Civic FB7 Yeni yıla Kaza yaparak girmek ?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Geçmiş olsun Allah beterinden korusun.

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Sağ olun. Afyon'da ilk kazayı ben yapmışım bu arada. Kayıtlarda öyle görünüyor ?

Aracım 2. defa ihaleye girmiş, ilkinde düşük fiyat gelmiş satmamışlar falan. Satılınca benim rayiç bedel mevzsuna geleceğiz sanırım.

Aracınız
Sistemin ilerleyişi garip. Kasko, kazalı aracınızı kaçtan satarsa satsın sizi bağlamaması lazım. Piyasa göre sizin aracının değerini belirleyip vermesi gerekiyor. Bekletmesi ilginç.

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
@hakankara Bugün Kasko şirketinden 1 çalışan aradı, konum istedi attım, o da geldi, yazılı beyan verdim. Kazanın oluşuyla ilgili. Adam hgs geçiş'lerimden, yakıt faturalarına ve kaza saatindeki aramalarıma kadar herşeyi istedi. E-devletten başka araca sahip olup olmadığıma, trafik cezalarıma kadar istedi falan hepsini verdim. 1 saat kilitledi. Yani artık ne sanıyorlarsa...

Aracınız
Civic FC5 2020
@hakankara Bugün Kasko şirketinden 1 çalışan aradı, konum istedi attım, o da geldi, yazılı beyan verdim. Kazanın oluşuyla ilgili. Adam hgs geçiş'lerimden, yakıt faturalarına ve kaza saatindeki aramalarıma kadar herşeyi istedi. E-devletten başka araca sahip olup olmadığıma, trafik cezalarıma kadar istedi falan hepsini verdim. 1 saat kilitledi. Yani artık ne sanıyorlarsa...

bi senete imza attırmadığı kalmış bu ne yahu...

Turbey

0
Aracınız
Kasko parasını alırken iyi para ödemeye gelince 10 takla atıyorlar ne yapacakmış benim yakıt faturamı utanmasa eve kamera takip izleyeckler ....

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Daha önce de pert ettiğim araç olduğu ve 4’yıl kasko ücretinin yüksek çıkmasından ötürü, kasko yaptırmamış olmam ve kasko yaptırdıktan sonra da bu kazanın olması şüpheli gelmiş olabilir ama şüpheli hiç bir şeyin olmadığını masa başında oturanlara aktarmak zor. Bu sebeple kastırıyorlar belki.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam kaskonuzun ilk yılı olduğu için kasti pert yapıp yapmadığınızın araştırmasını yapıyorlardır kendilerince, maalesef geçmişte satılmayan mekanik hasarlı araçlardan daha yüksek para almak için perte çıkaran çok kişi olduğu için bu araştırmaya maruz kalıyorsunuz.
Özellikle kaza anındaki aramalarınızı istemelerinin nedeni bu.

Hocam sizin araç Sompo Japan'da ise linkten sorguladığımda göremiyorum, kapalı farklı bir ihalede mi satıyorlar acaba?
Ne kadar istediklerini merak ettim :)

Aracınız
Civic FB7 2014
Sabah 08:15 sularında Afyon sandıklı şehiriçinde biraz kirli ve yeni başlayan yağmurun etkisiyle kayganlaşan yolda aracımın arkadan kaymaya başlamasıyla 70-80km/s ile giderken yol hakimiyetini kaybedip kaza yaptım. Araç kaldırıma çarpıp biçti geçti.

Yan airbagler patladı, akslar salıncak vs kırıldı sağ taraf ön arka. Araç perte yakın duruyor ama kasko ile yaptıracağım. Yarın İstanbula çektiriyorum.

2 ayda ikinci kazam. Geçen gün de park halindeyken otobüs sürtmüştü sağa hafif ve rüzgarlığı da kırmıştı. Bu aralar araçtan yana yüzüm gülmüyor. Ama ben iyiyim?

Ekli dosyayı görüntüle 263597Ekli dosyayı görüntüle 263598
Ekli dosyayı görüntüle 263599
Ekli dosyayı görüntüle 263600

Çok geçmiş olsun öncelikle size birşey olamaması en önemlisi araba tekrar tamir edilir ama insan vücudu öyle degil allah kormuş yine sizi.
Benim içinde kötü bir yıl başlangıcı oldu buzda kayıp ayagımı burkdum nerdeyse 1 ay oldu ancak yuruyebılıyorum halen agrılar devam ediyor tabi ;)

Armour

0
Aracınız
Honda CRV
Beşiktaş Dikilitaş'ta aracılar var bu işleri takip eden. Tüm kaskocular ile anlaşmalılar, experlerin de hepsini tanırlar. 3-5 bişey atıp, dosyayı onlara havale ettirseydin, adamların ciğerlerini söker, şimdiye paranı elli kere verdirirlerdi dostum. :) Ben Clio ile kaza yapmıştım, o zaman birisi bana bu aklı vermişti, ben de uygulamıştım; kaza yaptığım tarih ile paranın hesabıma yattığı tarih arası 11 gün dü... Üstelik külyutmaz Anadolu Sigortaydı kaskocu. Neyse tekrar çok geçmiş olsun, geç olsun güç olmasın...

Son düzenleme:

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam kaskonuzun ilk yılı olduğu için kasti pert yapıp yapmadığınızın araştırmasını yapıyorlardır kendilerince, maalesef geçmişte satılmayan mekanik hasarlı araçlardan daha yüksek para almak için perte çıkaran çok kişi olduğu için bu araştırmaya maruz kalıyorsunuz.
Özellikle kaza anındaki aramalarınızı istemelerinin nedeni bu.

Hocam sizin araç Sompo Japan'da ise linkten sorguladığımda göremiyorum, kapalı farklı bir ihalede mi satıyorlar acaba?
Ne kadar istediklerini merak ettim :)
Sompo demişim ama Anadolu Sigortaymış (birleşik kasko - genişletilmiş kasko yazıyor) hocam diğer araçla karıştırdım. Bilmiyorum açık mı kapalı mı...

@Cagatay Sağ olun Çağatay bey. Çok geçmiş olsun size de.

@Armour Eyvallah hocam bir dahakine aklımda olsun. Şu an pek acil ihtiyacım olmadığından kasmadım, bu konularda baskı da yapmadım kasko şirketine. Sağ olun.

Geri