Arkadaşlar kaza yaptım yardım edin

Bugün öğlen saatinde İzmir optimum alt geçidinde zincirleme kazaya karıştım. En önde bi araç ani fren yapıp durdu ve arkasındaki opel ona çarptı ve bende opele çarptım. Maddi hasar oluştu. Servis 25-30 bin hatta daha fazla bile çıkabilir dedi. Benim gördüğüm ön tampon ve demiri ve radyatör değişecek ve kaporta işçiliği. Sizce sanayideki tanıdık ustama mı yaptırayım yoksa 30 bin trameri mi göze alayım. Birde önde bir sürü sensör var dedi servis. Sanayidekiler bu sensörleri araca tanıtamaz dedi. Sensör arızası vermedi araç. Bi park sensörü yerinden çıktığından dolayı kaportacı gördüğünden bip sesi yaptı. Bilemedim. Önerileriniz ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ederim.IMG_20200713_130308.jpegIMG-20200713-WA0020.jpegIMG_20200713_135510.jpegIMG-20200713-WA0022.jpegIMG-20200713-WA0024.jpeg

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2017
Öncelikle çok geçmiş olsun, ben araç alacağım zaman hasar kaydı/boya/değişen var ise miktarına değil nerede yapıldığına bakarım. Eğerki serviste yapılmış ve servis bakımlı ise miktarını hiç dikkate almam, keza serviste yapılan aracın faturasında WD-40 bile yazılıyor, böyle olunca insanın içinde kuşku kalmıyor hiç.

Aracınız
Öncelikle geçmiş olsun. Sağlık olsun, size ve ailenize zarar gelmemiş önemli olan bu.
Malesef 3 sene önce aynı şekilde bizde bir kaza yaptık, sizinki kadar hasar yoktu. O zaman 20 bin tl tutmuştu.Kaskodan direk yaptırdık. Gerçekten hayret etmiştim nasıl bu kadar çıkar diye. Faturayı inceleyince anlıyorsunuz zaten. Benim nacizane tavsiyem Çamkıran değilde Terakkide tamiri yaptırın. Çamkıranla çok sorun yaşamıştım ben.

Aracınız
Civic FC5 2020
Kaza yaptığım aracımda kaput çamurluk ve tampon etkilenmişti.
Ön iki airbag açılmıştı.
Dizel olmasından dolayı kaput kaldırma sistemi mevcuttu.

Dışarda maksimum 25 bin lira tutacak bir masrafı vardı.
Aracın o zaman ki piyasa değeri 160-163 bin bandındaydı.

Servis onarım yapılırsa 147 bin lira masraf çıkar dedi.
Evet doğru okuyosunuz 147 bin lira masraf çıktı.
Aracı yeniden üreteceklerdi herhalde

Haliyle araç pert e ayrıldı.

2 hafta önce abimin Megane 4 aracına arkadan telefonla oynayan biri vurmuş.
Stoplarda çizik dahi olmamasına rağmen listede stoplar vardı.

Bagaj kapağı yerinden oynamış kapağı tutan kolları değişse yeterdi.

Kozmetik olarak plastik bakalitinde küçük bı ezik vardı o kadar.
Listeye baktım bagajı komple değiştirmişler.

Dışarda maksimum 5 lira gidecek araca 27 bin hasar kaydı çıkardılar.

Ne desek boş servisler seviyor böyle işleri...

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu örnekleri duydukça ufak şeylerden dolayı perte çıktı muhabbeti olası gelmeye başladı :)
Bir ara sol önden darbe yiyen FD6larda, 2.el değeri 55bin-60bin olan araç için sadece otomatik şanzımana 30-32bin lira faturalar çıkınca FD6lar hep perte çıkıyordu.

Aracınız
Civic FB7 2015
Aracınız
Arkadaşlar yanlış bilgilendirme yapmışlar. Aracın kasko değeri neyse onu verir sigorta. Bir kuruş bile kısmaz. Tabi aracınız full kasko ve muafiyeti yok ise

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aracın kasko değerini değil, o günkü ikinci el piyasası üzerinden ödeme yapar firmalar. İlk başta işi bilmeyenler için kasko bedeli yalanına sarılırlar ama çoğu kişi bunu yemez, hukuki süreç başlatacağım dediğinizde yola gelirler. Hiç olmadı dava açarsınız bilirkişi aracın emsallerine göre bir fiyat belirler.

Kısaca kasko değeri vs işi hikayedir. Yanlış bilgi vermeyin kimseye.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2015
7 sene önce bir araba ben bir araba da kardeşim pert ettik. Ordan biliyoruz. Zaten kasko değeri piyasa fiyatına yakın hatta fazla çıkıyor. O zaman 45 bine passat almıştım. Kasko bedeli 48 bin çıkıyordu. Bir ineğe çarpmamak için manevra yapınca yoldan çıkıp araba pert oldu. 47 bin küsür ödeme yapıldı tarafıma

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar yanlış bilgilendirme yapmışlar. Aracın kasko değeri neyse onu verir sigorta. Bir kuruş bile kısmaz. Tabi aracınız full kasko ve muafiyeti yok ise

Hocam 2019 Eylül de yaptım kazayı
Kasko değeri 142 bin TL idi.

Emsal araçlar ilanlarda 160 tan başlıyordu 159 lira vermişlerdi.

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Geri