Arkadaşlar kaza yaptım yardım edin

Bugün öğlen saatinde İzmir optimum alt geçidinde zincirleme kazaya karıştım. En önde bi araç ani fren yapıp durdu ve arkasındaki opel ona çarptı ve bende opele çarptım. Maddi hasar oluştu. Servis 25-30 bin hatta daha fazla bile çıkabilir dedi. Benim gördüğüm ön tampon ve demiri ve radyatör değişecek ve kaporta işçiliği. Sizce sanayideki tanıdık ustama mı yaptırayım yoksa 30 bin trameri mi göze alayım. Birde önde bir sürü sensör var dedi servis. Sanayidekiler bu sensörleri araca tanıtamaz dedi. Sensör arızası vermedi araç. Bi park sensörü yerinden çıktığından dolayı kaportacı gördüğünden bip sesi yaptı. Bilemedim. Önerileriniz ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ederim.IMG_20200713_130308.jpegIMG-20200713-WA0020.jpegIMG_20200713_135510.jpegIMG-20200713-WA0022.jpegIMG-20200713-WA0024.jpeg

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ben daha trajikomiğine rastladım. Bi arkadaşın toyota auris bakımında yağ değişimi sırasında motor aksamına damlayan yağın silinmesi 10 TL olarak fatura da görmüştüm. Bakım yılı 2015 mi ne. Gerisini siz düşünün. Hem kendisi damlatıyo dışarı hemde silme parası alıyor.
Benimde gözüm perte çıkması yönünde. Değişecek parçaları netten buldum 13 bin civarı tutuyor. Yani 20 bine halledilir gözüküyor. Servisin çıkardığı fiyat 60 bin.
Gelişmelerden haberdar ederim.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Geçmiş olsun.
> Sağlığınız iyi bu en güzel haber. Servis bekleneni yapmış. Ben pek şaşırmadım.
> Konumunuz İzmir gözüküyor. Forumda İzmir'de ikamet edip tanıdığı ve daha önceden iş yaptırıp memnun olduğu kaportacı ve boyacılar ile görüşmek gerekiyor. Kurtulacak malzemeler belirlenir. Alınması gereken parçalar orjinal olarak alınır. Aşağı yukarı fiyat belli olur. Bu seçenek ciddi zaman, emek ve takip ister!
> İşin ehli hassas ve titiz bir kaportacı yeterki istesin fıstık gibi yapar. Neticede iyi işcilik parası ister. Ne ağır hasarlı araçlar gördüm. İş bittikten sonra o araç bu mu diye çok şaşırmıştım.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2017
kasko değeri anlık olarak değişir sabit kalacak hali yok arkadaşlar aynı şeyi soluyorsunuz dolandırıp dolandırıp bunu dememişsiniz ıkı sene önceki kasko değeri ıle ıki sene sonraki kasko değeri aynı olmaz . ama arkadaşa katılıyorum su konuda kasko değerinden fazla fiyat vermez . yani piyasaya bakmaz ve her zaman piyasanın aşağısında fiyat biçer . araçtakı eklentıler de kasko yaptırırken nasıl Yuksek cıkmasını saglıyor ise kaza durumunda deger olarak da fazla fiyat cıkmasına sebeb olur. şimdi yanlıs bir yer var ise düzeltelim

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Himmm

0
Serviste yaptırmak daha mantıklı hocam. Eskisinden ayırt edemezsin. Bence aracın resimlerini çek belgele tramer için kanıt sunarsın. Aşırı büyük bir kaza değil. Tekrardan geçmiş olsun

anadolu sigortanın kasko sözleşmesinden araç bedeli ile ilgili kısım

9. Rayiç Değer Belirleme Yöntemi:Kasko Sigortası Genel Şartları’nın B.3.3.2.2. maddesi doğrultusunda sigortalı aracın
Poliçe No: .............. Sayfa : 4/11
tam hasara uğradığının eksper tarafından tespit edildiği durumlarda aracın rayiç değeri, yine hasar tespitini yapan
eksper tarafından aşağıdaki yönteme göre belirlenir:
a. Aracın, model yılı / hasar tarihindeki kilometresi / muayene ve bakımlarının düzenli yapılıp yapılmadığı/ daha önceki
hasarları / kullanım şekli / yetkili satıcı yerine doğrudan yurt dışından ithal edilmiş olup olmadığı / fatura bedeli / vb.
gibi araç piyasa değerini etkileyen özellikleri dikkate alınır,
b. Emsal veya muadil araca sahip yetkili/yetkisiz satıcılar ve galeriler ile internet sitelerinden en az 3 adet fiyat alınıp
belgelenir,
c. Sigortalı aracın özelliklerine en yakın olan araçların fiyatlarının ortalaması alınarak ödenecek rayiç değer belirlenir.
d. Emsal veya muadil aracın bulunamadığı veya b) fıkrasında belirtilen yöntemle 3 adetten daha az fiyat alınabildiği
durumlarda eksper ve sigortalının önereceği ve sigortalı ile sigortacının mutabık kalacağı, kurumsal niteliği haiz araç
satıcılarından alınacak değerlerin ortalaması dikkate alınarak rayiç değer belirlenir.

Aracınız
Konuyu çok uzatmaya gerek yok. Kasko bedeli devletin belirlediği bir ücrettir ve vergilendirmeler için kullanılır.

Aracın pert olması durumunda bilirkişinin araştırmaları sonucu aracın emsallerine göre fiyatı belirlenerek ödeme yapılır.

Ve genellikle bu bedel kasko değerinin fazlaca üzerindedir.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2020
Konuyu çok uzatmaya gerek yok. Kasko bedeli devletin belirlediği bir ücrettir ve vergilendirmeler için kullanılır.

Aracın pert olması durumunda bilirkişinin araştırmaları sonucu aracın emsallerine göre fiyatı belirlenerek ödeme yapılır.

Ve genellikle bu bedel kasko değerinin fazlaca üzerindedir.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
+1
Tecrübeyle sabit :)

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Aracınız
Civic FD6 2011
çok geçmiş olsun. 2018 yılında ön tamponumda küçücük bir kırık oldu servise götürdüm tamponu değiştirdiler alt tarafda parça değiştirdiler arabada 7 bin hasar çıkıyor şimdi :)

Geri