Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

ywzckr

0
105tl 3.19 32.9 litre
ortalama 18 km hiz sadece sehir ici
237.8 km de tum depo bitti. Bitmesine 1 litre filan kala aldigimi dusunursek 34 litre 100 kmde 14.2 litre eco modu kapalı
Birde kuruş hesabi yapalim 3.19x34/237.8=45.6 bu ay 140 tl benzin aldi yaklasik 1000 km filan yapmisimdir 14 kr calistirma benzini tuketimi var
45.6+14 benzini aldigim fiyat
6.17 yaklasik 60 kr / 6.17= 9.72lt benzin tuketimi olarak karsiligi lpg kâr amacini pek yasayamayanlardanim
Dur kalk yapmisimdir araci agresif kullanmisimdir, kisa mesafedir bende biliyorum ama arac bunu yakıyor ve herhangi bir cozumu yok. Herhalde ben yanlis kullaniyorum bilmiyorum bu araci kullanmayi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
105tl 3.19 32.9 litre
237.8 km de tum depo bitti. Bitmesine 1 litre filan kala aldigimi dusunursek 34 litre 100 kmde 14.2 litre eco modu kapalı
Birde kuruş hesabi yapalim 3.19x34/237.8=45.6 bu ay 140 tl benzin aldi yaklasik 1000 km filan yapmisimdir 14 kr calistirma benzini tuketimi var
6.17 yaklasik 60 kr / 6.17= 9.72lt benzin tuketimi olarak karsiligi lpg kâr amacini pek yasayamayanlardanim
Dur kalk yapmisimdir araci agresif kullanmisimdir, kisa mesafedir bende biliyorum ama arac bunu yakıyor ve herhangi bir cozumu yok. Herhalde ben yanlis kullaniyorum bilmiyorum bu araci kullanmayi.

Bana da değerleriniz yüksek geldi hocam. Ben uzun kullanım testi yapmıştım. Lpg ve benzini fulledim trip a yı sıfırladım. 1500 km boyunca aldığım her lpg fişini koydum konsola son depo da bitince hem lpg hem benzini fulledim. Buarada 250 kmsi şehirlerarası geri kalan 1250 km İzmir içinde kullanıldı. Lpg 3,09 benzin 6,20 civarıydı benzini tam hatırlamıyorum. Sonuç olarak lpg 28 kuruş benzin 5 kuruş toplam 32 kuruş hadi küsuratla 33 kuruş olsun. Bu değerlerle benzin tüketiminiz de hayli farklı.

Aracınız
Civic FC5 2016
Selam arkadaşlar 3 Aralıkta satın aldığım aracımı 3 aydır test ediyorum bu konuda ölçüm değerlerimi de paylaşmıştım daha önce
Vardığım sonuç KARMA YAKIT şehir içi ve şehir dışı benim aracım 100 KM de LPG 10 Litre Benzin 8 Litre yakıyor aracın kilometresi 46.000 de yalnız. Yazılan değerleri okuduğumda bir kaç arkadaşın yakıt değerleri hariç aşağı yukarı aynı bu araçlar bu motor bu kadar yakıyor demek ki. 2009 FD6 vardı bende daha önce manuel vites o da aşağı yukarı bu kadar yakıyordu.
Yarın şehir dışı yol yapacağım 600 KM kadar ilk defa şehir dışı yol gideceğim FC5 aracımla yine ölçüm alacağım paylaşır sizi de bilgilendiririm.
Bu ölçümlerimi yakıt alırken hep depoyu fulleyerek aldım yalnız.
Herkese kazasız belasız hayırlı günler dilerim.

Aracınız
Civic FC5 2020
105tl 3.19 32.9 litre

Başkan eco kapalı dene bence bak ful İstanbul içi IMG_5979.JPG

Aracınız
Civic FC5 2018
105tl 3.19 32.9 litre

ort. hızınız cok düşük eğime de maruz kaldıysanız normal olabilir gibi

ywzckr

0
ort. hızınız cok düşük eğime de maruz kaldıysanız normal olabilir gibi

Egim sifir sayilir ova hocam yasadigim yer. Araci calistirdigimda hareket etmeyip en az 5 dk disarda sigara iciyorum isinana kadar onlari dussek ortalama hiz artar biraz daha. Gunluk 3 sefer ayni seyi yapiyorum 5x3x30 450 dakika bekleme suresi aractaki aylik 4 e bolsek 1bucuk saat depoda bekleme surem. Yani yaklasik 25-30 arasi ortalama hizim

@ENOVA baskan eco hep kapaliydi uzun suredir geri actim

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2016
Egim sifir sayilir ova hocam yasadigim yer. Araci calistirdigimda hareket etmeyip en az 5 dk disarda sigara iciyorum isinana kadar onlari dussek ortalama hiz artar biraz daha.

@ENOVA baskan eco hep kapaliydi uzun suredir geri actim

Kardeşim senin paylaştığın ölçüm değerlerini daha önce de okumuştum gerçekten senin aracının yakıtı bizimkilerden baya fazla. Mersindeyim ben rampa felan yok burda da yaylaya felan gider gelirim bazen otobanda arabayı açmak için 200 -210 KM hızlara çıkarım ben ara ara ama değim gibi 10 Lt. LPG 8 Lt. benzin ortalaması alıyorum hep karma yakıt olarak.İnşallah bir sıkıntı yoktur senin araçta programsal felan kafanı da karıştırmak istemem ama var gibi bişeyler aylardır senin yakıt oranların hep yüksek bizimkilerden.Umarım çözüme ulaşırsın bir an önce.

ywzckr

0
Kardeşim senin paylaştığın ölçüm değerlerini daha önce de okumuştum gerçekten senin aracının yakıtı bizimkilerden baya fazla. Mersindeyim ben rampa felan yok burda da yaylaya felan gider gelirim bazen otobanda arabayı açmak için 200 -210 KM hızlara çıkarım ben ara ara ama değim gibi 10 Lt. LPG 8 Lt. benzin ortalaması alıyorum hep karma yakıt olarak.İnşallah bir sıkıntı yoktur senin araçta programsal felan kafanı da karıştırmak istemem ama var gibi bişeyler aylardır senin yakıt oranların hep yüksek bizimkilerden.Umarım çözüme ulaşırsın bir an önce.

Eyvallah hocam, bunun uzerine servise fabrikaya vb. Basvurumda olmustu da donen olmadi benimki 5 km gel git seklinde oldugu icin biraz daha fazla yakiyor diyorum ama her zaman da arac isinana kadar bekliyorum. Birde ben gercekten sehir icinde kullaniyorum bolunmus yol degil kullanimim tek serit gidis tek serit donus yol uzerinde. Zaten cozum bulamadigim icin cinden obd cihazi satin aldim bakalim gelince lpg de yakit tuketimine gore devir saatini ayarlamaya kullanarak calisicam onu da yazarim. Ama kisa mesafede cok yakiyor ben sabah ise gidiyorum oglen eve yemege geliyorum tekrar ise git tekrar eve gel seklinde oldugundan sehir ici kullanimlarim fazla tuketiyor. En azindan bir basarim var diyorum kendi kendime kimse benim kadar yaktiramaz derim sorana

Aracınız
Benim lpg de tuketim degerleri.Bazilari otobanda kasarak yapildi.lpg yi 3.08 den aliyorum.

Bence bu araba az yakmiyor.Ozellikle kisa mesafe ve motor sogukken asiri yakiyor.Lpg ye cabuk gectigi halde ilk calistirmada benzini iciyor resmen.Screenshot_2019-03-01-12-11-13.jpegScreenshot_2019-03-01-12-10-55.jpeg

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Eyvallah hocam, bunun uzerine servise fabrikaya vb. Basvurumda olmustu da donen olmadi benimki 5 km gel git seklinde oldugu icin biraz daha fazla yakiyor diyorum ama her zaman da arac isinana kadar bekliyorum. Birde ben gercekten sehir icinde kullaniyorum bolunmus yol degil kullanimim tek serit gidis tek serit donus yol uzerinde. Zaten cozum bulamadigim icin cinden obd cihazi satin aldim bakalim gelince lpg de yakit tuketimine gore devir saatini ayarlamaya kullanarak calisicam onu da yazarim. Ama kisa mesafede cok yakiyor ben sabah ise gidiyorum oglen eve yemege geliyorum tekrar ise git tekrar eve gel seklinde oldugundan sehir ici kullanimlarim fazla tuketiyor. En azindan bir basarim var diyorum kendi kendime kimse benim kadar yaktiramaz derim sorana

Başkan hatırla ilk zamanlar ben çok yakıyor diye yazmıştım CVT ye alışmanız lazım demiştin ben işi çözdüm 280- 300 km leri görür hale geldim İstanbul içi senin mesafe kısa ondan oluyor demekki abi bide LPG de ucuz değil ki fakat bugün arkadaş megane var otomatik oda 6 lt dedi yapar 0,42 kuruş 35-40 kuruş aralığı normal o zaman

Geri