Civic FE1 Yeni Honda Civic FE Kasa

m2hamid

FD6 Moderatör/Editör
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yabancı forumlardaki yorumları inceleyince Sedan kasa hakkında negatif pek bir yorum yok.
Ama oldukça fazla sayıda mevcuttaki hatchback kasanın görünüm olarak yeni kasadan daha iyi dizayna sahip olduğu yazılmış.
Tabi aracı canlı görüp değerlendirmek en mantıklısı ama bana da mevcuttaki hatchback kasanın tasarımı daha çekici geliyor gibi.

m2hamid

FD6 Moderatör/Editör
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Araştırmacı gazeteci gibisin üstat, her paylaşımın bilgi içeriyor. ???
Estağfirullah hocam, aslında bu konuda güncellemede biraz geç kaldım, dün yabancı forumlara patent resimleri düşmüş hatta donanımhaber'de bile paylaşılmış ?

gunesec

Özel Üye
i
Yabancı forumlardaki yorumları inceleyince Sedan kasa hakkında negatif pek bir yorum yok.
Ama oldukça fazla sayıda mevcuttaki hatchback kasanın görünüm olarak yeni kasadan daha iyi dizayna sahip olduğu yazılmış.
Tabi aracı canlı görüp değerlendirmek en mantıklısı ama bana da mevcuttaki hatchback kasanın tasarımı daha çekici geliyor gibi.

Yeni sedan kasanın arka stop grubu superb gibi olmuş, çizgileri hoş.
Hatchback kasanın far grubu daha üst segment çizgileri gibi, ben beğendim şahsen. Özellikle arka taraf daha çok hoşuma gitti.

m2hamid

FD6 Moderatör/Editör
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Patent resimlerinden anladığım kadarı ile yeni Jazz'da ortaya çıkan gövde renginde Honda logosuna inen yeni ön yüz tasarımının bir benzerini Civic'te de göreceğiz gibi görünüyor (FD6-FB7-FC5te bu bölgede kromaj mevcuttu). Ön görünümden karşılaştırınca tampon yapısında da benzerlikler devam ediyor.
frontnew.jpg
1601493273366.png

Aracınız
Civic FC5 2019
LPG li Civic bu kadar tutmuş İKen? Türkiye den kaldırılsa bıle fabrıka Civic LPG olarak gelecektir ..buna emın olabılır siniz yalnız bu sefer 125 LPG değil daha guclu 1.6 136 140 beygir aralıgında atmosferik gelıcek, tahmınım bu yönde Honda hıbrıte yönelıyor ama atmosferik motoru kaldıramayacak Turkıyede devam ettirecek .Avrupa da ettırmez ama Turkıyede yeni kasa LPG olacak ... Türkiye dekı civiclerin %90 ı LPG li birde Orjinal LPG getir mıs ve tutulmuş ise bu pazarı kapatamaz öle kolay... Goreceksınız öle kolay değil Turkıyeden LPG yı kaldırmak mutlaka LPG ye uyumlu motor sunmak zorunda satış için biz Ferrari ye bıle LPG takan mılleti es gecmeyecektir...

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam bence lpg the end olucak

m2hamid

FD6 Moderatör/Editör
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam lgli motor honda demek istedim . Lpg bitermi daha yeni başlıyoruz fabrika kapansın civicler altın olucak
Honda Türkiye Genel Müdürünün açıklamasında LPGli Civiclerin devam edeceğini söylüyordu, bence LPG devam edecek.

Aracınız
Civic FC5 2020
LPG hiç biter mi yahu ? hiç mi otomotiv sektöründen anlamıyorsunuz.. Dizeli bile bitmesine en az 20 sene varken, lpg bitecek denilmesi komik.

Geri