Arkadaşlar kaza yaptım yardım edin

Bugün öğlen saatinde İzmir optimum alt geçidinde zincirleme kazaya karıştım. En önde bi araç ani fren yapıp durdu ve arkasındaki opel ona çarptı ve bende opele çarptım. Maddi hasar oluştu. Servis 25-30 bin hatta daha fazla bile çıkabilir dedi. Benim gördüğüm ön tampon ve demiri ve radyatör değişecek ve kaporta işçiliği. Sizce sanayideki tanıdık ustama mı yaptırayım yoksa 30 bin trameri mi göze alayım. Birde önde bir sürü sensör var dedi servis. Sanayidekiler bu sensörleri araca tanıtamaz dedi. Sensör arızası vermedi araç. Bi park sensörü yerinden çıktığından dolayı kaportacı gördüğünden bip sesi yaptı. Bilemedim. Önerileriniz ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ederim.IMG_20200713_130308.jpegIMG-20200713-WA0020.jpegIMG_20200713_135510.jpegIMG-20200713-WA0022.jpegIMG-20200713-WA0024.jpeg

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2017
Geçmiş olsun. Kaskonuz var mı? Hava yastığı açılmadı galiba.

Bu gibi durumlarda frene basmayın bırakın araç olağan hızıyla vursun, vursun ki hava yastığı açılsın. Bu araca işlenecek hasar kaydı üzer sahibini. Bırakın pert olsun araç.

Yakın zamanda benzer bir araç gördüm kazalı olarak. Hatta yakın bir arkadaşım aracı topladı. Sadece ön sürücü hava yastığı açıktı. Tampon tamir edildi, kapıtun ucu düzeltildi ve her ikisininde ayakları kırık olan farlar yerlerine sabitlendi. Değişen parçalar panjur ve ön tampon demiriydi. Ve inanın araç sigortadan perte ayrılmıştı.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Frene basmasın hatta gaza biraz daha fazla bassın, bu güzelim aracın hasarına yıllarca üzüleceğine ölsün, değil mi ? Ya çarptığı araçtakiler ne olacak ? Bu nasıl bir düşünce yapısı hayret içerisindeyim. Bir insan kaza anında canını mı düşünür aracını mı ?

Aracınız
pert olunca tamamını sigorta karsılayacak mı

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İkinci el değerinden bir miktar aşağı ücreti verirler.

Aracın hasar kaydıyla değerinin düşmesinden iyidir.

Birde araç nasıl toplanacak, kafada hep soru işareti.

Frene basmasın hatta gaza biraz daha fazla bassın, bu güzelim aracın hasarına yıllarca üzüleceğine ölsün, değil mi ? Ya çarptığı araçtakiler ne olacak ? Bu nasıl bir düşünce yapısı hayret içerisindeyim. Bir insan kaza anında canını mı düşünür aracını mı ?

Bence bu araç 25-30km hızla vurmuştur öndekine.

Vur deyince öldürmeyin sizde.

40la 50yle vursa bu araç pertti.

Her vurmada ölecek olsak, canlı insan kalmazdı ortalıkta.

Aracınız
Civic FC5 2020

Bu gibi durumlarda frene basmayın bırakın araç olağan hızıyla vursun, vursun ki hava yastığı açılsın. Bu araca işlenecek hasar kaydı üzer sahibini. Bırakın pert olsun araç.

Yakın zamanda benzer bir araç gördüm kazalı olarak. Hatta yakın bir arkadaşım aracı topladı. Sadece ön sürücü hava yastığı açıktı. Tampon tamir edildi, kapıtun ucu düzeltildi ve her ikisininde ayakları kırık olan farlar yerlerine sabitlendi. Değişen parçalar panjur ve ön tampon demiriydi. Ve inanın araç sigortadan perte ayrılmıştı.

Size pek katılamadım hocam.

Maddi zarar için hayatı riske atmaya değer mi ?
Bu kaza için en az 25-30 km/h gerekli diye düşünüyorum.

Fren yapmadan 50+ km/h ile arkadan vursa öndeki araç sürücüsünün, yolcularının vs kim var kim yok en iyi ihtimalle boynunda travmalar oluşur.

Bu tür kazalarda boyun kırılmasıyla sonuçlanan birçok vaka da var.

Bir sebep daha var ki araç sahibi rahatsız olursa moderatörlerimize bildirip mesajımı sildirebilir.

Arkada eşi ve çocuğu oturmaktaydı
Aracı bırakıp arkadan daha yüksek bir hızla çarpması demek eşinin ve çocuğunun hayatını riske atması demek.

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Aracınız
Civic FC5 2018
Gecmis olsun hocam. Adi uzerinde kaza insan kaza aninda hesap yapamaz kaldi ki yapsa bile sonucunda kendisine bir zarar gelme veya yakinina gelme olasiligi var. Bence de hic dusunmeden serviste yaptirin belki tramer cikar ama en azindan karsinizda bir muhattap ve orjinal yapilmis bir arabaniz olur.

Aracınız
Civic FC5 2020

bu nasıl bir bakış açısı hocam ? sanırsın adam düz duvara vuracakta, frene basmasın diyosun. Yahu candan önemli mi arabanın hasarı şu kadar olmuş felan ? öndeki yolcuların can sağlığını düşünmeden böyle bir tavsiyeyi asla SAĞLIKLI bulmuyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bugün öğlen saatinde İzmir optimum alt geçidinde zincirleme kazaya karıştım. En önde bi araç ani fren yapıp durdu ve arkasındaki opel ona çarptı ve bende opele çarptım. Maddi hasar oluştu. Servis 25-30 bin hatta daha fazla bile çıkabilir dedi. Benim gördüğüm ön tampon ve demiri ve radyatör değişecek ve kaporta işçiliği. Sizce sanayideki tanıdık ustama mı yaptırayım yoksa 30 bin trameri mi göze alayım. Birde önde bir sürü sensör var dedi servis. Sanayidekiler bu sensörleri araca tanıtamaz dedi. Sensör arızası vermedi araç. Bi park sensörü yerinden çıktığından dolayı kaportacı gördüğünden bip sesi yaptı. Bilemedim. Önerileriniz ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ederim.Ekli dosyayı görüntüle 260558Ekli dosyayı görüntüle 260560Ekli dosyayı görüntüle 260561Ekli dosyayı görüntüle 260563Ekli dosyayı görüntüle 260564
kardeşim çok geçmiş olsun. Eğer zincirleme kazaya karıştıysan ve tutanakları tutulduysa 3 araç olarak raporlarla birlikte serviste yaptırman daha mantıklı olur. Dışarda ki her usta hondacı olmadığı için aracını iyi toplayamaz. Ayrıca radyotör değişecek dediler diyorsun. Motorda bir sıkıntı varmı? belki motorunda elden geçmesi gerekir. Ayrıca elektrik aksamların çoğu ön taraftan geldiği için bunlarda da sıkıntı olabileceğini düşünüyorum. Sonuç olarak arkadan çarptığın için hatalı duruyorsun ama şöyle bir durum var, en öndeki araç hangi şeritte bir anda durdu bu bile önemli(sol şeritte durduysa sende hata falan olamaz ama diğer şeritlerde sorun çıkarabilirler.) Mobese varmı diye baktın mı hiç? Yada aracında kayıt kamerası almışmıydın? Bunlarda önemli etken. Ama dediğim gibi kaza tutanağında 3 araç varsa servise git derim direk.
Tekrardan geçmiş olsun

Aracınız
Civic FC5 2019
Bir de değer kaybı talep edilebiliyor diye biliyorum. Tramer kaydının çıkmasının zararı bir nevi karşılanabilir
değer kaybı talep edebilmesi için %100 haklı olması gerekmetedir malesef ve exper raporunda haklı olduğu çıkarsa karşı tarafın kaskosundan değer kaybı talep edebilir

kardeşim çok geçmiş olsun. Eğer zincirleme kazaya karıştıysan ve tutanakları tutulduysa 3 araç olarak raporlarla birlikte serviste yaptırman daha mantıklı olur. Dışarda ki her usta hondacı olmadığı için aracını iyi toplayamaz. Ayrıca radyotör değişecek dediler diyorsun. Motorda bir sıkıntı varmı? belki motorunda elden geçmesi gerekir. Ayrıca elektrik aksamların çoğu ön taraftan geldiği için bunlarda da sıkıntı olabileceğini düşünüyorum. Sonuç olarak arkadan çarptığın için hatalı duruyorsun ama şöyle bir durum var, en öndeki araç hangi şeritte bir anda durdu bu bile önemli(sol şeritte durduysa sende hata falan olamaz ama diğer şeritlerde sorun çıkarabilirler.) Mobese varmı diye baktın mı hiç? Yada aracında kayıt kamerası almışmıydın? Bunlarda önemli etken. Ama dediğim gibi kaza tutanağında 3 araç varsa servise git derim direk.
Tekrardan geçmiş olsun
öndeki araç geri vitese takıp arkadakinin üzerine çıkmadıysa hangi şeritte aniden durduğu fark etmez. takip mesafesine uysaydın da o durunca sen de durup çarpmasaydın derler.

neasy

0
Aracınız
Çok geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun inşallah.
Bende sizin gibi servise çekmiştim aracımı. Sadece kapı ve ön çamurluk değişimi için 27500hasar kaydı çıkarınca sanayiye çekmiştim. Sanayi de sadece kapı değişimi ile 6000 TL artı KDV ile bitmişti süreç.
Önden hasar olsa sanırım bende sizin gibi ikilemde kalırdım. Servis eksper yaptıktan sonra da aracınızı alabiliyorsunuz oradan. Sadece eksper ücreti talep etmişlerdi benden. Ustama güvenim tam derseniz sanayi. Sonra başım ağrımasın derseniz servis. Karar sizin. Geçmiş olsun tekrardan.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri