Civic FC5 Ufak can sıkıcı bir Kaza...

Ugr60

0
İşte maalesef ki böyle bir durumda var. Ben yine de olaya direk suçlamamak adına öyle baktım ama görülüyor ki kazın ayağı hiç te öyle değilmiş. Böyle bir insana güvenmemek bence de en iyisi. Polis diye sigortacısını arayan adam yarın hasar için de çamura yatar ve bu sürpriz olmaz. Ciddei anlamda çok çok büyük bir kaza değil ama işte kazadan daha fazla can sıkan durumlar bunlar. Tekrardan bununla geçmiş olsun. Aklıma takılan tek soru, belki de karşı tarafa yazılacak tüm kusur ama yine de olay yerine taraflar anlaşamayıp polis çağrıldığı için, polis size de ceza-i işlem uygulayacak mı ? Bildiğim kadarıyla polis bu gibi durumlarda iki tarafa da ceza yazıyor.
Hocam polis en sonunda tutanağı kendi tuttu ve onun haricinde bi tutanak da kendi yazdı tarafların polis nazarında anlaştığı tutulan tutanağı kabul ettiği gibi bi yazıya imza attık fakat o poliste kaldı bize vermedi. Birde şöyle bir durum oldu karşı tatafın yanında ne ruhsat ne ehliyet vardı adam ben gönderecem watsaptan dedi göndermedi polisler eğer göndermezse trafiği ara biz yapacağımızı biliyoruz dedi. Ceza nasıl olur hiç bilmiyorum inan bana ceza çıksada karşı tarafın kusurlu bulunması benim için kafi. Parasında pulunda da değilim artık

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar bugün bakımlara giderken çorum servisine girmeden kavşakta soldaki araç önündeki konvoyu beklemeden kendi sağa atarken benim araca vurdu. Adamla anlaşmak çok zor okdu hatta en son kavga çıkıyordu polis ayırdı. Bana sen vurdun vs dedikçe ben çıldırdım.fotoğrafları koyuyorum sizce boyasız göçükle halledilir mi boya atan yerlere lokal boya atsak olur mu ? Braket kopmuştur diye servisten braket aldım. Sadece ne yapacam diye kararsızım. Adam sonradan yanıma geldi servisteyken tutanakları sokmayalım anlaşalım dedi hasarın yarısını karşılayacak sözde. Sizce fotoğraflardan da dahi kimin kime vurduğu belli olmuyor mu?Ekli dosyayı görüntüle 255760Ekli dosyayı görüntüle 255761Ekli dosyayı görüntüle 255762Ekli dosyayı görüntüle 255763Ekli dosyayı görüntüle 255764Ekli dosyayı görüntüle 255765

Çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ozqury

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam polis en sonunda tutanağı kendi tuttu ve onun haricinde bi tutanak da kendi yazdı tarafların polis nazarında anlaştığı tutulan tutanağı kabul ettiği gibi bi yazıya imza attık fakat o poliste kaldı bize vermedi. Birde şöyle bir durum oldu karşı tatafın yanında ne ruhsat ne ehliyet vardı adam ben gönderecem watsaptan dedi göndermedi polisler eğer göndermezse trafiği ara biz yapacağımızı biliyoruz dedi. Ceza nasıl olur hiç bilmiyorum inan bana ceza çıksada karşı tarafın kusurlu bulunması benim için kafi. Parasında pulunda da değilim artık

Tamam, zaten adamın üste çıkma çabası şimdi belli oldu. Hem kusurlusun, hata sende hem de ehliyet ve ruhsat yanında yok. Biraz üste çıkayım ya baskın çıkarsam diye düşünmüş kendisi. En iyisini yapmışsınız cidden polis çağırmayla. Zaten ortak bir noktada buluşmak imkansıza yakınmış kendisiyle. Dediğiniz gibi en fazla kazaya karışmaktan bir ceza yersiniz o kadar. Tekrardan geçmiş olsun bununla.

Ugr60

0
Tamam, zaten adamın üste çıkma çabası şimdi belli oldu. Hem kusurlusun, hata sende hem de ehliyet ve ruhsat yanında yok. Biraz üste çıkayım ya baskın çıkarsam diye düşünmüş kendisi. En iyisini yapmışsınız cidden polis çağırmayla. Zaten ortak bir noktada buluşmak imkansıza yakınmış kendisiyle. Dediğiniz gibi en fazla kazaya karışmaktan bir ceza yersiniz o kadar. Tekrardan geçmiş olsun bununla.
Teşekkür ederim çok sağol.

Aracınız
Civic FC5 2019
Benzer kaza sebebiyle dosya açtırmıştım maalesef inceleme sadece kaporta ile sınırlı yapılmıştı. Meğer lastikte darbe almış saplama bijon vs orada sorun oluşmuş ama hepsi işlemler bittikten çok sonra ortaya çıktı. Kendi cebimizden para harcamak zorunda kaldık. O yüzden tekerleği söktürüp yürür aksama da özellikle baktırın. Birde bu kaportada hatların üstünde oluşan göçük işlemini tam anlamıyla halledecek usta var mı iyi bakmak lazım. O çizgilerin hatların keskinliğini derinliğini orjinaline yakın yakalaması lazım. Geçmiş olsun tekrardan Allah beterinden korusun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Çamurluk ve kapı boyasız düzelir gibi duruyor, kaza tutanaklarını işleme sokmanız iyi olurdu, tamiratı boyasız düzeltme işlemini vs. yetkili serviste yaptırmakta fayda var, madem kaza yaptığınız şahıs ile kavga çıktı:) o zaman kaskodan dosya açtıracağım benim kasko senin sigortandan kesecek seneye sigortan 10000 lira olur artık diyerek değer kaybına kadar alacağım deseydiniz kudursaydı arka yandan çarpan şahıs:)

Honda nın bir tane ufacık klipsi bile 500 liradır işin kötüsü yedek parça ateş pahası honda da bu iş o yüzden anlaşmayla falan olacak iş değil pek.

Arka alt düzende eğilme olması kötü, porya rulmanı, tekerlek taşıyıcı, salıncak burçları torsiyon çubuklarına kadar birçok parçada ilerleyen zamanlarda kendini belli eden problemler çıkacaktır yol yaptıkça kaza sebebiyle yavaş yavaş ortaya çıkan belirtilerin düzeltilmesi parçalar iyice yerine oturana kadar bazen 3 ayı buluyor eski arabamda benim başıma geldi ön sol tekerleğe park halinde çarpmışlardı servis rot ayarını yaptım diyordu birçok parça değiştirilmişti ama kaza sebebiyle yerinden oynayan alt düzen parçaları siz arabayla yol katettikçe zamanla iyice yerine oturuyor ve belli aralıklarla bir süre daha rot ayarı ister, ancak 1000-2000km yol yapıp ondan sonra tekrar rot ölçümü ve ayar yaptırın o zaman rotlar iyice yerine oturur kazanın etkisi bu şekilde kaybolur.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Çok çok geçmiş olsun. Geçen gün füme rengi FK7 ye çarpan da toyota corolla idi. Bu corolla lar demekki pek iyi otomobil değil. Ya görüş mesafesi kötü ya direksiyon tepkileri kötü birşeyleri kötü işte

Ugr60

0
Çok çok geçmiş olsun. Geçen gün füme rengi FK7 ye çarpan da toyota corolla idi. Bu corolla lar demekki pek iyi otomobil değil. Ya görüş mesafesi kötü ya direksiyon tepkileri kötü birşeyleri kötü işte
Sağolun hocam . aslına bakarsanız ne yapacağımı tam olarak bilemedim şoku atmam zaten bi yarım saat sürdü. Yıllardır araç kullanıyorum bu 4. Aracım ilk kez böyle bir kaza yaşadım. Sorun şu karşı taraf hakikaten çirkef çıktı. Adam kendini aklamak için bütün kozlarını oynadı. Benim talihsizliğim kavşakta kamera olmaması ve aracımda da kamera olmaması. Bu bana ders oldu aracıma ilk iş iyi bir yol kamerası alıp taktıracam. Arka tekerde sürtme izi var aracın boyası benim janta çıkmış fakat şiddetli bir vurma olmadı geçerken burnunu çıkartında sürtme şeklinde bi kaza oldu servis bakalım şimdi belli olur dedi bilyeler değişebilir dedi fakat baktıktan sonra sadece rot ayarı yapılacak dedi. Rot ayarı ile bitti. Eğer zamanla sıkıntı yaşarsam o da cepten gidecek artık. Boyazsız göçük ustamla görüştüm az önce aracın fotolarını attım o göçüğü kurtarırız eskisi gibi olur ama boya atan yerlere lokal boya atmak gerekir en fazla 900 e eskisi gibi orjinal kurtulur ufak ufak 2 yerde lokal boya olur dedi. Pazartesi bırakacam aracı. İnşallah boyasız göçükle kurtarırım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@Ugr60 geçmiş olsun hocam. Zaten siz suçlu değilsiniz. Karşı taraf o kadar çapsız çıkmışki kelimeler kifayetsiz kalır. Netice olarak çok daha kötü bir durum olamamış. Buna şükretmek gerek.
> Tutanaksız halletmekte ne kadar başarılı olursunuz bilemiyorum. Bu tip insanlar ile ben pek anlaşmak istemem. Nasıl bir yol izleneceği ve kontrol edilecek yerleri arkadaşlar güzel izah etmişler.
> Bence araçların pek şuçu yok. Başta insanları eğitmek gerek! Yolda bizde birine vurabiliriz. Fakat bu tarz hareket etmek insanlığa hiç mi hiç yakışmıyor!

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri