Stop etme

Fc5 otomatik elegance sahibiyim dün trafikte manevra yapmak için geri vitese taktım ve araba stop etti. Otomatik arabanın stop etmesi normal mi ? Neden olmuş olabilir ? İyi günler dilerim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Evet Bursa’da 2tane İnallar bayii var ikisinede gittim ama yakıt tüketimini düşürmek için devirin düştüğünü söylüyorlar ama ben bir türlü kabullenmek istemiyorum

Hocam araç rölantide saatte 0.6-0.7 litre yakıt harcar. Rölantiyi 800'den 600'ye düşürdü diyelim tüketim olsa olsa 0.5 olur. Saatte 0.1-0.2 litre için mi uğraştılar yani bence mantıksız baştan savmak için bahane.

Aracınız
Civic FC5 2017
Evet Bursa’da 2tane İnallar bayii var ikisinede gittim ama yakıt tüketimini düşürmek için devirin düştüğünü söylüyorlar ama ben bir türlü kabullenmek istemiyorum
Hocam ilk cakıstırma da devir zaten arac ısınana kadar Yuksek calısır sonra düşer kendı ...

Senınkı böyle bir sey değil değil mi ?

Eger öle bir sey ise bu her aracta boledır ilk marş da Yuksek devır de calısır ısındıktan sonra devır düşer

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hocam ilk cakıstırma da devir zaten arac ısınana kadar Yuksek calısır sonra düşer kendı ...

Senınkı böyle bir sey değil değil mi ?

Eger öle bir sey ise bu her aracta boledır ilk marş da Yuksek devır de calısır ısındıktan sonra devır düşer

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hayır böyle bir şey değil, ben 20 yıldır bir çok farklı marka otomatik araç kullandım hiç böyle bir titreşimle karşılaşmadım

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hocam araç rölantide saatte 0.6-0.7 litre yakıt harcar. Rölantiyi 800'den 600'ye düşürdü diyelim tüketim olsa olsa 0.5 olur. Saatte 0.1-0.2 litre için mi uğraştılar yani bence mantıksız baştan savmak için bahane.
Evet size katılıyorum fakat sonuçta turbo motorlu beygiri yüksek araç kullandığımız için ben de servise yakıt tüketimini düşünseydim 0.9 yada 1.0 motor az yakan araç alırdım dedim ama sadece sizin için bu araç yapılmıyor diye savunmalarına devam ediyorlar üzücü bir durum

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba,
Aynı durum fakat stop edecek değil.
Lpg ile çalışırken böyle benzin ile değişir mı bilmem denemek lazım
Ekli dosyayı görüntüle 258217
Evet aynen göründüğü gibi benim aracım benzinli aynısını yapıyor stop etmez belki ama titreşim oldukça can sıkıntısı benim için ilerleyen zamanlarda terim seslerinin artmasına sebeb olacaktır diye düşünüyorum sonuçta araç içi malzemeleri plastik olduğundan aşınma olacaktır ayrı yeten ben çok saçma buluyorum ve çok can sökücü benim için ?

aykutoğlu

Özel Üye
Evet arkadaşlar konuyu ilk günden beri takip ediyorum daha öncede dediğim gibi bu gün servis randevum vardı ve gittim. Durumu anlattım hatta bir çok kişide bu problem olduğunu söyledim. Yaklaşık 1 saat aracı test ettiler klima açık kapalı, tüm aydınlatma sistemi açık kapalı aklınıza ne gelirse yaptılar ama hasta doktorun ayağına gidince iyi olurmuş misali vites D yada R konumunda en freni çekili olmadan brake hold açık yani fren konumunda ne yaptıysak 700 devrin altına düşmedi
İlgili arkadaş sağolsun test eden ustayı çağırdı bende durumu izah ettim ve şimdiye kadar turbo benzinli araçlarda hiç karşılaşmadıklarını benzin-lpg kullanan araçlarda bu problemin olduğunu bunuda subap ve gaz kelebeği ayarı yaparak ÇÖZDÜKLERİNİ söyledi. İlk çalıştırmada benzinden gaza geçtikten sonra ısınmadan hareket edilmesi durumunda kendilerinin bile servis içinde ileri geri manevra yaparken stop ettiğini söyledi. Motor tam ısınmadan lpg li araçlarda yol eğiminin bile sebep olabileceğini belirtti. Turbo benzinli bir araçta ilk defa karşılaştığını tekrar olması durumunda getir gün boyu kalsın iyice motor soğusun öyle bir test edelim dedi.
(Ben hem soğuk hem sıcakken bu problemi yaşamıştım)
Kendilerine teşekkür ettim hiç bir ücret ödemeden çıktım.
Yine söylüyorum İzmit Honda Haldız a dan z ye tüm ekibiyle bambaşka bir yer bu normal bu modelller böyle gibi saçma sapan şeyler söylemediler.

Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Evet arkadaşlar konuyu ilk günden beri takip ediyorum daha öncede dediğim gibi bu gün servis randevum vardı ve gittim. Durumu anlattım hatta bir çok kişide bu problem olduğunu söyledim. Yaklaşık 1 saat aracı test ettiler klima açık kapalı, tüm aydınlatma sistemi açık kapalı aklınıza ne gelirse yaptılar ama hasta doktorun ayağına gidince iyi olurmuş misali vites D yada R konumunda en freni çekili olmadan brake hold açık yani fren konumunda ne yaptıysak 700 devrin altına düşmedi
İlgili arkadaş sağolsun test eden ustayı çağırdı bende durumu izah ettim ve şimdiye kadar turbo benzinli araçlarda hiç karşılaşmadıklarını benzin-lpg kullanan araçlarda bu problemin olduğunu bunuda subap ve gaz kelebeği ayarı yaparak ÇÖZDÜKLERİNİ söyledi. İlk çalıştırmada benzinden gaza geçtikten sonra ısınmadan hareket edilmesi durumunda kendilerinin bile servis içinde ileri geri manevra yaparken stop ettiğini söyledi. Motor tam ısınmadan lpg li araçlarda yol eğiminin bile sebep olabileceğini belirtti. Turbo benzinli bir araçta ilk defa karşılaştığını tekrar olması durumunda getir gün boyu kalsın iyice motor soğusun öyle bir test edelim dedi.
(Ben hem soğuk hem sıcakken bu problemi yaşamıştım)
Kendilerine teşekkür ettim hiç bir ücret ödemeden çıktım.
Yine söylüyorum İzmit Honda Haldız a dan z ye tüm ekibiyle bambaşka bir yer bu normal bu modelller böyle gibi saçma sapan şeyler söylemediler.

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Öncelikle cevap için teşekkürler. O zaman fabrika çıkış lpg li aracımın düz yolda stop etmesi ve çalışmada arada marş almaması normal diye düşünebiliriz. Umarım normaldir :)

aykutoğlu

Özel Üye
Öncelikle cevap için teşekkürler. O zaman fabrika çıkış lpg li aracımın düz yolda stop etmesi ve çalışmada arada marş almaması normal diye düşünebiliriz. Umarım normaldir :)

Yoo kesinlik dediğiniz normal bir durum değil.. Servisteki arkadaşta zaten normal bir durum demedi aksine subap ve gaz kelebeği ayarı ile problemi çözdüklerini belirti

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Geri