Civic FC5 36Lt LPG ile en fazla 250km giden tek ben miyim?

Aracınız
Civic FC5 2017
Hangi konuya bile yazdığının farkında değilsin. Bir çok kişi şikayetçi.
en son yaptığim km cogunluk sehıriçi sen sürekli ayagın son gazda olursa o arac cok yakar tabi ayrıca cok yakmıyor öyle kullanımında oldu 330 gidiyor sürekli tapa gazda IMG_20200807_195647.jpeg

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2017
en son yaptığim km cogunluk sehıriçi sen sürekli ayagın son gazda olursa o arac cok yakar tabi ayrıca cok yakmıyor öyle kullanımında oldu 330 gidiyor sürekli tapa gazda Ekli dosyayı görüntüle 260902

şikayet çi olan kişi sayısı bir elin parmağını gecmez birde memnun olan kişi sayısına bak

Aracınız
Civic aracım yok
Bilmiyorum bende ki oranı paylaşıcağım iyimi kötümü siz karar verin.
Ankara - köyceğiz .. 36 litre fulledim. 470 Km yol aldım .. LPG sesi ötüp benzine geçene kadar. Hız 90 110 130 arası çoğunluk 100 .. Bence süper ortalama litre tüketimide 6.7 lt yazıyordu.. Şi di şehir içinde kullanıyorum bu oran 7.3 çıktı.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ankara - köyceğiz .. 36 litre fulledim. 470 Km yol aldım .. LPG sesi ötüp benzine geçene kadar. Hız 90 110 130 arası çoğunluk 100 .. Bence süper ortalama litre tüketimide 6.7 lt yazıyordu.. Şi di şehir içinde kullanıyorum bu oran 7.3 çıktı.
Gayet güzel oran almışsın. Ben bir depo ile 380 km yapmıştım.
Sizin bu aldığınız değerde hız,klima,dur kalk, bagaj durumu, yolcu durumu vs etken oluyor ve gerçekten iyi gitmişsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ama bir soru isareti olustu simdi bende. 36 lt dediniz. Lpg tankı 40lt hacimli ve en fazla 35 lt alması gerekirdi. 5 lt pay vardır diye biliyorum tanklarda. Bayide alırken bil hassa sormuştum satış yapan ve ustalarda bakım sırasında aynısını demişti bana.

Aracınız
Civic aracım yok
Ama bir soru isareti olustu simdi bende. 36 lt dediniz. Lpg tankı 40lt hacimli ve en fazla 35 lt alması gerekirdi. 5 lt pay vardır diye biliyorum tanklarda. Bayide alırken bil hassa sormuştum satış yapan ve ustalarda bakım sırasında aynısını demişti bana.
Hocam Hondanın kliması bana çok yeterli geliyor 1 diş açık kullandım yol boyunca . Araçda 2 kişi ve bir valiz bagaj komple dolu değildi. Temmuz teslimi aldım aracımı 0 . Dediğiniz gibi 35 küsür litre alıyor fakat tam 36 değil. Shell kartımdan baktım 35 puan yüklenmiş.. Satış danışmanı 36 ya kadar alır sıkıntı yok demişti. Hatta bir shell benzinlikte 35 lt aldı daha da alıyordu pompa atmıyor abi atana kadar bekliyelim mi dedi tamam kes demiştim.

Aracınız
Civic FC5 2020
Fb7 şehiriçi 32 kuruş yakıyordu, fc5 şuan 60 kuruşa yakın yakıyor rodaj süresinin dolmasını bekliyorum düzelmezse çok fazla yakıyor

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Hocam ben 43 litre diye biliyorum. %80 dolum olur. %20 güvenlik için bırakılır. 43 litre tankın 35 litre alması normal olur. Yazın biraz daha az, kışın biraz daha fazla olabilir. Eğer devir yüksek olursa tanktaki gazın basıncı yeterli olmadığı için otomatik benzine geçer. Yok zorlamadan sündüre sündüre düşük devirde kullanırsanız daha sonra benzine geçer. Buda lpg aldığınızda normalden biraz fazla alır. Totalde ise litre hesabı çok değişmez. Kendi aracımda test ettim.
> 40 litrelik depo max 32-33 litre alır.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2017
FB7 aracımı sattım . 31 llt lpg ile şehir için agresif kullanım ile 290-310 km arası yapıyordum. Nasip olursa FC5 alıcam kesinlikle fabrikasyon lpg almıyağım. BRC sequent 32 araçta direk obd beynine bağlı olduğu için cvt şanzuman tepkimlerine göre yakıtı çok iyi ayarlayamıyor. FC5 te yakıt konusunda memnun olan kişi çok az sayıda genelide zoraki memnun. Kayınpederdede FC5 farbikasyon var servise gittiğimizde aracın çok yaktığını söylediğimizde şehir içi 250 km gidiyorsa sorun yok cevabını verip başından atıyorlar.

Nasip olurda aracımı alırsam Prins silverlien taktırıp iyi bir afr ayarı ile güzel değerler alacağıma eminim. BRC dede fb7 aracımda yaşadığımı pipo ve diyafram sornu birde en ömelisi enjektörlerinin traktör gibi ses yapması nedeni ile benim için vasat bir kittir.
Hocam zoraki memnunluk kısmına açıklama yapmak istiyorum. Aracım 2018 eco elegance, aracı adana honda tekbaş bayiiden aldım. Araç cvt şanzıman ve atmosferik motor olduğu için hızlanmanızı (şehiriçi, şehir dışı fark etmez) kademeli ve gaza yüklenme devirinizi 2binden yukarı çıkmayacak şekilde sakin kullanırsanız yakıtınız çok iyi olacaktır denildi bayiden.
Nitekim ilk 6-8 bin kmde söylenilen şekilde kullandım şehir içi (diyarbakır orta derece dur kalk yapılan bir şehir) 380 kmyi gördüm. 10bin bakımdan sonra şehir içi 410-420 kmyi görüyorum. Aracı söylenilenin dışında sert kullandığım zamanlar kmsi düşüyor.
Aracı söylenilen karakterde kullanacak bir sürücü iseniz söylediğiniz yanlış. Sürücü farklılıkları aracın kmsi ve hazzını değiştirebiliyor.
Memnunum zoraki memnunluk değil güzel bir memnunluk. Son bir şey bu araba ile 34lt lpg ile hız sabitlemeyle 118 kmlik hızla (ara ara hızım düşüyordu ister istemez) diyarbakırdan adanaya gittim ve depom bitmemişti. Sonraki günler 20 km şehir içi yapınca depom bitti. 530 km yol iki kişi ve bagaj ağzına kadar dolu.

Aracınız
Civic FC5 2019
> Hocam ben 43 litre diye biliyorum. %80 dolum olur. %20 güvenlik için bırakılır. 43 litre tankın 35 litre alması normal olur. Yazın biraz daha az, kışın biraz daha fazla olabilir. Eğer devir yüksek olursa tanktaki gazın basıncı yeterli olmadığı için otomatik benzine geçer. Yok zorlamadan sündüre sündüre düşük devirde kullanırsanız daha sonra benzine geçer. Buda lpg aldığınızda normalden biraz fazla alır. Totalde ise litre hesabı çok değişmez. Kendi aracımda test ettim.
> 40 litrelik depo max 32-33 litre alır.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...
Ben bilhassa üstüne basabasa bayide aracı alırken satış temsilcisine sormuştum. Lpg kapasitesi 45 mi 50 mi diye. Onlarda bana 40 lt hacmi var ve genleşme payı ile ortalama 35 lt civarında deposu mevcut olur demişti. Sonrasına 1000 km ilk bakımında gittiğimde serviste ustaya da sordum ve aynı cevabi vermişti bana.
Bunların dışında aracımin lpg depoyu fulledigim zaman max 33 lt aldım vurdurma yapmıyorum içindeki gösterge aparati bozulmasın diye.

Geri