Yeni Honda Civic FE Kasa 2022 ( Öğrenelim, Bildiklerimizi Paylaşalım )

Ad Soyad
Yunus Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
2021 Kasim lansman döneminde alabilenler icin araç 435.000 TL ve USD/TL 9.7 -10 arasindaydi.
(takribi 44.000 USD)

Maalesef kurdaki anormal hareketlenmeyle beraber fiyatlar uçtu. Güncel liste fiyatlarina baktigimizda araçlar lansman dönemi usd karsiliklari üzerine bir de zam yemiş durumda.( takribi 45.000 usd )

ileride olusabilecek kur hareketliligini fiyatlara bagladilar oyle de gidiyorlar diye düşünüyorum.

Aynen öyle şimdi 2022 ler çıkıncada gerileyeceğini sanmıyorum fiyatların en az 30-40 bin koyar üzerine bende kasım 2021 de takas yoluyla yeni kasa alanlardanım :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Yeni Civic için 100.000 TL'ye 15 ay 0 Faiz kampanyası yapmışlar.

Ad Soyad
Deniz Bey
Aracınız
Civic FE1 2021
Bu yıl otomotiv sektörünün işi çok zor, hem ikinci elde hem de sıfırda. Piyasa 400.000 TL fiyatlı rakamları yeni sindirmişken birden 600.000 TL rakamlara fırladı. Alım gücü değişmemişken yeni fiyatlara alışmak zaman alacak

Aracınız
Civic FC5 2019
Honda Marmaraya uğradım, tüm araçlar mevcut, elegance 575, Eco elegance 585, Eco exetuve 630(kaput filmi ses yalıtımı varmış). 2019 makyajlı Eco exetuve takas için söyledim. 340 bin diyince açtım ağzımı yumdum gözümü. Ayıp değil mi yaptığınız kendi araçlarınızı yüksek bizimkileri ölü para sayiyorsunuz. Bu politikanız hoş değil, salı günü aracıma 410 bin verdiler vermedim dedim, olur mu falan diyince, h sizin araçların sıfirlari ilanlarda elegance 500 binlere bulunuyor exetuve 570 binlere kadar var diyince, onlar önceden uygun almıştır. Dedim bir kullanıcı olarak benden ne bekliyorsunuz siz pahalı aldınız diye sizi düşünüp 150 bin fazla mı vereyim. Ben nakit satıp ilanlardan alsam 100 bin farkla Eco elegance alabilirken siz 250 bin fark istiyorsunuz. Bu hiç hoş değil ve Honda kullanıcıları hiç memnun değil bilginiz olsun. Fiyatlar yuksekken araç vermemeler, stokta araç tutmalar, araçlarımızı değersiz gostermeler midemizi bulandırdı. Forum sitelerini takip ediyorum kaçmak isteyen ve bu durumdan şikayetçi çok kullanıcı var. Lütfen dediklerimizi kaale alın:) alırlar zaten :)))

Aracınız
Civic FC5 2019
Sonra yetkili geldi biraz muhabbet, sizin isteğiniz nedir dedi: biraz makul fiyatlar dedim, elegance için 150 bin exetuve için takasta 200 bin fark çıkarsanız bizim de bir düşünme payımız olur, biz de heyecanlaniriz dedim :)

Aracınız
Bu yıl otomotiv sektörünün işi çok zor, hem ikinci elde hem de sıfırda. Piyasa 400.000 TL fiyatlı rakamları yeni sindirmişken birden 600.000 TL rakamlara fırladı. Alım gücü değişmemişken yeni fiyatlara alışmak zaman alacak
Sindirse ne olacak ki? Milette para yok ve ihtiyaç kredisi faizleri yüzde 46ya kadar çıkmış durumda. Taşıt ve emlak için biraz daha düşük olsa da yanlış hatırlamıyorsam yüzde 30larda yine. Kim nasıl alsın?

Ev ilanlarına bakıyorum, 1 senedir satılamayan evler var ve fiyatları hala yükseliyor ???

Ad Soyad
Deniz Bey
Aracınız
Civic FE1 2021
Honda Marmaraya uğradım, tüm araçlar mevcut, elegance 575, Eco elegance 585, Eco exetuve 630(kaput filmi ses yalıtımı varmış).
Hani yeni modelde yol sesi sorunu giderilmişti? Niye hala ses yalıtımı yapıyorlar sıfır araca? Lansmanda test yapan o YouTubeerlar‘ın yatacak yerleri yok. Hepsi ağız birliği yapmışçasına yeni Honda civic de yol sesi sorunu giderilmiş dediler. Ben sırf lastik sesi yüzünden sıfır aracımın lastiklerini değiştirdim. Lastik sesi bir nebze azaldı belki ama halen araç gürültülü geliyor bana. Dış ortam sesi ve belli bir süratten sonra rüzgâr sesi kabine sızmaya devam ediyor.

Japonlar yalıtım işini Almanlar gibi ve hatta Fransızlar gibi yapamıyorlar. İnanın bana Clio V aracım yeni Civic den her anlamda daha sessiz.

Yeni lastiklerle henüz fazla yol yapmadım ama ilk izlenimlerim çok olumlu değil. Goodyear EGP 2’ler mucize yaratmadılar. Neticede yaz lastiği ve havalar çok soğuk. Havalar Isınınca belki lastikler daha iyi performans gösterirler.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2020
Hani yeni modelde yol sesi sorunu giderilmişti? Niye hala ses yalıtımı yapıyorlar sıfır araca? Lansmanda test yapan o YouTubeerlar‘ın yatacak yerleri yok. Hepsi ağız birliği yapmışçasına yeni Honda civic de yol sesi sorunu giderilmiş dediler. Ben sırf lastik sesi yüzünden sıfır aracımın lastiklerini değiştirdim. Lastik sesi bir nebze azaldı belki ama halen araç gürültülü geliyor bana. Dış ortam sesi ve belli bir süratten sonra rüzgâr sesi kabine sızmaya devam ediyor.

Japonlar yalıtım işini Almanlar gibi ve hatta Fransızlar gibi yapamıyorlar. İnanın bana Clio V aracım yeni Civic den her anlamda daha sessiz.

Yeni lastiklerle henüz fazla yol yapmadım ama ilk izlenimlerim çok olumlu değil. Goodyear EGP 2’ler mucize yaratmadılar. Neticede yaz lastiği ve havalar çok soğuk. Havalar Isınınca belki lastikler daha iyi performans gösterirler.

Katılıyorum hocam, fc5 'den megane 1.5 dci 'ye geçtim. civicdeki sesin yarısı bile meganeda yok...

Geri