Civic FB7 V kayışı ses sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Selamünaleyküm bugün aracımın ve kayışını değiştirdim değiştirdikten sonra ıslık sesi gibi ses gelmeye başladı. Bando 6pk2095 marka ile değiştirdim ustaya ses geldiğini söylediğimde yeni olduğu için olabilir biraz kullan devam ederse bakarız dedi. Daha önce ki Kayıştan hiç böyle bir ses gelmiyordu. sizce bu ses nereden gelmiş olabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

akif

0
Aracınız
Olabilir hocam bende Turgutlu danım yakınım. Banada 3.sanayide ikiler honda varmış onu çok methettiler apo usta varmış terakki çıkışlıymış 20 yıldır honda ustasıymış.

Google'dan baktım orası içinde çok iyi yorumlar var inşallah bu defa tam çözüm bulur sunuz parçaların yeni üretim tarihli ve gerçekten orjinal olmasına ekstra dikkat edin hocam.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Benim taktırıp ses olarak bir sıkıntı yaşamadığım kayış bu. Ayrıca havalar soğudu motordan geriye yada ileri taktığımda boşta olduğundan daha farklı bir ses geliyor daha çok belli oluyor sanırım benim kütükte ekmeğini yedi.

Ekli dosyalar

• F5157CA0-D0D2-4501-82E1-6546FCF3763A.jpeg
    F5157CA0-D0D2-4501-82E1-6546FCF3763A.jpeg
    277.5 KB · Görüntüleme: 44
Aracınız
Civic FB7 2013
Aracınız
Civic FB7 2013
Benim taktırıp ses olarak bir sıkıntı yaşamadığım kayış bu. Ayrıca havalar soğudu motordan geriye yada ileri taktığımda boşta olduğundan daha farklı bir ses geliyor daha çok belli oluyor sanırım benim kütükte ekmeğini yedi.

Aynen sizin o ses kütük sesi acaba kayışın orjinal olmaması kütüğüde ömrünü etkiler mi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar kayışın son durumu hakkında bilgi vereyim kayışın yenisi geliyor tedarik ettiğim kişi yenisini yollucak burdaki usta yine salladı beni izmirde ikiler hondaya gitme kararı aldım.

Pozitif bir gelişme (y)

Aracınız
Civic FD6 2008
Simdi bir daha usta parasi vereceksiniz eger durumunuz musait ve uzun binecekseniz orjinalini alin taktirin o gelen parcayi da ambalajli sekilde izmirddki gideceginiz ustanin tanidigi yedek parcaciya satin ne verirse.cunku bando parca her parcacida var ve o faceden gelen bandonunda orinal bando oldugunu dusunuyorum .ben olsam oyle yaparim

Aracınız
Civic FB7 2013
Simdi bir daha usta parasi vereceksiniz eger durumunuz musait ve uzun binecekseniz orjinalini alin taktirin o gelen parcayi da ambalajli sekilde izmirddki gideceginiz ustanin tanidigi yedek parcaciya satin ne verirse.cunku bando parca her parcacida var ve o faceden gelen bandonunda orinal bando oldugunu dusunuyorum .ben olsam oyle yaparim

Uzun yıllar binmeyi planlamıyorum en fazla 1 sene daha kullanırım. Servis biraz şuanki durumumu zorlayabilir. Dediğiniz çok mantıklı aslında servis şuanda onu takma ve parça olarak 400 tl den aşağı istemez bence.
En büyük hatam oraya sıvı gres sıkmaktı :(

Geri