Civic FB7 V kayışı ses sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Selamünaleyküm bugün aracımın ve kayışını değiştirdim değiştirdikten sonra ıslık sesi gibi ses gelmeye başladı. Bando 6pk2095 marka ile değiştirdim ustaya ses geldiğini söylediğimde yeni olduğu için olabilir biraz kullan devam ederse bakarız dedi. Daha önce ki Kayıştan hiç böyle bir ses gelmiyordu. sizce bu ses nereden gelmiş olabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Selamünaleyküm bugün aracımın ve kayışını değiştirdim değiştirdikten sonra ıslık sesi gibi ses gelmeye başladı. Bando 6pk2095 marka ile değiştirdim ustaya ses geldiğini söylediğimde yeni olduğu için olabilir biraz kullan devam ederse bakarız dedi. Daha önce ki Kayıştan hiç böyle bir ses gelmiyordu. sizce bu ses nereden gelmiş olabilir.

Kayışın üretim tarihi yenimiydi?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Onu hiç bilmiyorum sadece o markayı aldım

Bildiğim kadarı ile ıslık sesi kayışın tam kavramadığını gösteriyor, eğer takılan kayış eski tarihli ve hafif sertleşmiş yapıda ise tam kavrama yapamıyor olabilir. bu durumla karşılaşmamanın en garanti yolu orjinal kayış kullanmak ama onunda fiyatı maalesef yüksek.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2013
Aynen 305 tl dedi servis. 100 tl ye aldım buda orjinal bando servis resmen soyuyor insanı. Dediğiniz gibi bende tam kavrama olmadığı için ses yaptığını düşündüm. Yarın gergiden ayarlatayım ama şöyle bişey var kayışı ellediğimde baya gergin yani boşluk yok.

Aracınız
Civic FB7 2013
Aracınız
Civic FD6 2008
Kayis motor aksaminin donen parcalarina tam oturmus mi tirnak kaymasi olabilir. Bende 20 gun once bando marka taktirdim japon yaziyordu kayista . Usta cozemezse stop halde kayisin yzanabildihiniz yerleri nemli bezle temzleyin . Bi kez calistirin stop edip tekrar temizleyin .

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aynen 305 tl dedi servis. 100 tl ye aldım buda orjinal bando servis resmen soyuyor insanı. Dediğiniz gibi bende tam kavrama olmadığı için ses yaptığını düşündüm. Yarın gergiden ayarlatayım ama şöyle bişey var kayışı ellediğimde baya gergin yani boşluk yok.

Farklı bir marka aracımda uyguladığım bir pudra yöntemi vardı, pudra dökünce ıslık ve gıcırtı sesleri kesiliyordu, serviste orjinal kayışla değiştirine kadar böyle idare etmiştim :ROFLMAO:

Kayışın herhangi bir noktada sürtme veya oturmama gibi bir durumu varmı kontrol edin, eğer sürtme yoksa yüksek kayış sertleşmiş gibi görünüyor.
Kayışı siz mi satın aldınız yoksa usta kendi mi temin etti?

Geri