Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

Aracınız
Civic FD6 2010
Keşke herkez sizin gibi dikkat etse. Aracı satacağım diye zamanı gelir bir şey yapmaz. Alan yapsın diye. Sonra ucuz diye aldım dersin. Üstüne bakımları yaparsın. Birde bakmışsınki aracın ucuzluk serüveni hayal olur. İnşâallah sizin gibi birine dek gelirsiniz. Ben alacak olsaydım taliplisi olurdum.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.
Çok teşekkür ederim, inşallah daha iyileri size nasip olur. Ben de isterim üç aşağı gitsin ama kıymet bilecek birine gitsin. Bakalım hepimiz için hayırlısı.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
2015 Civic FB7 Black Edition

Bagajdaki halojen ampulü söktüm, yerine beyaz led taktım. Fena olmadı ama bagajın tümünü aydınlatmadı. Daha güçlü led lazım.

Plaka ışıklarından birisi yanmıyordu. Siyah plastik parçayı sökmek gerekiyormuş. Biraz uğraştıktan sonra buldum. Arızalı olanı söküp, yerine T10 dipsiz beyaz led ampul taktım. Ama soldaki daha güçlü yanıyor, sağdaki daha zayıf kaldı. Müsait bir zamanda her ikisini de değiştirmem lazım.

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2015 Civic FB7 Black Edition

Bagajdaki halojen ampulü söktüm, yerine beyaz led taktım. Fena olmadı ama bagajın tümünü aydınlatmadı. Daha güçlü led lazım.

Plaka ışıklarından birisi yanmıyordu. Siyah plastik parçayı sökmek gerekiyormuş. Biraz uğraştıktan sonra buldum. Arızalı olanı söküp, yerine T10 dipsiz beyaz led ampul taktım. Ama soldaki daha güçlü yanıyor, sağdaki daha zayıf kaldı. Müsait bir zamanda her ikisini de değiştirmem lazım.

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hemen modifiyelere başlamışsınız gibi :)

Aracınız
Civic FD6 2010
Yarın aracımın otomatik şanzıman yağ filtresini değiştirmeyi planlıyorum. (Motor hava filtresinin altından olan). Ancak aklıma takılan şey, filtreyi sökmeden önce şanzıman yağını boşaltmak gerekecek mi? (Şanzıman yağını 1 ay önce değiştirmiştim,tekrar yağ değişimine gerek duymuyorum)

Aracınız
Civic FD6 2010
Yarın aracımın otomatik şanzıman yağ filtresini değiştirmeyi planlıyorum. (Motor hava filtresinin altından olan). Ancak aklıma takılan şey, filtreyi sökmeden önce şanzıman yağını boşaltmak gerekecek mi? (Şanzıman yağını 1 ay önce değiştirmiştim,tekrar yağ değişimine gerek duymuyorum)
Arkadaşlar araştırmaya devam ederken aşağıdaki videoyu buldum, yağı boşaltmaya gerek yok görünüyor. Yine de yorumlarınız varsa bilmek isterim.
(Endişem filtreyi sökünce sızıntı miktardan fazlaca yağ akacak mıydı.)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar araştırmaya devam ederken aşağıdaki videoyu buldum, yağı boşaltmaya gerek yok görünüyor. Yine de yorumlarınız varsa bilmek isterim.

Hortumun iki tarafınada tıpa takıverirsin. Sistemde çok basınçlı bir durum olmaz gibime geliyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011

Ben değiştirdim ama yağı boşaltmıştık,yap değişimi sırasındaydı. Ama sistem çalışmıyorken basınçlamaz , en fazla filtre içindeki yağ damlar

06 HONDA 2234

Aracınız
Civic FB7 2012

ben dediginiz sekilde degistim filitre hortumunun ilk giristen cikardim parmagimla kapadim odundan tipa yaptim onu taktim sonra cikistakini cikarip parmagimla kapadim diger yaptigim tipayi taktim sonra yeni filitreyi yazdigimin tersini yaparak taktim yagimda eksilme olmadi

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri