Civic FB7 Yag ariza lambasi yakti acil yardim !!!

Merhaba arkadaşlar..2013 brc lpg li fb7 aracım var ilk defa böyle bi sorun ile karşılaştım.. sadece imid ekranda yağ işareti ve yanında ünlem işareti altında ise dalgalı rezidans gibi bi işaret çıkıyor.. yağa bakıyorum tam berrak ve temiz.. lütfen yardımcı olur musunuz.. arada bi yapıyor bunu stop ediyorum biraz bekleyip calistirinca sönüyor kendiliğinden..arabayi servise goturecegeim bilen yada başına gelen varsa lütfen bilgilendirsin teşekkürler..

Ekli dosyalar

• 20201002_221045.jpg
    20201002_221045.jpg
    75.5 KB · Görüntüleme: 52
Arkadaşlar herkese teşekkür ederim ilgi alakniz için..3 tane honda orjinal servisini gezdim en sağlıklı bilgiyi bir usta soyledi sadece.. fd6 kasa fb7 kasalarda bu olay yaşanıyormuş..karterin içindeki yağ sensoru ısınma basınç arızası gösteriyor dedi.. zaten yagdanligin altında ısınma ile ilgili bi işarette var.. o değişince düzeliyor dedi..gidip lpg yi kontrol etttirdkm kaçak yada başka bir şey varmi diye..sorun yok dediler obd cihazı bazen yapıyormuş baglaninca..ondsn da değilmiş..eneos 5 30 yağ kullan dediler orjinal eneos yağ..castrol kurun bağlar dediler bu arabada bilginiz olsun sırasıyla yapicam 3.500 km sonra bakımı var zaten muhtemelen yağını değişip filtresini filan orjinal değiştiricem umarım düzelir düzelmezse karteli sokup o parca değişimi yapılacak bilginiz olsun diye paylaşıyorum..herkese teşekkürler

Geri