Yeni Honda Civic FE Kasa 2022 ( Öğrenelim, Bildiklerimizi Paylaşalım )

Ad Soyad
Deniz Bey
Aracınız
Civic FE1 2021
Lansman esnasında yapılan tüm testlerde ağız birliği yapılmışçasına, yol ve lastik sesinin azaldığı söylendi. FC5'in yalıtımı nasıldı bilmem ama, FE'de halen ciddi lastik sesi var. Lastik ve yol yalıtımı halen Civic'in yumuşak karnı ve sınıf standardının altında. Ben bu durumun özellikle Bridgestone Turanza ER33'lerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bu arabaya bu lastikleri takarak yazık etmişler yine. Japon'lar niye sert ve gürültülü lastikte ısrar ediyorlar, anlamak mümkün değil. Bu araç yumuşak ve daha sessiz lastiklerle nasıl olurdu merak ediyorum doğrusu.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Lansman esnasında yapılan tüm testlerde ağız birliği yapılmışçasına, yol ve lastik sesinin azaldığı söylendi. FC5'in yalıtımı nasıldı bilmem ama, FE'de halen ciddi lastik sesi var. Lastik ve yol yalıtımı halen Civic'in yumuşak karnı ve sınıf standardının altında. Ben bu durumun özellikle Bridgestone Turanza ER33'lerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bu arabaya bu lastikleri takarak yazık etmişler yine. Japon'lar niye sert ve gürültülü lastikte ısrar ediyorlar, anlamak mümkün değil. Bu araç yumuşak ve daha sessiz lastiklerle nasıl olurdu merak ediyorum doğrusu.
Ben de öyle düşünüyorum ama Er33'ün internetten desibel değerine baktığımda 17" için 68db olduğunu gördüm. İlginç geldi ben de gürültü düzeyi yüksek olarak bilirim bu lastiği.

Ben de öyle düşünüyorum ama Er33'ün internetten desibel değerine baktığımda 17" için 68db olduğunu gördüm. İlginç geldi ben de gürültü düzeyi yüksek olarak bilirim bu lastiği.
Lastik etiketlerine yeni standartlar , güncellemeler geldi.
Birçok üretici kendi test koşullarına göre tutarsız rakamlar yazarak ürünlerini daha cazibeli hale getirmekteydiler.
En ideal olanı alınacak ebata göre yapılmış bağımsız testleri gözetmek oluyordu , şimdilik etiket üzerinde yazanlar artık biraz daha rasyonel kaldı.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Burada bana göre iki farklı hile ihtimali var.
İnceleme yapan kişilerin objektif değerlememesi yada satışa sunulan araçlar ile test kullanımına sunulmuş olanların aynı standartta olmaması..
Tasarım konusu görecelidir , yorum yapamam..
Avrupa pazarında daha çok yer bulmak istemesini anlıyorum Civic ile... Son görünümü ile de hitap edeceği kesin.
Corolla da son güncel modeliyle fena satış istatistikleri yakalamamıştı.
Nihayetin de 30.000 birimlik bir araç aslında , fakat bence daha fazlası olabilirdi.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Bende fe kullanıcısıyım aracımı takas ile aldım ilk defa otomatik vites ve otomatik el freni kullanıyorum mazur görün aydınlatmanızı rica edicem el freni butonunu yukarı kaldırıp aktif ediyorum buraya kadar herşey tamam arabayı çalıştırdıktan sonra vitesi p den d ye alıp gaza basıp gitmeden önce o el freni butonuna basmalımıyım yoksa el freni aktifken vitesi d ye alıp gaza basınca ekrandaki uyarısı gidiyo butondaki ışık sönüyo ve kullanıyorum hangisi doğru tuşa basarak pasif etmekmi yoksa aktifken gaza basıp kendisini kaptıncada oluyomu

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba, öncelikle aracınız hayırlı olsun.

El freni butonunu indirmenize gerek yok. Araç gaza basıldığını algıladığında otomatik olarak elektronik el frenini devre dışı bırakıyor.

Aracınız
Civic FC5 2019

El freni butonunu indirmenize gerek yok. Araç gaza basıldığını algıladığında otomatik olarak elektronik el frenini devre dışı bırakıyor.
Frene basıp indirebilirsiniz de, bende alışkanlık oldu kendim indiriyorum, mantığı da yok sanırım. Emniyet kemeri takiliysa gaza basınca otomatik iniyor.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Frene basıp indirebilirsiniz de, bende alışkanlık oldu kendim indiriyorum, mantığı da yok sanırım. Emniyet kemeri takiliysa gaza basınca otomatik iniyor.

Emniyet kemerini otomatik olarak taktığım için onu belirtmeyi unutmuşum. Burada sosyal mesaj da verelim. Emniyet kemeri hayat kurtarır, kemerinizi her zaman takın arkadaşlar.

Çok teşekkür ederim Allah daha iyilerini sizlere nasip etsin cevabınız içinde çok teşekkür ederim ben gene manuel indirmeden gaza basıp gitmeye devam edicem o halde zaten bende alışkanlıktır zaten hangi arabanın hangi koltuğuna oturursam oturayım emniyet kemerini takarım sosyal mesajınızada destek veriyorum erkek adam kemermi takar gibi şeylere kulak asmayın siz öldükten sonra cenazenin erkeği kadını olmaz aynı şartlarda gömülürsünüz lütfen kemerleri takın

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri