Civic FC5 Yeni Honda Civic Ortalama LPG Yakıt Tüketimi...

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar gözümüz aydın BU GECEDEN İTİBAREN otogaz rafineri fiyatına 0.18 kuruş zam geldi bilginize depo full leyeceklerin dikkatine az önce shell imes de gördüm 3.19 lt fiyatı ben fulleyeceğim mesela iki diş kalmıştı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam obd cihazini sokete takip telefondan bluetooth ile cihaza baglaniyorsun.Torque vb. Programdan bilgileri goruntuleyebilirsin.Ben carscanner pro surumunu kullaniyorum torque hosuma gitmedi.Bu program daha guzel bence.En onemlisi lpg den dolayi olusan hesaplama hatasini kalibre edebiliyorsun.Benim en son olcumumde 90km lik suruste 0.2 hata cikti.Program 9.0lt /100km hesapladi pompada 8.8 cikti.Bazen cok farkta cikabiliyor.Bunda lpg yi aldigim pompanin depoyu fullerken yaptigi hatada etken olabilir.Datalari istedigin gibi gorsellestirebilyorsun.Ornegin aracin o an kullandigi beygir gucunu de anlik gorebilirsin.Hararet vs. cok sevenek var.Ben sapma degerini en son 1.34 e ayarladim.Pompa olcumuyle programin hesabini orantilayip kalibre edebiliyorsun programin gosterdigi tuketimi.Ekli dosyayı görüntüle 250600Ekli dosyayı görüntüle 250601Ekli dosyayı görüntüle 250602Ekli dosyayı görüntüle 250603

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kardeş obd cihazının fotoğrafını gönderebilirmisin ve nereden aldın?

Aracınız
Civic FC5 2016
Tekrardan merhaba arkadaşlar ölçüm alıp paylaşacağım demiştim dün Mersin'den Aksaray'a gidip döndüm.Tam 600 KM yol gidiş dönüş.
Gidişte Tarsus'tan sonra Aksaray'a kadar hep rampa olduğu için hız sabitleciyi 125 e ayarlayıp sabit hızda S modunda benzinde gittim. 40-41 kuruş civarı yakmış benzin. 1 Litre 6,49 TL ama.
Dönüşte araç kilometresinin resmini çektim LPG ye aldım aracı Otobana kadar 115 KM sabit hızda otobana girdikten sonra 125 KM sabit hızda geldim. Mersine geldiğimde tekrar fulledim LPG yi tam 294 KM yol 22,5 Litre LPG ile doldu. Aynı istasyon hatta aynı pompadan aldım yakıtı sapma olmasın diye OPET. Hesaplarıma göre 100 KM de 7,6 Litre LPG yakmış araç.
Yalnız yukarıda arkadaşın yazdığı gibi zam gelmiş. Opette LPG fiyatı 3,55 TL olmuş. Parasal olarak 100 KM de 7,65 X 3,55 = 27,15 TL çıkıyor son zamlardan sonra.Geçen ay alsaydım bu değerleri LPG 2,99 du 100 KM de 22 - 23 TL olacaktı fiyat.
Şu bir gerçek araçların yakıtı normal aslında ama ülkemizde yakıt PAHALI. :( :( :(

Aracınız
Civic FC5 2020
Tekrardan merhaba arkadaşlar ölçüm alıp paylaşacağım demiştim dün Mersin'den Aksaray'a gidip döndüm.Tam 600 KM yol gidiş dönüş.
Gidişte Tarsus'tan sonra Aksaray'a kadar hep rampa olduğu için hız sabitleciyi 125 e ayarlayıp sabit hızda S modunda benzinde gittim. 40-41 kuruş civarı yakmış benzin. 1 Litre 6,49 TL ama.
Dönüşte araç kilometresinin resmini çektim LPG ye aldım aracı Otobana kadar 115 KM sabit hızda otobana girdikten sonra 125 KM sabit hızda geldim. Mersine geldiğimde tekrar fulledim LPG yi tam 294 KM yol 22,5 Litre LPG ile doldu. Aynı istasyon hatta aynı pompadan aldım yakıtı sapma olmasın diye OPET. Hesaplarıma göre 100 KM de 7,6 Litre LPG yakmış araç.
Yalnız yukarıda arkadaşın yazdığı gibi zam gelmiş. Opette LPG fiyatı 3,55 TL olmuş. Parasal olarak 100 KM de 7,65 X 3,55 = 27,15 TL çıkıyor son zamlardan sonra.Geçen ay alsaydım bu değerleri LPG 2,99 du 100 KM de 22 - 23 TL olacaktı fiyat.
Şu bir gerçek araçların yakıtı normal aslında ama ülkemizde yakıt PAHALI. :( :( :(

Benzin olsun LPG olsun niye zam geldi anlamak mümkün değil dolar veya petrol de oynama olmamasına rağmen işin pis tarafı istasyon lar tutturabildiğine LPG satıyor benzin mazot gibi bir fiyat yok İstanbul Ümraniye Shell İmes 3,37 5 km ilerde Ümraniye Shell Tepeüstü 3,53 anlamsız şunuda gördüm Ümraniye küçüksu caddesi TOTAL 3,18 di gündüz aynı gün akşam üstü 3,33 yaptı 0,18 zam geldi ve ertesi gün 3,51 yazıyordu aynı istasyon 24 saat içinde 2 kere fiyat değiştirdi Ev yolum önünden geçtiği için çok net biliyorum dediğin başkan araçlar daki yakıt değerleri aynı YOL VE YAKIT TUTARLARI çok oynaklık göstermesine neden oluyor (istisnalar var tabii @ywzckr ) saygılar herkese

Aracınız
Civic FC5 2016
Benzin olsun LPG olsun niye zam geldi anlamak mümkün değil dolar veya petrol de oynama olmamasına rağmen işin pis tarafı istasyon lar tutturabildiğine LPG satıyor benzin mazot gibi bir fiyat yok İstanbul Ümraniye Shell İmes 3,37 5 km ilerde Ümraniye Shell Tepeüstü 3,53 anlamsız şunuda gördüm Ümraniye küçüksu caddesi TOTAL 3,18 di gündüz aynı gün akşam üstü 3,33 yaptı 0,18 zam geldi ve ertesi gün 3,51 yazıyordu aynı istasyon 24 saat içinde 2 kere fiyat değiştirdi Ev yolum önünden geçtiği için çok net biliyorum dediğin başkan araçlar daki yakıt değerleri aynı YOL VE YAKIT TUTARLARI çok oynaklık göstermesine neden oluyor (istisnalar var tabii @ywzckr ) saygılar herkese

Evet kardeşim dediğin gibi fiyat olarak çok değişkenlik gösteriyor istasyonlarda dün yolda opet önünden geçerken gözüm takıldı 3,99 TL fiyat gördüm Aksaray'dan dönüşte shell de 3,85 TL görmüştüm ama şehir dışı istasyondu yol üstünde. Şehir içlerinde daha uygun fiyatlar.
Ben artık hesaplamalarda hep litre olarak alıyorum en azından moralmen çökmüyorum aaa iyi yine aynı değerleri yakmışım diyorum kendimce. :)
Fiyat olayına girince zam geldikçe moralmen sıkıntı oluyor sövesimiz geliyor nedense. :D gülüyoruz ağlanacak halimize işte.

Aracınız
Civic FC5 2016
Herkese merhaba. 3 hafta önce ben de yeni civicimle aranıza katıldım. Benim ilk ölçümümde istanbul içi genelde yoğun trafikte 182 km yol yapıp yeniden fullediğimde 65₺'ye doldu (litresi 3,20 ) yani kilometrede 35kr. yakmış oldu. Son zamdan sonra ne olacak göreceğiz.

Aracınız
Civic FC5 2016
Herkese merhaba. 3 hafta önce ben de yeni civicimle aranıza katıldım. Benim ilk ölçümümde istanbul içi genelde yoğun trafikte 182 km yol yapıp yeniden fullediğimde 65₺'ye doldu (litresi 3,20 ) yani kilometrede 35kr. yakmış oldu. Son zamdan sonra ne olacak göreceğiz.
Aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız keyifle kullanmanız dileğiyle.

Aracınız
Civic FC5 2020

Kazasız belasız kullanın inşallah hayırlı uğurlu olsun aracınız nedir ve hangi bayiden kaça aldınız acaba

Aracınız
Civic FC5 2019
Şu bir gerçek araçların yakıtı normal aslında ama ülkemizde yakıt PAHALI. :(:(:(
3,55 çok iyi fiyat hocam burada 4,00

Geri