Arkadaşlar kaza yaptım yardım edin

Bugün öğlen saatinde İzmir optimum alt geçidinde zincirleme kazaya karıştım. En önde bi araç ani fren yapıp durdu ve arkasındaki opel ona çarptı ve bende opele çarptım. Maddi hasar oluştu. Servis 25-30 bin hatta daha fazla bile çıkabilir dedi. Benim gördüğüm ön tampon ve demiri ve radyatör değişecek ve kaporta işçiliği. Sizce sanayideki tanıdık ustama mı yaptırayım yoksa 30 bin trameri mi göze alayım. Birde önde bir sürü sensör var dedi servis. Sanayidekiler bu sensörleri araca tanıtamaz dedi. Sensör arızası vermedi araç. Bi park sensörü yerinden çıktığından dolayı kaportacı gördüğünden bip sesi yaptı. Bilemedim. Önerileriniz ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ederim.IMG_20200713_130308.jpegIMG-20200713-WA0020.jpegIMG_20200713_135510.jpegIMG-20200713-WA0022.jpegIMG-20200713-WA0024.jpeg

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2019
öndeki araç geri vitese takıp arkadakinin üzerine çıkmadıysa hangi şeritte aniden durduğu fark etmez. takip mesafesine uysaydın da o durunca sen de durup çarpmasaydın derler.
emin ol sağ ya da sol şerit çok fark ediyor kaza durumlarında.Sağ şeritte durduğu zaman bahane bulabilirler durması için experler ama sol şerite durduğunda öndeki aracın ne maksatla durduğuna bakıyorlar öncelikle arkadan çarpanları en son duruma bırakıyorlar.
Aynı durum benimde 5 ay önce başıma geldi.Şirket aracıyla giderken sol şeritte taksi yolcu almak için bir anda durunda arkasındaki araba vurmamak için durdu bende durmaya çalıştığım halde önümdeki araca vurmuş bulundum.

emin ol sağ ya da sol şerit çok fark ediyor kaza durumlarında.Sağ şeritte durduğu zaman bahane bulabilirler durması için experler ama sol şerite durduğunda öndeki aracın ne maksatla durduğuna bakıyorlar öncelikle arkadan çarpanları en son duruma bırakıyorlar.
Aynı durum benimde 5 ay önce başıma geldi.Şirket aracıyla giderken sol şeritte taksi yolcu almak için bir anda durunda arkasındaki araba vurmamak için durdu bende durmaya çalıştığım halde önümdeki araca vurmuş bulundum.
eğer bahsettiğin kaza sonucunda kusuru sana vermediyseler bana mantıklı gelmedi, kaza tutanağını ve tramer sonucunu görmeden inanmak zor. taksici de durup kaza tutanağına dahil mi oldu ki. Kalp krizi geçiriyordum aniden durdum, önüme hayvan, insan çıktı aniden durdum. üstelik bahsettiğin kaza da taksinin arkasındaki araba durmuş, sen duramamışsın yani o takip mesafesine uyuyor sen uymuyorsun gibi bir durum canlanıyor kafamda. ben mi olayı yanlış anlıyorum sen mi eksik anlatıyorsun bilmiyorum

En önde trafik durunca duran Bi araç var onun arkasında dacia öndekine çarpmadan durabilmiş ama dacia ya arkasındaki opel durmayıp çarptı bende durmayıp opele çarptım. Ben çarpınca opel öndeki dacia ya bir daha çarpmış arada mesafe kalmadığından. Raporda en öndeki dacia suçsuz opel ve benim araç asli kusurlu çıktı.
eğer bahsettiğin kaza sonucunda kusuru sana vermediyseler bana mantıklı gelmedi, kaza tutanağını ve tramer sonucunu görmeden inanmak zor. taksici de durup kaza tutanağına dahil mi oldu ki. Kalp krizi geçiriyordum aniden durdum, önüme hayvan, insan çıktı aniden durdum. üstelik bahsettiğin kaza da taksinin arkasındaki araba durmuş, sen duramamışsın yani o takip mesafesine uyuyor sen uymuyorsun gibi bir durum canlanıyor kafamda. ben mi olayı yanlış anlıyorum sen mi eksik anlatıyorsun bilmiyorum

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

En önde trafik durunca duran Bi araç var onun arkasında dacia öndekine çarpmadan durabilmiş ama dacia ya arkasındaki opel durmayıp çarptı bende durmayıp opele çarptım. Ben çarpınca opel öndeki dacia ya bir daha çarpmış arada mesafe kalmadığından. Raporda en öndeki dacia suçsuz opel ve benim araç asli kusurlu çıktı.

beklenen de böyle olmasıdır zaten

Arkadaşlar tavsiyeleriniz ve yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Servis parça fiyatları toplam 48 bin küsur çıkardı. İşçilik hariç. Böyle Bi kazada bu kadar çıkmasını aklım almıyor. Ama çalışan kusurlu olmayan ama kaza ile sadece biraz geriye gitmiş bütün parçaları değiştiriyor. Darbe gelmeyen krom parçalar ne bileyim çizik bile olmayan sağ çamurluk aktif sensörler gibi. Mesela oksijen sensörü ne temas yok kablosu yer değiştirdiğinde dolayı kopma bile yok değişim yazmışlar. (iyi para kazanıyorlar) Hala kararsızım. İşçilikle beraber 50 bini geçecek hasar kaydı. Acaba kasko perte çıkarma teklifi yapar mı? Bilginiz var mıdır.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar tavsiyeleriniz ve yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Servis parça fiyatları toplam 48 bin küsur çıkardı. İşçilik hariç. Böyle Bi kazada bu kadar çıkmasını aklım almıyor. Ama çalışan kusurlu olmayan ama kaza ile sadece biraz geriye gitmiş bütün parçaları değiştiriyor. Darbe gelmeyen krom parçalar ne bileyim çizik bile olmayan sağ çamurluk aktif sensörler gibi. Mesela oksijen sensörü ne temas yok kablosu yer değiştirdiğinde dolayı kopma bile yok değişim yazmışlar. (iyi para kazanıyorlar) Hala kararsızım. İşçilikle beraber 50 bini geçecek hasar kaydı. Acaba kasko perte çıkarma teklifi yapar mı? Bilginiz var mıdır.

şu araca 50 bin küsür (işçilik dahil) hasar kaydı çıkarmak resmen vicdansızlıktır.Ahlaksızlıktır. ibretle takip ediyorum. Bu ne yahu. bu paralar nedir böyle. mantık çerçevesinde en fazla 20 hadi 25 çıksa neyse derdim. Ama pertlik bir durum yok ki bu nasıl 50 bin çıkartırlır.

Aracınız
Civic FC5 2019
şu araca 50 bin küsür (işçilik dahil) hasar kaydı çıkarmak resmen vicdansızlıktır.Ahlaksızlıktır. ibretle takip ediyorum. Bu ne yahu. bu paralar nedir böyle. mantık çerçevesinde en fazla 20 hadi 25 çıksa neyse derdim. Ama pertlik bir durum yok ki bu nasıl 50 bin çıkartırlır.
emin olun bu fiyat yerine pert çıksaydı insana bu kadar koymazdı.
servisler gerçekten acımıyorlar böyle bir durumda kalanlara maalesef

Aracınız
Civic FC5 2017
İşçiliği yabana atmayın bir o kadar da işçilik yazabilirler. Leon aracımla yaptığım kazada gittiğimiz serviste kendim için fiyat beklerken başka bir aracın detaylı iş emrini görünce ağzım açık kaldı. Adamlar depodan parçayı getiren elemana bile yarım saatlik işçilik ücreti yazmış. Depoyla parçanın getirildiği mesafe de anca 10 metre.

CIVIC 2017 FC5 RS

LEON 2009 MK2 1.4 TSI

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Servis etkilenmiş veya etkilenme riski olan bütün parçaları hasar durumuna bakmadan değiştirmek ister.
Yüksek hasar kaydından rahatsızsanız ve aracınızın tamiratında güvenebileceğiniz bir ustanız varsa bence aracı ona götürün.

Ben daha trajikomiğine rastladım. Bi arkadaşın toyota auris bakımında yağ değişimi sırasında motor aksamına damlayan yağın silinmesi 10 TL olarak fatura da görmüştüm. Bakım yılı 2015 mi ne. Gerisini siz düşünün. Hem kendisi damlatıyo dışarı hemde silme parası alıyor.
Benimde gözüm perte çıkması yönünde. Değişecek parçaları netten buldum 13 bin civarı tutuyor. Yani 20 bine halledilir gözüküyor. Servisin çıkardığı fiyat 60 bin.
Gelişmelerden haberdar ederim.

Geri