Yaya koruma sistemi rezaleti

Ad Soyad
Seyitcan GÜRBÜZ
Aracınız
Civic FC5 2018
Yaya koruma sistemi rezaleti. 2018 dizel cıvık aracım. Geçen ay kaza yaptım, kasko ile arabamı yaptırdım. Ön tampon, panel, tampon demiri ve sağ far değişti. Sağ çamurluk ucu bir karış düzeltilip boyandı. Bunlar 30 bin civarı tuttu. Ama hasar kaydım 64 neden mi çünkü kaput açtı, yaya koruma sistemi komple yenilendi. Üç tane darbe sensörü iki tane kaput açma fişekleri ve bu zımbırtılarin bağlı olduğu airbag kontrol ünitesi değişti. Arabada hiç bir airbag açmadı zaten büyük bir kaza değildi. Ama bu sistem yüzünden nerdeyse araba pert oluyodu. İşin kötüsü bugün bir araç geri kaçırdı ve on tampona çarptı bu sistemin ışığı yine yandı ve servis diyo ki eğer sensörü kırılmamışsa bin lira kırıksa fiyat çok değişir hatta tüm sistem yenilenebilir. Şimdi ben bunu iptal ettirmedim kaskodan yaptırdım hata mı yaptım. Honda beni bin pişman etti. Dpf yüzünden çektiğim sıkıntıları yazmıyorum bile.

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Gerçekten can sıkıcı bir durum, yaya koruma sistemi Avrupa NCAP çarpışma testinde başarı puanını oldukça arttırıyor ama ülkemiz gerçek yaşam koşullarına pek uygun değil gibi görünüyor.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
geçmiş olsun, zamanında dizel alacaktım vazgeçme nedenlerimden biride bu airbag olmuştu o zamanda en ufak bir darbede açıldığını kedi köpekte patladığını söylemişlerdi ve fiyatı da uçuktu neyse bildiğimizden şaşmayalım diye benzinlide karar kılmıştık zaten 1 sene sonrada üretimden kalktı.

Aracınız
Civic FC5 2019
2019 makyajlı Eco exetuve aracımda da var mıdır? Kasko da yapmadım bu yıl iyice korkmaya başladım:(

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yaya koruma sistemi rezaleti. 2018 dizel cıvık aracım. Geçen ay kaza yaptım, kasko ile arabamı yaptırdım. Ön tampon, panel, tampon demiri ve sağ far değişti. Sağ çamurluk ucu bir karış düzeltilip boyandı. Bunlar 30 bin civarı tuttu. Ama hasar kaydım 78 neden mi çünkü kaput açtı, yaya koruma sistemi komple yenilendi. Üç tane darbe sensörü iki tane kaput açma fişekleri ve bu zımbırtılarin bağlı olduğu airbag kontrol ünitesi değişti. Arabada hiç bir airbag açmadı zaten büyük bir kaza değildi. Ama bu sistem yüzünden nerdeyse araba pert oluyodu. İşin kötüsü bugün bir araç geri kaçırdı ve on tampona çarptı bu sistemin ışığı yine yandı ve servis diyo ki eğer sensörü kırılmamışsa bin lira kırıksa fiyat çok değişir hatta tüm sistem yenilenebilir. Şimdi ben bunu iptal ettirmedim kaskodan yaptırdım hata mı yaptım. Honda beni bin pişman etti. Dpf yüzünden çektiğim sıkıntıları yazmıyorum bile.
Geçmiş olsun hocam ne deseniz haklısınız. Sistemin tek kullanımlık ve yüksek fiyata sahip olmasından dolayı insan araçtan iyice soğuyor. Bu sisteme sahip olmayan başka bir Honda'ya geçebilirsiniz. Dpf sıkıntısıda çektiğiniz içinde size 1.5 turbo öneririm. Yaya koruma sistemi ise güzel düşünülmüş bir sistem fakat Türkiye'de satılan araçlarda olmaması daha iyi olurdu.
Tahminen sensörde temassızlık söz konusudur. Kaput pistonları patlar ise sistem komple değişir.
Ben böyle bir araca binsem sistemi iptal ettiririm. Satacağım zaman eğer müşteri ister ise tekrar aktif ederdim.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Seyitcan GÜRBÜZ
Aracınız
Civic FC5 2018
Geçmiş olsun hocam ne deseniz haklısınız. Sistemin tek kullanımlık ve yüksek fiyata sahip olmasından dolayı insan araçtan iyice soğuyor. Bu sisteme sahip olmayan başka bir Honda'ya geçebilirsiniz. Dpf sıkıntısıda çektiğiniz içinde size 1.5 turbo öneririm. Yaya koruma sistemi ise güzel düşünülmüş bir sistem fakat Türkiye'de satılan araçlarda olmaması daha iyi olurdu.
Tahminen sensörde temassızlık söz konusudur. Kaput pistonları patlar ise sistem komple değişir.
1.5 turbo çok iyi ama şu an fiyat bana çok, dediğiniz gibi piston açmadı servis sadece saçı duzeltiriz olur dedi tabi sensör kırılmamışsa.

Srkn55

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Yaya koruma sistemi rezaleti. 2018 dizel cıvık aracım. Geçen ay kaza yaptım, kasko ile arabamı yaptırdım. Ön tampon, panel, tampon demiri ve sağ far değişti. Sağ çamurluk ucu bir karış düzeltilip boyandı. Bunlar 30 bin civarı tuttu. Ama hasar kaydım 64 neden mi çünkü kaput açtı, yaya koruma sistemi komple yenilendi. Üç tane darbe sensörü iki tane kaput açma fişekleri ve bu zımbırtılarin bağlı olduğu airbag kontrol ünitesi değişti. Arabada hiç bir airbag açmadı zaten büyük bir kaza değildi. Ama bu sistem yüzünden nerdeyse araba pert oluyodu. İşin kötüsü bugün bir araç geri kaçırdı ve on tampona çarptı bu sistemin ışığı yine yandı ve servis diyo ki eğer sensörü kırılmamışsa bin lira kırıksa fiyat çok değişir hatta tüm sistem yenilenebilir. Şimdi ben bunu iptal ettirmedim kaskodan yaptırdım hata mı yaptım. Honda beni bin pişman etti. Dpf yüzünden çektiğim sıkıntıları yazmıyorum bile.
tamponu söktürün sensörleri aynı hizaya getirin lamba sönecektir birşey sormak istiyorum köpeğe mi çarptınız

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Geçmiş olsun. Tam bir rezalet sistem. Yayayı koruyalım derken araç sahibini perişan eden bir sistem olmuş.

Geri