Civic FC5 Type r egzoz ceza

Aracınız
Civic FC5 2020
Bu konuyu daha önce de açmıştım aracımın egzozu yüzünden durdurmuşlardı uyarı almıştım bugün ise egzozdan ceza yedim aracım honda civic 1.6 exe egzozu da type r egzoz fakat egzozda hiçbir işlem yok ses falanda çıkarmıyor normal araba egzozu gibi ama görünüşü type r olduğu için ceza yedim abilere type r modelinin egzozu hiçbir işlem yok dedim bana senin araban type r değil yapamazsın dediler ve type r da dediklerine göre 2 egzoz varmış 3 yokmuş ben sonrada ekletmişim güyya tamamen saçmalık gereksiz bir ceza olduğunu ve itiraz etmeyi düşünüyorum sizin bu konuda ki düşüncelerinizi de merak ediyorum

aracın egzozu bu şekilde
e1aeb741-2064-4d53-b08e-51a06d60dd7a.jpg

35 ARS 909

Aracınız
Civic FC5 2020
Aklıma takılan bir şey de var bilen biri cevaplayabilirse sevinirim polis sağa çekti durdum vitesi p konumuna aldım gaz ver dediler gaz verdim sonra bi anda lpg göstergesi bomboş gözüktü 0 daydı uyarı lambası yanmaya başladı araçta lpg yi kapatıp açtım düzeldi bunun sebebi ne olabilir

35 ARS 909

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Bu konuyu daha önce de açmıştım aracımın egzozu yüzünden durdurmuşlardı uyarı almıştım bugün ise egzozdan ceza yedim aracım honda civic 1.6 exe egzozu da type r egzoz fakat egzozda hiçbir işlem yok ses falanda çıkarmıyor normal araba egzozu gibi ama görünüşü type r olduğu için ceza yedim abilere type r modelinin egzozu hiçbir işlem yok dedim bana senin araban type r değil yapamazsın dediler ve type r da dediklerine göre 2 egzoz varmış 3 yokmuş ben sonrada ekletmişim güyya tamamen saçmalık gereksiz bir ceza olduğunu ve itiraz etmeyi düşünüyorum sizin bu konuda ki düşüncelerinizi de merak ediyorum

aracın egzozu bu şekilde
Ekli dosyayı görüntüle 265099

35 ARS 909
Geçmiş olsun hocam. Maalesef ülkemizde trafik polislerinin ceza yazabileceği ucu açık çok fazla madde var. Bazı maddeler açık ve net olmakla birlikte, bazı maddelere yorum yaparak kendi inisiyatifi ile ceza yazabiliyor. Kısaca aracınıza sonrada yapılan her donanıma polis ceza yazabiliyor. İtiraz edebilirsiniz, ancak biraz uğraşabilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2020
Geçmiş olsun hocam. Maalesef ülkemizde trafik polislerinin ceza yazabileceği ucu açık çok fazla madde var. Bazı maddeler açık ve net olmakla birlikte, bazı maddelere yorum yaparak kendi inisiyatifi ile ceza yazabiliyor. Kısaca aracınıza sonrada yapılan her donanıma polis ceza yazabiliyor. İtiraz edebilirsiniz, ancak biraz uğraşabilirsiniz.

Ya hocam anlamadığım şu bana diyor ki egzozun görünüşü yasak bu egzozu takamazsın diyor ama yazdığı ceza gürültü ses yapan araç kullanmak aynen böyle yazıyor görünüşten ceza diye bişey olduğunuda düşünmüyorum bir de arkamdan giderken sana çok ceza da yazamadık çıkarımız da yok diye sitem etti

35 ARS 909

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Şikayetinizde polis memurunun görüntüden dolayı ceza yazacağını söyleyip ses kontrolü vs yapmadan gürültülü egsozdan ceza yazdığını belirtin.
Ceza silinir kesin diyemem ama sessiz kalındıkça da ota çöpe ceza yazılıyor.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Şikayetinizde polis memurunun görüntüden dolayı ceza yazacağını söyleyip ses kontrolü vs yapmadan gürültülü egsozdan ceza yazdığını belirtin.
Bu tarz keyfi ceza yazan polislere görevi kötüye kullanmaktan ceza verilmediği sürece bu böyle devam eder hocam. Ses çıkarsak bile maalesef polislerin umrunda olmuyor. Ben yazarım itirazını mahkemeye yaparsın diyip işin içinden çıkıyorlar. Mahkemeye veriyorsun, ceza iptal ediliyor, hatalı ceza yazan polise hiçbirşey olmuyor. Sen ben uğraştığımızla kalıyoruz.

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
628 TL yazılan ceza sanırım tek bir maddeden yazılan ceza degil. Tutanakta ne yazıldı bilmiyorum ama iki maddeden yazılmış gibi anladım yazılan tutardan. 2021 yılında gürültüden yazılan ceza tutarlarini aşağıda paylaştım. İtiraz ettiğinizde 32/3 iptal edilebilir ama 30/1-b iptal edilir mi edilmez mi bilemiyorum. Yapmış olduğunuz modifiyeyi bilirkişi orijinalinin dışında yapılan işlem oldugunu belirteceği için iptal edilmez diye düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• 24EFF2CD-BE8B-4A25-A3DA-BBA891F73233.jpeg
    24EFF2CD-BE8B-4A25-A3DA-BBA891F73233.jpeg
    197.8 KB · Görüntüleme: 90
  • F68C85C5-57E1-41BA-B9ED-B9A564D84C39.jpeg
    F68C85C5-57E1-41BA-B9ED-B9A564D84C39.jpeg
    63.3 KB · Görüntüleme: 90
Aracınız
Civic FC5 2020

Sizin egzozunuzda type r gördüğüm kadarıyla daha önce hiç böyle bir şey yaşadınız mı bir de aydında mı yaşıyorsunuz aydında yazdılar bana bu cezayı

35 ARS 909

Aracınız
Civic FC5 2020
Bu tarz keyfi ceza yazan polislere görevi kötüye kullanmaktan ceza verilmediği sürece bu böyle devam eder hocam. Ses çıkarsak bile maalesef polislerin umrunda olmuyor. Ben yazarım itirazını mahkemeye yaparsın diyip işin içinden çıkıyorlar. Mahkemeye veriyorsun, ceza iptal ediliyor, hatalı ceza yazan polise hiçbirşey olmuyor. Sen ben uğraştığımızla kalıyoruz.

Evet hocam orası öyle tek merak ettiğim şey öylesine mi yazıyorlar yoksa gerçekten yasak mı bu egzozu kullanmak çünkü 2.defa başıma geliyor bu olay daha önce de bi polis durdurup yasak olduğunu söylemişti ama uyarmıştı sadece bu sefer bir de üstüne aracım trafikten men edildi egzoz yüzünden anlamış değilim

35 ARS 909

Geri