Stop etme

Fc5 otomatik elegance sahibiyim dün trafikte manevra yapmak için geri vitese taktım ve araba stop etti. Otomatik arabanın stop etmesi normal mi ? Neden olmuş olabilir ? İyi günler dilerim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

aykutoğlu

Özel Üye
Öncelikle cevap için teşekkürler. O zaman fabrika çıkış lpg li aracımın düz yolda stop etmesi ve çalışmada arada marş almaması normal diye düşünebiliriz. Umarım normaldir :)

İLK ÇALIŞMADA MARŞ ALMAMASI ile ilgili farklı bir forumda geçen yazışmaları aynen kopyala yapıştır yapıyorum. Bahsi geçen araç LPG li. Arkadaşlara detaylı açıklama ve çözüm önerileri için teşekkür ediyorum

-İyi günler benim 2016 civic FC5 aracım var sabahları çok geç çalışıyor bu problemden başına gelen var mı?

-LPG'li araçların en büyük sıkıntısı sabahları geç çalışma problemi bunu test etmek gerekiyor ve testide bir gün boyunca benzinde çalıştırıp hiç LPG ye almadan ertesi gün sabah marşa basıp erken çalıştığını anlamak en basit yöntem olur.

-Dün benzine almıştım aracı ve az önce çalıştırdım hemen çalıştı sorun lpg mi?

-Şöyle bir durum oluşuyor misal arabayı çalıştırıyorsunuz akşam stop ettiğinizde LPG de stop ediyorsunuz ve sabah çalıştırdığınızda benzinde çalışıyor, sorun da tam olarak buradan kaynaklanıyor, aracı akşam stop edince LPG de olduğundan sabaha kadar LPG motora sızıyor ve sabah marşa bastığınızda benzinle LPG birden gidince geç çalışma oluyor.

-Bunun için ne yapmam gerekiyor akşamları benzine mi alayım?

-Hayır servise götürün aracı ve denediğiniz yöntemi anlatın sanırım LPG enjektörü veya regülatöründen kaçak oluşuyor çözüp size teslim ederler.

-Sorun enjektördenmiş garantiden yapıp verdiler şimdi sorunsuz sabahları ilk marşta çalışıyor.

Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Atmosferik R16 Honda motorlarında subap ayarı bozulduğunda rolantide stop etme durumuyla sıklıkla karşılaşılır.
Rolantide titreme olayını ilk okuduğumda FD6 motorunu düşünerek subap ayarı yapılsa faydalı olabilir diye düşünmüştüm ve son yazılanlar bunu destekliyor.
Yanlız 1.5 Turboların subap ayarı hakkında bilgim yok ama yapılabiliyorsa soğuk motorda subap aralıklarına bakılması bence faydalı olacaktır.

İLK ÇALIŞMADA MARŞ ALMAMASI ile ilgili farklı bir forumda geçen yazışmaları aynen kopyala yapıştır yapıyorum. Bahsi geçen araç LPG li. Arkadaşlara detaylı açıklama ve çözüm önerileri için teşekkür ediyorum

-İyi günler benim 2016 civic FC5 aracım var sabahları çok geç çalışıyor bu problemden başına gelen var mı?

-LPG'li araçların en büyük sıkıntısı sabahları geç çalışma problemi bunu test etmek gerekiyor ve testide bir gün boyunca benzinde çalıştırıp hiç LPG ye almadan ertesi gün sabah marşa basıp erken çalıştığını anlamak en basit yöntem olur.

-Dün benzine almıştım aracı ve az önce çalıştırdım hemen çalıştı sorun lpg mi?

-Şöyle bir durum oluşuyor misal arabayı çalıştırıyorsunuz akşam stop ettiğinizde LPG de stop ediyorsunuz ve sabah çalıştırdığınızda benzinde çalışıyor, sorun da tam olarak buradan kaynaklanıyor, aracı akşam stop edince LPG de olduğundan sabaha kadar LPG motora sızıyor ve sabah marşa bastığınızda benzinle LPG birden gidince geç çalışma oluyor.

-Bunun için ne yapmam gerekiyor akşamları benzine mi alayım?

-Hayır servise götürün aracı ve denediğiniz yöntemi anlatın sanırım LPG enjektörü veya regülatöründen kaçak oluşuyor çözüp size teslim ederler.

-Sorun enjektördenmiş garantiden yapıp verdiler şimdi sorunsuz sabahları ilk marşta çalışıyor.

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Teşekkür ederim hocam. Servise gitmeden olmayacak belli oldu. Ama o benzine almayı bi deneyeceğim. İyi forumlar

aykutoğlu

Özel Üye
Teşekkür ederim hocam. Servise gitmeden olmayacak belli oldu. Ama o benzine almayı bi deneyeceğim. İyi forumlar

Deneme sonrasını merakla bekliyorum inşallah bu sefer servis sıkıntınızı anlar ve çözüme kavuşturur

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Ad Soyad
Okan Güleryüz
Aracınız
Civic FC5 2021
Benim aracım benzin 1.5 lt 182 ps. Düz yolda motorun ısınmasını beklerken düşüyor rölanti. Önceki mesajda belirtmiştim P de hiç sıkıntı yok P de beklerken ilk çalışmada 1600 devir kısa bir zaman sonra ısındıkça 1300 e kadar düşüyor sonra hareket etmek için vitesi D ye alınca 600 devirlerde geziyor titreme yapıyor. Perşembe günü için servisten randevu aldım ufak bi ayarla halledicekler inşallah

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus
Merhaba Değerli arkadaşım aynı sorun bende de var çözebildiniz mi.

Ad Soyad
Okan Güleryüz
Aracınız
Civic FC5 2021
Benim aracım benzin 1.5 lt 182 ps. Düz yolda motorun ısınmasını beklerken düşüyor rölanti. Önceki mesajda belirtmiştim P de hiç sıkıntı yok P de beklerken ilk çalışmada 1600 devir kısa bir zaman sonra ısındıkça 1300 e kadar düşüyor sonra hareket etmek için vitesi D ye alınca 600 devirlerde geziyor titreme yapıyor. Perşembe günü için servisten randevu aldım ufak bi ayarla halledicekler inşallah

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus
Merhaba kardeşim aynı sorun bende de var sorunu çözebildiniz mi acaba ??

Ad Soyad
Okan Güleryüz
Aracınız
Civic FC5 2021

1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus
Merhaba kardeşim 1.5 182 hp exe plus 2021 model arac satın aldım 64.000 km de aynı sorun bende de oluyor d de ışıklarda beklerken 600 devirde titreme yapıyor farları ya da klima yı açınca devir 700 e çıkıyor minimum 700 devir ve sonrasında titreme kesiliyor. Sadece d de beklerken bu sorun oluyor. Motor kulağı ve şanzıman kulağından olacağını da sanmıyorum ama elimiz kolumuz bağlı kaldık böyle :(((

Geri