Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

20.000 kilometrede subap ayarının hemen bozulmaması lazım diye düşünüyorum.
Yüksek devirde kullanım tarzınız var ise ancak öyle erken bozulur.
Yakıt düşmüş ise performansta artmıştır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.
Aslında pek sıkıştırmam.Haftada bir canım sıkılırsa S moda alıp gazlıyorum ama redline falan görmeden.Zaten yol bitiyor hemen.
Bence sebep aracı iki yıl kadar önce aldığımda tüm bakımlarıyla beraber subap ayarınıda yaptırmıştım ama hoşuma gitmemişti.Sözde usta eliyle boşluğa bakıp ölçüsünü bilmediğim bi sentil ile yaptı.Kendisine söyledim emme 20 egzoz 25 olması gerekiyor diye.Tamam dedi bir pistonu öyle yaptı diğerlerini yine kendi bildiği gibi yaptı.Bende bulaşmak istemedim.
O günden buyada 11 Lt nin altına düşüremediğim araç şimdi 9.8 10 Lt arasında tüketimi var.

Uzun lafın kısası her işi ustasına yaptıracaksın.Bulunduğum ilde usta bulma imkanım yoktu kendim yaptım:)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aslında pek sıkıştırmam.Haftada bir canım sıkılırsa S moda alıp gazlıyorum ama redline falan görmeden.Zaten yol bitiyor hemen.
Bence sebep aracı iki yıl kadar önce aldığımda tüm bakımlarıyla beraber subap ayarınıda yaptırmıştım ama hoşuma gitmemişti.Sözde usta eliyle boşluğa bakıp ölçüsünü bilmediğim bi sentil ile yaptı.Kendisine söyledim emme 20 egzoz 25 olması gerekiyor diye.Tamam dedi bir pistonu öyle yaptı diğerlerini yine kendi bildiği gibi yaptı.Bende bulaşmak istemedim.
O günden buyada 11 Lt nin altına düşüremediğim araç şimdi 9.8 10 Lt arasında tüketimi var.

Uzun lafın kısası her işi ustasına yaptıracaksın.Bulunduğum ilde usta bulma imkanım yoktu kendim yaptım:)
Problem kimden olduğu anlaşıldı.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
* Yeni aldığım bagaj havuzunu yerleştirdim.
* 205x55xR16 Pirelli Snow Control Serie3 kışlık lastikleri taktırdım. Üstündeki yazlıkları çöpe attım. Yaza girerken yeni 4 mevsim lastik alacağım.
* Ön arka disk frenleri zımpara ile temizleyip, boyattım.IMG_20191015_181529.jpegIMG_20191015_181330.jpegIMG_20191015_182328.jpegIMG_20191015_182602.jpeg

MI 8 Explorer Edition cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Disklerin boyalı olması sonrası fren performansında nasıl bir değişme oldu? Açıkcası ben endişelendim, balatalar bu boyayı zamanla silecek olsa bile bu boyalar da balatalar yapışmış olacak.

* Yeni aldığım bagaj havuzunu yerleştirdim.
* 205x55xR16 Pirelli Snow Control Serie3 kışlık lastikleri taktırdım. Üstündeki yazlıkları çöpe attım. Yaza girerken yeni 4 mevsim lastik alacağım.
* Ön arka disk frenleri zımpara ile temizleyip, boyattım.Ekli dosyayı görüntüle 254809Ekli dosyayı görüntüle 254810Ekli dosyayı görüntüle 254811Ekli dosyayı görüntüle 254812

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Disklerin boyalı olması sonrası fren performansında nasıl bir değişme oldu? Açıkcası ben endişelendim, balatalar bu boyayı zamanla silecek olsa bile bu boyalar da balatalar yapışmış olacak.
En başta ben de sizinle aynı endişeleri duydum, ama kışlık lastikleri taktırırken görüntüler beni baydı. Kir, pas, toz çok kötüydü. Zımpara ile iyice temizledikten sonra sprey boya sıktık. Maksat görüntü olarak temiz durmasını istedim. Fren konusunda 5-10 km dikkat edin, sonra düzeliyor. Şuanda hiçbir sıkıntı yok.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bende 2010 civic var 115.000 de yağ olarak Motul eco-Nergy mi yoksa eco-lite mi almalıyım.eco-Nergy de A5 yazıyor ama eco-lite da yazmıyor.o yüzden kararsız kaldım

İphone6s
O yorumun devamında farkını belirtmiştik. İkisinide kullanabilirsiniz. Araya çok yorum girmiş tekrar belirtelim. :)
> Hammade kalitesi eco-nergy'e göre daha iyi bir yağ. API SN ve ILSAC GF-5 + olarak dexos 1 gibi sıkı sertifikaları da bunun bir göstergesi... LPG ile de uyumlu midsaps bir yağ. TBN ve Hths'den dolayı bazı acea kriterlerini ufak değerlerle kaçırmış olsa da eco-nergy'e göre daha iyi bir yağ. Bu yüzden de 50-60tl falan daha pahalı.

Aracınız
Civic FD6 2010
Bende 2010 civic var 115.000 de yağ olarak Motul eco-Nergy mi yoksa eco-lite mi almalıyım.eco-Nergy de A5 yazıyor ama eco-lite da yazmıyor.o yüzden kararsız kaldım

İphone6s
Farkı yukarıda belirtilmiş zaten. Ben de özellikle eco-lite almamıştım. Eco-nergy'de gayet güzel ve bizim araçlara uygun bir yağ, ben eco-nergy almıştım da firma yanlışlık yapıp eco-lite göndermiş. O yüzden eco-lite kullandım. İkisini de alsanız olur yani.

Geri