Yıkama Konusunda Bilgili Olan Arkadaşlar Buraya

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam ph nötr herhangi bir sampuan alabilirsiniz.
Ben newmix pek tavsiye etmem biraz daha bilindik markalar tercih edin derim.

Valetpro, meguiars, sonax, autofinesse, autoglym vs gibi.

Ben sonax ph nötr konsantre kullanıyorum (sarı kutu) çabuk kuruması haricinde hiçbir problem yok tam fiyat performans ürünü.

Yıkama eldiveni meguiars wash mitt veya valet pro Advanced microfibre wash mitt te tercih edebilirsiniz

Yıkamadan kaynaklı ciziklerin %70 i kurulama esnasında olur.
Bez için biraz tuzlu gelebilir ancak uzun ömrü ve müthiş performansıyla parasını kesinlikle hakeden Auto finesse aqua deluxe tavsiye ederim.

Seramik kaplama yahut farklı bir koruma katmanı yoksa Hızlı cila olarak bir klasik olan sonax brilliant shine detailer (mavi kutu) öneririm.
Bu ürün de tam bir fiyat performans canavarıdır.

Katı cila benim için daha uygun olur ayda bir hızlı cila yerine 6 ayda bir katı cila uygularım derseniz yine fiyat performans olarak Soft 99 öneririm.

Bütçe el verirse meguiars ultimate paste wax veya yine Meguiars NXT de tercih edebilirsiniz.

Herşeyden önce de yıkama yöntemi önemli.
Kullandığım yöntemle alakalı bir video linki bırakıyorum.
Her ne kadar eldivenle de yıkayacak olsanız en önemli rolü çift kova üstleniyor :)

Videoyu paylaşan kanalı da inceleyebilirsiniz detailingle alakalı güzel bilgiler veriyorlar.

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Screenshot_20200902-121046903_1.jpg

Hocam sizin kullandığınız ürün bu diymi valet proya göre daha uygun olmazsa bunu alayım yorumlar olumlu internette

Aracınız
Civic FC5 2020
Aracınız
Civic FC5 2020
Evet hocam bundan kullanıyorum.
Bende bu şişe bittikten sonra valetpro ya geçecektim

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

?Aralarında fark var biraz sizin dediğiniz auto finesse kurulama bezinede baktım çok kaliteli hocam ama çok pahalı ya ? ona alternatif önereceğiniz bir bez varmı 25 liralık bir bezim var oda microfiber olmaz mı ki o ?

Aracınız
Civic FC5 2020
Aralarında fark var biraz sizin dediğiniz auto finesse kurulama bezinede baktım çok kaliteli hocam ama çok pahalı ya ona alternatif önereceğiniz bir bez varmı 25 liralık bir bezim var oda microfiber olmaz mı ki o
Hocam uygun fiyatlı bezlerin kenar kısmında dikiş yerleri çiziyor.
Dikişler içte kalacak ve araca temas etmeyecek biçimde silerseniz kullanabilirsiniz.

Autofinesse havlu gibi suyu çekiyor hapsediyor ancak bahsettiğiniz bez o şekilde değil muhtemelen.
Haliyle her parçadan sonra güzelce süzmeniz gerekir. Aksi takdirde leke bırakır :)

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam uygun fiyatlı bezlerin kenar kısmında dikiş yerleri çiziyor.
Dikişler içte kalacak ve araca temas etmeyecek biçimde silerseniz kullanabilirsiniz.

Autofinesse havlu gibi suyu çekiyor hapsediyor ancak bahsettiğiniz bez o şekilde değil muhtemelen.
Haliyle her parçadan sonra güzelce süzmeniz gerekir. Aksi takdirde leke bırakır :)

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Videoları izledim efsane zaten en kotu şartta alaxaz artık ???

Aracınız
Civic FC5 2019
Camlardaki ve gövdedeki kireçli su lekelerini nasıl çıkartabiliriz? 2 ay önce pasta cila+boya koruma yaptırmıştım, geçen hafta ziyaret ettiğim bir iş yerinde sulama fıskiyesini açmışlar o da tüm arabayı yıkamış ve kireç lekesi oluşmuş. İnternette yaptığım araştırmalarda cam için beyaz sirke ile temizlenmesi gerektiği söylenmiş. Geçen gün az bir kısmına döküp denedim ama tam verim alamadım. Bildiğiniz bir temizleme sıvısı vs varsa paylaşabilir misiniz?
Turtle wax in carnabau wax ı ile çıkardım hocam.

Aracınız
Civic aracım yok
Bi soruda ben sorayım çevremde ki kişilerden araçlarını herhangi bir (x marka) saç kremi ile yıkadıklarını duyuyorum ve boyayı parlak ve canlı tuttuyormuş uygulayan varmı aranızda ?

Aracınız
Civic FC5 2020
@Alperen58 daha demin Valet Pro Concentrated Car Wash ve Valet Pro Advanced Microfibre Wash Mitt aldım hocam iyice araştırdım aslında eldiven olarak meguairsin olsun istedim ama stok sorunu vardi bunların ikisini aldım bakalım ??

Aracınız
Civic FC5 2017
@Alperen58 daha demin Valet Pro Concentrated Car Wash ve Valet Pro Advanced Microfibre Wash Mitt aldım hocam iyice araştırdım aslında eldiven olarak meguairsin olsun istedim ama stok sorunu vardi bunların ikisini aldım bakalım
hayırlı olsun almakla bitmez temızleyıp fotoları yukleyın

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri