Takas yapılır mı

Aracınız
Civic FC5 2019
Eyvallah. Ben de yakmıyor demiyorum ki. Zaten kendi tüketimimi paylaşmıştım 9.4 altına inmiyor diye. Ama bu beni Eco almaya yönlendirmiyor çünkü ben alırken az çok tahmin ediyordum ne yakacağını. Şikayetçi de değilim. Alan pek çok kişi de 182 PS arabanın Eco dan fazla yakacağını biliyordur. Benim itirazım "RS kullananlar Eco ya geçmeye çalışıyor" sözünüze. Öyle bir şey istisnalar dışında söz konusu değil diyorum ben de.
Dostum allah kaza bela vermesin bak şimdi senden ricam konuyu açan kişinin ilk mesajına bak bana hak verirsin takasa girip rsini verip ecoya geçiyor ve para veriyor üstüne bunun gibi bir konu 2 ay önce de açıldı sen bizi ondan yanlış anladın rs kötü araç deil şuan farklı bir durum var petrol fiyatlarondaj ötürü ecoya geçmek istiyorlar anlatmak istediğim buydu hayırlısı akşamlar

Aracınız
Civic FC5 2020
Klima tuşunu hiçte unutmadım. Sıcak bir bölgede yaşadığımdan klimayı her sürüşümde uzun-kısa mesafe farketmeksizin kullandım. Ocağıma incir ağacı dikecek tüketimleri görmedim. Yeni nesil turbo benzinli araçlar düşündüğünüz kadar çok yüksek yakıt değerlerine ulaşmıyor. Ortalama sürüş kullanımlarında sınıfındaki dizel araçlarla arasında 100 km de 1-1.5 lt yukarı yönde fark olur.

Aracınız
Civic FC5 2020
Dostum allah kaza bela vermesin bak şimdi senden ricam konuyu açan kişinin ilk mesajına bak bana hak verirsin takasa girip rsini verip ecoya geçiyor ve para veriyor üstüne bunun gibi bir konu 2 ay önce de açıldı sen bizi ondan yanlış anladın rs kötü araç deil şuan farklı bir durum var petrol fiyatlarondaj ötürü ecoya geçmek istiyorlar anlatmak istediğim buydu hayırlısı akşamlar
RS 2018 Eco ise 2020 model. Biri 6000 biri 37000 km. Ayrıca Eco 2. Elde daha çok tutulan bir model. Doğal olarak arada fiyat farkı var. Üstüne para ödeme sebebi yakıt tüketimi değil. Bir aracın diğerinden 2 yıl daha yaşlı olması. Tekrar söylüyorum istisnalar kaideyi bozmaz. İyi dilekler için teşekkür ederim. Allah razı olsun. Size de iyi akşamlar.

Aracınız
Civic FC5 2019
RS 2018 Eco ise 2020 model. Ayrıca Eco 2. Elde daha çok tutulan bir model. Doğal olarak arada fiyat farkı var. Üstüne para ödeme sebebi yakıt tüketimi değil. Bir aracın diğerinden 2 yıl daha yaşlı olması. Tekrar söylüyorum istisnalar kaideyi bozmaz. İyi dilekler için teşekkür ederim. Allah razı olsun. Size de iyi akşamlar.
Hocam gene söylüyorum hondaların hepsi güzel ve bana göre kaliteli ama sorun tamamen petrol fiyatlarından ötürü kayış ecolara istisna deil bu sık birşey illa rs dn de deil başka markadanda kaçıyorlar ecolara umarım anlamışsınızdır 2 ay önce gene benzer bir konu vardı artık baydı ne benzin miş be yetti valla grşrz

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam bundan birkaç ay önce rs e lpg takıyordu bir arkadaş bu forumda ben çok turbolu araç kullandım ki olayın ilginç kısmi benzn 8 e ulaştı bu konuyu konuşmamız bile saçma

Sana göre saçma hocam
LPG de 4 ün üzerine çıkmış
Benzin 10 olunca LPG yine 4 mü olacak sanıyorsun?
Tercih meselesidir saygı duyarım ama yılda 15-20 bin km nin altında kullanan birisi için LPG ile çırpınmak bana pek mantıklı gelmiyor, bu da benim fikrim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Sana göre saçma hocam
LPG de 4 ün üzerine çıkmış
Benzin 10 olunca LPG yine 4 mü olacak sanıyorsun?
Tercih meselesidir saygı duyarım ama yılda 15-20 bin km nin altında kullanan birisi için LPG ile çırpınmak bana pek mantıklı gelmiyor, bu da benim fikrim

Ben f30 la benzini yaşadım sen benzinle çırpınmak istiyorsan oda senin fikrin lpg her zaman uygun kalır not şuan 4 ün altında lpg var saçma istasyonlardada olsa bence benzin ile lpg kıyaslama bir süre

Aracınız
Öncelikle yazdıklarımın tercihleri sorgulama ve yargılama gibi bir niyeti olmadığını; aksine herkesin eylemlerine saygılı olduğumu belirteyim. Pandemi şartlarının tetiklediği güvenli seyahat arzusunu bir kenara bırakacak olursak, yılda 20 Bin km altında kullanmak için araç almak duygusaldır ama rasyonel değildir. Periyodik bakım, MTV, kasko-sigorta ücreti, aracınızın yaklaşık %10 değer kaybı ve oynak ve yüksek bir enflasyonist ortamda araba sahibi olmak için verdiğiniz paranın en iyimser % 10 fırsat maliyeti göz önüne alındığında 330 bin TL’ lik bir arabanın yıllık maliyeti 70 bin lira. Bu hesabı yapmadan benzin hesabını yaptığını düşünerek araç alanın rasyonalitesini, ekonomi biliminin ilkeleri değil duyguları yönetiyordur. 20 bin km üzerinde kullanlar ise söz konusu 70 bin liralık maliyeti düşürmek üzerine pozisyon almalı. 2002’den beri olmasa da 2011’den beri araba kullanıyorum. Bir devlet üniversitesinde araştırma görevlisiyim. İlk arabamı 0’dan 220 bin km’ye; ikincisini 0’dan 140 bin km’ye kullandım. Üçüncü arabam FC5 0’dan 74 bin km’ye geldi ve hepsi de lpg’liydi. Bu 10 yıllık sürenin yalnızca iki yılında eşim çalıştı. Tek maaşla 3 sıfır araba aldım ve eşten, dosttan ya da bankadan yardım almadım. Şu an yatırım araçlarında 50 bin TL’nin üzerinde yeni araba için biriken amortisman var. Uzun dönem maliyet ve süreklilik hesabı yapmayan kişilerin sadece yakıt hesabı yapması eksik hesaptır. Otomobiller mülk değil sadece sizi “A” noktasından “B” noktasına götüren araçtır. Çünkü mülk’ün rant olarak tabir edilen getirisi olmasına rağmen aracın ise işletme maliyeti vardır. Ancak bizim mülkiyet odaklı toplumsal psikolojimizin üzerine refah devletlerinin sahip olduğu hedonizm binince böyle bir garabet çıkıyor ortaya. Arkadaşların da dediğine benzer şekilde ben de NSX’ e binmek isterdim ama dahil olduğum ekonomi-politik çevre bu hesabı yapmaya itiyor. Her arkadaşımın kararlarına saygı duyduğumu bitirmeden bir daha belirteyim.

Aracınız
Civic FC5 2020
Al dostum sen rs kanser etti bu muhabbet kendin görünsün doğrusunu tüm herkes salak zaten eco kullanıyor ondan dolayı yani biz bayide aynı para olan rsi ondan almadık zaten peşin aldım ve sıfır aynı paraydı almadım rs almamda

Hocam böyle çıkışmanız hoş değil bende karar veremediğim için mantıklı olur mu olmaz mı diye sizlerin görüşlerini almak için danıştım ben size salaksınız eco kullanıyorsunuzda demedim böyle bişey neden dediğinizi anlamadım demekki siz hız yapmayı sevmiyosunuz aracınız sizi tatmin edebiliyor fakat ben öyle sevmiyorum performansı bana yetmiyor bunu tek düşünme sebebimde bu yani ecoyu falanda kötülemedim yani gayet iyi yakıt değerleri var ama benim için performans mı yoksa yakıt mı dediğiniz zaman ben performans derim bu kişiden kişiye değişir

35 ARS 909

Aracınız
Civic FC5 2020
Rs sahibine aracı neden değiştirmek istediğinde sordum rs e 2 yıl bindiğini biraz değişiklik yapmak istediğini ve ilerde tekrar rs e döneceğini söyledi üste para olayıda benim aracımdaki donanımlar onunkinden daha fazla km ve yaş farkı benim üstüne para isteme sebebimde buydu adamda üste fiyatta aşırıya kaçmazsam kabul edebileceğini söyledi olay tamamen böyle

35 ARS 909

Aracınız
Civic FC5 2019
Rs sahibine aracı neden değiştirmek istediğinde sordum rs e 2 yıl bindiğini biraz değişiklik yapmak istediğini ve ilerde tekrar rs e döneceğini söyledi üste para olayıda benim aracımdaki donanımlar onunkinden daha fazla km ve yaş farkı benim üstüne para isteme sebebimde buydu adamda üste fiyatta aşırıya kaçmazsam kabul edebileceğini söyledi olay tamamen böyle

35 ARS 909
Hayırlısı olsun hocam kompleks bir konuydu konu çözüldü zaten arkadaşlarda anladı bizi güzel günlerde kullanın

Geri