Arka cam-tavan arası boya kalkma sorunu

fyb06

0
Arkadaşlar benim aracımın arka cam ve tavan arasında aracımda boya kavlaması oldu boyası çıkmış arabamın bi fikriniz var mı?

SM-A510F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşta 40 .yıl özel seri 2012 elegance var beyaz ben incelemiştim onda yok dedim bak bunlarda boya atmasi kalkması oluyormuş yok dedi ki arkadaş vurur tazyigi çeşmeden sert suyu orda burda petrolde hiç yok cidden demekki şans isi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu sorun kronik bir sorun haline mi geliyor fb7 lerde?

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Öyle görünüyor, ama yaşlanan araçlarda köşe bölgelerinde boya kalkmaları da beklenmeyecek birşey değil, FB7ler dayanıklı araçlar ama üzerine 2 yeni kasa geldi ve yaşlanıyorlar.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
@m2hamid hocam haklısın ama ben her markada böyle bir sorun olacağını pek düşünmüyorum. Yani bir araştırma yapmadım tamamen tahminen konuşuyorum

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Öyle görünüyor, ama yaşlanan araçlarda köşe bölgelerinde boya kalkmaları da beklenmeyecek birşey değil, FB7ler dayanıklı araçlar ama üzerine 2 yeni kasa geldi ve yaşlanıyorlar.
Hocam Fb7 öncesi kasalarda bu tarz problemde pek görmüyoruz. Kendi aracım 21 yaşında o bölgelerde fabrikasyon boya var. Ama bu tarz dökülme yine yok. Uzun ömürden ziyade 10 sene dayansın yeter diye düşünülmüşte olabilir. Otomobil üreticileri eskisi gibi araç üretmiyorlar. 2012 model Kangoo'muz var. Havalandırma bir anda çalışmaz oldu. Baktık ettik. En son fan motorunun bozulmuş olacağı kanısına vardık. Fluence'lerde daha erken ömrü doluyormuş. Bizimki daha güncel versiyona sahipmiş. Şimdi gel fiyatlara bak. Motor 1.000, işcilik 1.000 tl. (çok sıkıntılı yerde göğüs komple sökülecek.) ek olarak ısı rezistansında problem var ise oda + 1.000 tl. insan kara kara düşünüyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@m2hamid hocam haklısın ama ben her markada böyle bir sorun olacağını pek düşünmüyorum. Yani bir araştırma yapmadım tamamen tahminen konuşuyorum
Hocam benim aracı göstermeye gittiğimde kaportacıda işlem yaptığı 2006 Passatın ön camın tavanla birleştiği bölgedeki boya atmasını gösterdi, bence özellikle yüzeyinde kenar kısımlarda, su biriken veya akan alanlarda zamanla boya atmaları görülebilecek bir durum. Ama biraz daha ileri bir yaşta olmasını isterdim tabi, bu hususu da kronik problemler başlığına eklemek gerekli.

Hocam Fb7 öncesi kasalarda bu tarz problemde pek görmüyoruz. Kendi aracım 21 yaşında o bölgelerde fabrikasyon boya var. Ama bu tarz dökülme yine yok. Uzun ömürden ziyade 10 sene dayansın yeter diye düşünülmüşte olabilir. Otomobil üreticileri eskisi gibi araç üretmiyorlar. 2012 model Kangoo'muz var. Havalandırma bir anda çalışmaz oldu. Baktık ettik. En son fan motorunun bozulmuş olacağı kanısına vardık. Fluence'lerde daha erken ömrü doluyormuş. Bizimki daha güncel versiyona sahipmiş. Şimdi gel fiyatlara bak. Motor 1.000, işcilik 1.000 tl. (çok sıkıntılı yerde göğüs komple sökülecek.) ek olarak ısı rezistansında problem var ise oda + 1.000 tl. insan kara kara düşünüyor.
Aynen hocam şu aşamada üretimler artık 10 yıl dayansın mantığı ile üretiliyor. Aracın kullanım klavuzunun baş kısmında da aracın ekonomik ömrü 10 yıl olarak belirtiliyor.

Aracınız
Civic FB7 2014
Benim aracımda bu durum sadece arka cam tavan arasında değil, ön cam çıtaları arasında, tavanda ve hatta bagaj kapağı üstünde görünüyor, yıkamaya aracı verdiğimde özellikle yakından su tutmayın diyorum ve her imkanım olduğumda rötuş boyasına neredeyse iki kat kadar boya sertleştirici kattırıp rötuşluyorum. İlginç olan ise sanki sulu boya ile boyanmış gibi üfleseniz dağılıyor.

Turbey

0
Aracınız
Bu olay yuzunden arabayi yikamiyorum araba rezalet durumda bende de arka cam ve tavanin sag tarafinda var rötuş yaptim ama cirkin oldu .
Pahaliliktan araci satip aracda alamiyrm mecbur binecegiz

Geri