Civic FC5 Type r egzoz ceza

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar aracımın egzoz yüzünden trafikten men yemesinin üstüne aydın da vizeye götürdüm geçiceğini düşünerek vizede ki adam bana aracında ki 3 egzozda çalışıyor vizeden geçmesi için bunu teke düşürmen gerekiyor dedi diğerleri süs olmalıymış bunun üzerine şansımı denemek için bir de izmirde vizeye götürdüm orda hiçbir sıkıntı olmadı aracın egzozunda bi işlem bulunmadığı ve uygun görüldüğü söylendi varex falan var mı diye sordular yok dedim polisler hondacılara yapıyor böyle falan dedi oradaki adam ve sonuç olarak raporu emniyete götürdüm aracın meni kalktı

Polis farklı bir şey diyor aydın vize farklı bir şey diyor izmir deki farklı bir şey diyor bayi desen çok farklı bir şey diyor gerçekten yaşadığım en ilginç olaylardan biriydi önerileriniz için sizlere de teşekkür ederim

35 ARS 909
Geçmiş olsun. Şimdilik muayeneden geçip meni kaldırmışsınız. Ancak önümüzdeki günlerde yine, dediğim dedik bir trafik polisi ile karşılaşırsanız aynı cezayı yemeniz muhtemel gibi görünüyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam tekrar çevrilmeniz halinde typer da bu şekilde vs gibisinden yaklaşmayın.

Tamamen süs amaçlı, egzoz ucu olmayan typer tampon fotoğrafı gösterip (ek olarak ekledim) vidayla takıldığını herhangi bağlantısı olmayıp ses çıkarma durumu da olmadığını söylersiniz.

Araçta da oraya girebilecek bir çubuk bulundurup arkaya doğru gitmediğini gostererek teyit etmelerini sağlayın.

Aklı başında olan kimse niyeti ceza yazmak dahi olsa bunca şeyi gösterdiğiniz de egzoz için ceza yazmaz başka bahane bulur :)

Geçmiş olsun...Screenshot_20210520_201235_com.sahibinden.jpeg

2016 - FB7 - Modulo
2018 - FC8 i-DTEC - Mugen
2020 - FC5 - Turbo & Mugen Melez :)

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
benide aliağa da durdurdu yakın zamanda standart çevirmede memurun biri arkaya dolaştıgı sırada egzoz var bunda yasak dedi. bende susturucu sonrası oldugu için seste herhangibir değişim yok sadece hepsinden gaz çıkışı olsun diye bu şekilde dedim. hondacı olup ta egzoz takmayan mı var memlekette dedi gülümsedi. yinede yasak ama görmezden geliyorum seni dedi gönderdi. güzel ülkemde fabrika çıkışı hariç ne takarsan tak ceza yazılmaya müsait ne yazıkki size geçmiş olsun

IMG_E5337.JPG

Aracınız
Civic FC5 2020
benide aliağa da durdurdu yakın zamanda standart çevirmede memurun biri arkaya dolaştıgı sırada egzoz var bunda yasak dedi. bende susturucu sonrası oldugu için seste herhangibir değişim yok sadece hepsinden gaz çıkışı olsun diye bu şekilde dedim. hondacı olup ta egzoz takmayan mı var memlekette dedi gülümsedi. yinede yasak ama görmezden geliyorum seni dedi gönderdi. güzel ülkemde fabrika çıkışı hariç ne takarsan tak ceza yazılmaya müsait ne yazıkki size geçmiş olsun

Ekli dosyayı görüntüle 265217

Sağolun hocam benide bi kere aliağada aynı şekilde durdurup yasak olduğunu ve çıkarmamı söylemişlerdi ceza aydına nasip oldu

35 ARS 909

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam tekrar çevrilmeniz halinde typer da bu şekilde vs gibisinden yaklaşmayın.

Tamamen süs amaçlı, egzoz ucu olmayan typer tampon fotoğrafı gösterip (ek olarak ekledim) vidayla takıldığını herhangi bağlantısı olmayıp ses çıkarma durumu da olmadığını söylersiniz.

Araçta da oraya girebilecek bir çubuk bulundurup arkaya doğru gitmediğini gostererek teyit etmelerini sağlayın.

Aklı başında olan kimse niyeti ceza yazmak dahi olsa bunca şeyi gösterdiğiniz de egzoz için ceza yazmaz başka bahane bulur :)

Geçmiş olsun...Ekli dosyayı görüntüle 265216

2016 - FB7 - Modulo

Tamamdır hocam öneriniz için teşekkür ederim bidaha böyle bir şey yaşarsam dikkat edicem birde benim aracımda ki diğer 2 egzoz süs değil ses çıkarmıyor ama gaz verdiğimde 3 ündende hava geliyor sıkıntı olur mu acaba

35 ARS 909

Aracınız
Civic FC5 2020
Geçmiş olsun. Şimdilik muayeneden geçip meni kaldırmışsınız. Ancak önümüzdeki günlerde yine, dediğim dedik bir trafik polisi ile karşılaşırsanız aynı cezayı yemeniz muhtemel gibi görünüyor.

Hocam yediğim ceza sesten dolayı fakat egzozda hiçbir işlem yokken böyle bir şey yaşanması çok garip aynı cezayı yemem muhtemel evet dediğiniz gibi ama yapıcak bir şey yok

35 ARS 909

Aracınız
TR de Sleeper takilmak en guzeli arkadaslar dikkat cekmek hepimizin hosuna gider anliyorum ama bugun akaryakita gelen zamlardan haberiniz vardir hicbir dolmuscu otobuscu serviscininde sesi cikmadi.
Motor modifiyesi her zaman en iyisidir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Tamamdır hocam öneriniz için teşekkür ederim bidaha böyle bir şey yaşarsam dikkat edicem birde benim aracımda ki diğer 2 egzoz süs değil ses çıkarmıyor ama gaz verdiğimde 3 ündende hava geliyor sıkıntı olur mu acaba

35 ARS 909
Ben standart typer tampon seti içinde gelen aksesuar amaçlı vidalamali egzoz ucundan sanıyordum.

Hava geliyorsa arkasında bağlantı vardır bu sebeple tamamen polisin insiyatifine kalmış.

Susturucu dan sonra olsa da gaz çıkışı olduğu için uğraştırır.

Yerinizde olsam boruyu iptal eder, bahsettiğim şekliyle kullanırdım.

Kış aylarında 3 lü den değil de alttan egzoz gazı gözükür haricinde bişey farketmez.

2016 - FB7 - Modulo

Aracınız
Civic FC5 2020
Ben standart typer tampon seti içinde gelen aksesuar amaçlı vidalamali egzoz ucundan sanıyordum.

Hava geliyorsa arkasında bağlantı vardır bu sebeple tamamen polisin insiyatifine kalmış.

Susturucu dan sonra olsa da gaz çıkışı olduğu için uğraştırır.

Yerinizde olsam boruyu iptal eder, bahsettiğim şekliyle kullanırdım.

Kış aylarında 3 lü den değil de alttan egzoz gazı gözükür haricinde bişey farketmez.

2016 - FB7 - Modulo

Evet dediğiniz gibi yaptırmayı düşünüyorum bidaha uğraşmak gerçekten istemiyorum ama anlamadığım şu başka bi aracın egzozunu kendi aracımda kullanmak yasak mı böyle bir kural var mı

35 ARS 909

Geri