Civic FB7 V kayışı ses sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Selamünaleyküm bugün aracımın ve kayışını değiştirdim değiştirdikten sonra ıslık sesi gibi ses gelmeye başladı. Bando 6pk2095 marka ile değiştirdim ustaya ses geldiğini söylediğimde yeni olduğu için olabilir biraz kullan devam ederse bakarız dedi. Daha önce ki Kayıştan hiç böyle bir ses gelmiyordu. sizce bu ses nereden gelmiş olabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Ben continental 6pk2090 taktım ses sorunu olmadı ama hala kafama takılıyor orijinal 6pk2093 mu alsaydım servisten diye. Kısa yada yada daha gergin olması nasıl bir fark yaratır kullanırken acaba.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben continental 6pk2090 taktım ses sorunu olmadı ama hala kafama takılıyor orijinal 6pk2093 mu alsaydım servisten diye. Kısa yada yada daha gergin olması nasıl bir fark yaratır kullanırken acaba.
Daha kısalar yeni kayışsa pek sorun olmuyor, aslında 6pk2095te sorun olmaz ancak kayış eski veya sert yapıda ise kavrayamabiliyor.
Hatta kısa kayışın kayışın daha da bollaştığı gözönüne alındığın gergiyi daha az yorduğuna dair yabancı bir forumda bilgi okumuştum ama ne kadar doğrudur bilemiyorum.
Sonuçta üretici 2090 değilde 2093 koyuyorsa bir mühendislik hesabından dolayı olduğunu düşünüyorum ama 2090da veya 2095 zarar veriyor şeklinde bir veride elimizde yok.

Aracınız
Civic FB7 2013
Kayis motor aksaminin donen parcalarina tam oturmus mi tirnak kaymasi olabilir. Bende 20 gun once bando marka taktirdim japon yaziyordu kayista . Usta cozemezse stop halde kayisin yzanabildihiniz yerleri nemli bezle temzleyin . Bi kez calistirin stop edip tekrar temizleyin .

Sıvı gres sıktım ama bişey değişmedi ya ustaysa sinir oldum yapamıcaksan yapamıcam de sen böyle bin bakarız deyip yolladı

Aracınız
Civic FB7 2013
Farklı bir marka aracımda uyguladığım bir pudra yöntemi vardı, pudra dökünce ıslık ve gıcırtı sesleri kesiliyordu, serviste orjinal kayışla değiştirine kadar böyle idare etmiştim :ROFLMAO:

Kayışın herhangi bir noktada sürtme veya oturmama gibi bir durumu varmı kontrol edin, eğer sürtme yoksa yüksek kayış sertleşmiş gibi görünüyor.
Kayışı siz mi satın aldınız yoksa usta kendi mi temin etti?

Ben satın aldım facebooktan grubta satıcı vardı topra otomotiv diye ordan satın aldım bando 6pk2095
Ama tarihi yazmıyordu dediğiniz gibi sert olma olasılığıda olabilir napıcam bilmiyorum

Aracınız
Civic FB7 2013
Sadece orijinal kayis kullanin git gel benzin parasi kaybedilen zaman yasanilan stress daha yuklu emin olun.

Valla keşke diyorum bunları okuyon olursa kesinlikle orjinalini alsın çok okudum bi iki mm fark ediyo sorun olmaz gergiyle hallolur dediler anında ıslık sesi yapmaya başladı orjinalinin eski hali daha iyiydi valla pişman oldum. Sevis 300 dedi 100 tl ye aldım bunu 200 daha verip kafam rahat olurdu şimdi sıkıntı

Aracınız
Civic FB7 2013

Aynen piyasada ya 90 var ya da 95 2 mm fark ediyormuş belki sizinkine takan usta işini biliyordur bi şekilde oturtmuştur sorun olmayabilir benimki tam oturtmadı demekki ses yapıyor diye düşünüyorum. Ama yinede orjinalini gibi uzun zamanlar ikisininde gitmeyeceğine inanıyorum artık.

Aracınız
Civic FB7 2013
Daha kısalar yeni kayışsa pek sorun olmuyor, aslında 6pk2095te sorun olmaz ancak kayış eski veya sert yapıda ise kavrayamabiliyor.
Hatta kısa kayışın kayışın daha da bollaştığı gözönüne alındığın gergiyi daha az yorduğuna dair yabancı bir forumda bilgi okumuştum ama ne kadar doğrudur bilemiyorum.
Sonuçta üretici 2090 değilde 2093 koyuyorsa bir mühendislik hesabından dolayı olduğunu düşünüyorum ama 2090da veya 2095 zarar veriyor şeklinde bir veride elimizde yok.

Çok mantıklı belli bir mühendislik hesaplaması vardır illaki pişman oldum orjinal taktırmadığım için

Geri