Civic FB7 Yeni yıla Kaza yaparak girmek ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Çok geçmiş olsun öncelikle size birşey olamaması en önemlisi araba tekrar tamir edilir ama insan vücudu öyle degil allah kormuş yine sizi.
Benim içinde kötü bir yıl başlangıcı oldu buzda kayıp ayagımı burkdum nerdeyse 1 ay oldu ancak yuruyebılıyorum halen agrılar devam ediyor tabi ;)
Çok çok geçmiş olsun.

@İsmail Beşiroğlu hocam Anadolu sigorta ise onların pert ihalelerine internetten abonelik yoksa erişmek biraz zor gibi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar kasko benim aracı giriş yaparken otomatik değil manuel olarak girmiş. Bundan dolayı bir gecikme olmuş. Bana verecekleri para da bu sebeple biraz az oluyor, bununla ilgili bir meşguliyetim oldu. Kardeşim avukat olduğundan ona devrettim. Görüşmeler sonucunda vermeleri gereken 170bin lira yerine 160bin'i kabul edip, tüketici hakem heyetine başvurup oradan gelecek kararla kalanı alacağız. Önceki axa sigorta ilk bu hatayı yapmış manuel olarak bu numarayı girerek, sonra yaptırdığım anadolu sigorta da onlardan gördüğü gibi geçirmiş. Suçu birbirlerine atıyorlar ama sıkıntı yok hallolur. Sonuçta aracıma biçilen değer 170bin TL. Şaşırdım açıkçası. 30 daha ekleyip 40-50bin km fc5 2019 eco elegance alınabiliyor.

Ek bilgi olarak aracım 2016 çıkışlı fb7, 128bin km'de, 25+8+1+2+1 şeklinde hasar kaydı var tpolam 37bin. Sağ kapı boyalı, ön - arka tampon değişmiş. Bagaj kapağı değişti spoiler vs. vardı gitti o da site barikatı inmişti. Aldıktan 1 ay sonra kaza yapmıştı babam şubat 2016'da yetkili serviste yapıldı 2 airbag açmıştı. Ufak tefek ezik, çizik vs. vardı bir çok yerinde malum İstanbul'da 6 yıl...

Kazalı aracım da hala ihalede satılmamış. Bujileri ve V kayışı yeni değişmişti. Tanıdık varsa... ?

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar kasko benim aracı giriş yaparken otomatik değil manuel olarak girmiş. Bundan dolayı bir gecikme olmuş. Bana verecekleri para da bu sebeple biraz az oluyor, bununla ilgili bir meşguliyetim oldu. Kardeşim avukat olduğundan ona devrettim. Görüşmeler sonucunda vermeleri gereken 170bin lira yerine 160bin'i kabul edip, tüketici hakem heyetine başvurup oradan gelecek kararla kalanı alacağız. Önceki axa sigorta ilk bu hatayı yapmış manuel olarak bu numarayı girerek, sonra yaptırdığım anadolu sigorta da onlardan gördüğü gibi geçirmiş. Suçu birbirlerine atıyorlar ama sıkıntı yok hallolur. Sonuçta aracıma biçilen değer 170bin TL. Şaşırdım açıkçası. 30 daha ekleyip 40-50bin km fc5 2019 eco elegance alınabiliyor.

Ek bilgi olarak aracım 2016 çıkışlı fb7, 128bin km'de, 25+8+1+2+1 şeklinde hasar kaydı var tpolam 37bin. Sağ kapı boyalı, ön - arka tampon değişmiş. Bagaj kapağı değişti spoiler vs. vardı gitti o da site barikatı inmişti. Aldıktan 1 ay sonra kaza yapmıştı babam şubat 2016'da yetkili serviste yapıldı 2 airbag açmıştı. Ufak tefek ezik, çizik vs. vardı bir çok yerinde malum İstanbul'da 6 yıl...

Kazalı aracım da hala ihalede satılmamış. Bujileri ve V kayışı yeni değişmişti. Tanıdık varsa... ?
Hayırlı olsun hocam :) Sizin yaşadığınız türdeki mağduriyetlerle karşılaşmamak için poliçeye önce teklif alıp detaylıca okuyorum, gözüme takılan hususları düzelttiriyorum, maalesef acenteler poliçeyi hazırlarken yazılı bilgilere pek dikkat etmiyorlar ama iş ödeme kısmına geldiğinde sigorta firması sözleşmedeki her ifadeyi sonuna kadar kullanıyor, sizin yaşadığınız gibi gereksiz sorunlar çıkarabiliyorlar.

Fiyat olarak beklentiniz çok düşüktü ama önceden dediğim gibi sıfırının piyasası 260bin olan araç için aldığınız fiyat normal (y)
Aracın ihalede satılmamasının nedeni de araç önden kazalı olmadığı için kasko firmasının hedef fiyatı yüksek olduğu içindir.
Kayış ve buji içinde keşke hemen değiştirdikten sonra kaza olmasaydı :(

Söylemeden geçemeyeceğim :) eğer sıfır Corolla’ların fiyatı daha yüksek olsa emin olun FB7lerin 2.elleri daha da yüksek olurdu. Corolla 2.elde ciddi bir fiyat kıran olarak görev yapıyor.

Son olarak hakem heyeti süreci ile ilgili de bizleri bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleme:

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Evet araç aslında 20bin'den daha düşük fiyatlara orjinal olmayan parçalarla tamir edilebiliyor. Bir arkadaşımız var galerici yarın ona söyledim baksın diye. Dedim buji ve V kayışı da yeni bak :D
Corolla değil sadece, egea da buna dahil olabilir hocam. Fluence'ın da piyasası var bunun yanında. Hyundai'nin de...
Süreç konusunda bilgilendiririm hocam.

@06mg06 eyvallah kardeşim, Allah bizleri beterinden korusun. Gerçekten ucuz atlattığımı düşünüyorum.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Geçmiş olsun tamda temenni ettiğim gibi gelişmiş olaylar. En kısa sürede gönlünüze göre bir araç alırsınız inş.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Evet şaseleri iyi ve hava yastıkları iyi işlev görüyor hocam. Mercedeslerde bir kaç defa denk geldi mesela kazada hava yastığı açmıyor. Hem cls hem de cla modellerinde sıfır alınmış araçlarda bu durumu gördüm. Biri kardeşimdeydi diğeri de patronumdaydı. Bizimki maşallah emniyet kemeri olmasa bile sağı açmıştı.

Başka araçlarda görüyoruz düm düz oluyor ancak bizim araçlar tok ve iyi bir absorbsiyon sağlıyor bu yapısı da kazalarda.

Benim halimdeki son durumu da yazayım; Kasko firması aracı manuel kaydetmiş, Honda'yı ilk aldığım sigorta şirketine suçu atarak olaydan sıyrılmaya çalışmıştı. Kardeşim avukat olduğu için işi ona bıraktım ve 160 yerine 152 bin vermeye çalışırlarken, 160+5bin vermek durumunda kaldılar. Üstüne dava açılmaması için. Para cuma günü yattı. Benim araç da kazalı haliyle 104.5bin'e satılmış. Ben de araç bakacağım. Sıfır eco elegance düşündüm kredi ile ama bakalım gidişat ne gösterecek.

Geri