da bilgi verirseniz teşekkür ederim iyi günler
İnallar mı hocam

BV6800Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynı olayı ben de iki defa yaşadım. Benden kaynaklı diye düşünüyordum meğer değilmiş. Sonucu bildirirseniz memnun oluruz...

Bursada yaşıyorum ve inalları aradım korona salgını süresince servisin çalışmadığını söylediler yani bu salgın geçene kadar gidemicem. Daha sonra gittiğimde bilgi veririm.

Geri