Civic Cafe

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Youtubeda bir videonun altındaki yorum komik geldi paylaşayım dedim :)

komkkk.JPG

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam sizin instagramda da şu yazı var, yazının doğrusu "sponsored" olması lazım galiba :)

Ekli dosyayı görüntüle 254497

Ayrıca mishimoto size parça mı gönderdi :)
Valla helal olsun güzel tespit :D
el sürtüşmesi olmuş galiba düzelteyim hemen.

Parça göndermedi ama sponsorluk talebimi kabul etti. İlk alışverişe kupon verdi ve ilk siparişte sponsorluk paketi göndereceğini söyledi.
Ne yazık ki ülkemizde çok fazla aktivite fuar vs olmadığı için daha büyük bir şey henüz koparamadım.
Sosyal medyada ve yapılan etkinliklerde daha aktif olarak sponsorluk için bana verilen şansı daha büyük yerlere çıkartmayı diliyorum. Bakalım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Bu ilandaki aracın fiyatı düşmüş diye mailime mesaj geldi, şu anda 95.500 yazıyor.
İlk satışa koyduğunda 100binden koymuştu, bütün Civic piyasası uçtu ancak bu aracın fiyatı hep düştü.
Bir süre sonra aynı özellikteki 1.6 Civicler ile aynı fiyata gelecek anlaşılan :)
Meraklısı için aslında fena fırsat değil :)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Bu ilandaki aracın fiyatı düşmüş diye mailime mesaj geldi, şu anda 95.500 yazıyor.
İlk satışa koyduğunda 100binden koymuştu, bütün Civic piyasası uçtu ancak bu aracın fiyatı hep düştü.
Bir süre sonra aynı özellikteki 1.6 Civicler ile aynı fiyata gelecek anlaşılan :)
Arz talep meselesi hocam. Ne araçlar var güzel piyasası yok diye yüzüne bakmazlar. Ne araçlar var özellik yok. Piyasa yapıyor diye fiyat yükselir. o_O

S

Silinen üye 20336

Guest
Arz talep meselesi hocam. Ne araçlar var güzel piyasası yok diye yüzüne bakmazlar. Ne araçlar var özellik yok. Piyasa yapıyor diye fiyat yükselir. o_O

Konusu gelmişken bu yaz 1.8 FD6’yla test sürüşü yaptım. Fırsat bulursam izlenimlerini paylaşacağım m2hamid hocam.

Bir de dikkatimi çeken bir otomobil var @m2hamid ve @h.k_ahmet hocam.
Aslında bu otomobil yıllardır takip ettiğim ve kaç kez almaya niyetlenip bir türlü alamadığım da bir otomobil Mazda 6.

FB7 fiyatına Mazda 6’lar var.(75-95 bin TL civarlarına)
Bildiğim kadarıyla LPG uyumu da mevcut. Ayrıca 2.0 ve daha güçlü bir otomobil. Donanım olarak da tatmin edici. Piyasası kötü olduğu için f/p oranı çok yüksek görünen bir otomobil.
LPG’yi takmışken şöyle 2.0 atmosferik motora takıp binmek 1.6 atmosferiğe göre de daha keyifli olabilir diye düşünüyorum. Yoksa macera aramak mı olur ?

m2hamid hocam bir FB7 kullanıcısı olarak sizce tercih edilecek bir seçenek değil mi? Fikirlerinizi merak ettim.

h.k_ahmet hocam sizin konuyla ilgi fikirlerinizi de merak ediyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Konusu gelmişken bu yaz 1.8 FD6’yla test sürüşü yaptım. Fırsat bulursam izlenimlerini paylaşacağım m2hamid hocam.

Aslında bu otomobil yıllardır takip ettiğim ve kaç kez almaya niyetlenip bir türlü alamadığım da bir otomobil Mazda 6.

Bildiğim kadarıyla LPG uyumu da mevcut. Ayrıca 2.0 ve daha güçlü bir otomobil. Donanım olarak da tatmin edici. Piyasası kötü olduğu için f/p oranı çok yüksek görünen bir otomobil.
LPG’yi takmışken şöyle 2.0 atmosferik motora takıp binmek 1.6 atmosferiğe göre de daha keyifli olabilir diye düşünüyorum. Yoksa macera aramak mı olur ?

m2hamid hocam bir FB7 kullanıcısı olarak sizce tercih edilecek bir seçenek değil mi? Fikirlerinizi merak ettim.

Mazda Türkiye'de pek tutmadı. Ben bunu yanlış pazarlama stratejisine bağlıyorum.
> Tanıdığım bir arkadaşta Mazda 3 var, ikinci el aldı. Bir özelliklerini saydı hayret ettim. Aldığı fiyata göre süperdi aynı özellikleri wosvagene koy çok daha pahalıya gider eminim. Bir tur attım. Otomatikti, ses izalasyonu zayıf, motoru gürültülü değildi, yere yakın tipik japon arabası. Spor keskin hatları var baya göze hoş geliyor. Şuan hala kullanıyor.
> Bir başka yerde en az arıza veren otomobillerin içinde olması.
> Mazda 6 daha oturaklı ve güzel. Aracı mazdacı arkadaşa sordum bunlar nasıl diye param olsa hemen alırım dedi.
> 2.0 motor olduğu için pek sevilmez. Yok vergi yok yakıt vs. LPG ile bu telafi edilebilir.
> Başka bir dezavantaj mazdadan anlayan usta bulmak.
> Mazda'ya alışanda başka arabaya pek binmiyor benden söylemesi.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Sizin bahsettiğiniz şu ilandaki gibi Mazda6'lar yanlış anlamadıysam :unsure:

Bu araçların temizi bulunursa çok güzel ancak 100bin km. altı benim kafama uyanı ben bulamamıştım, zaten ülkemize ithal edilen Mazda6 sayısı oldukça az.
Ama beni asıl düşündüren parça hususuydu. Çünkü mevcut satıştaki en yeni araç 100bin km.ler civarındaydı (2013 sonrası skyactiv modellerden bahsetmiyorum).
100bin km. üstünde biraz km. yapıldıktan sonra mecburen bazı parçaların değişim zamanları geliyor.
Biz Civic'ler için parça konusunda pahalı diye isyan ediyoruz ama parça bulunmuyor gibi bir durumla hiç karşılaşmadım, yan sanayi de olsa parça mutlaka mevcut.

Ama Mazda için parça hususu biraz sıkıntılı, distribütör ve servis ağı bence ciddi sıkıntıda.
Gözlemlerime göre C sınıf olduğu ve araç sayısı fazla olduğu için Mazda3'te pek problem yok ancak Mazda6 ve üst modeller biraz sorunlu.

Ben farklı forumlara da arada bir göz atarım, linkteki konuyu okursanız daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz,

Aslında Mazda konusunda @ozgur-35 hocamı Mazdaclub'ta aktif görüyorum, ona da Mazda6 hususunu sormak faydalı olabilir.
Belki son zamanlarda düzelme vardır :unsure:
Ben 2015 sonrası makyajlı skyactiv Mazda6'ların estetiğine hayranım ama onlarında fiyatları sıfır Civic civarlarında :unsure:

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Sizin bahsettiğiniz şu ilandaki gibi Mazda6'lar yanlış anlamadıysam :unsure:

Bu araçların temizi bulunursa çok güzel ancak 100bin km. altı benim kafama uyanı ben bulamamıştım, zaten ülkemize ithal edilen Mazda6 sayısı oldukça az.
Ama beni asıl düşündüren parça hususuydu. Çünkü mevcut satıştaki en yeni araç 100bin km.ler civarındaydı (2013 sonrası skyactiv modellerden bahsetmiyorum).
100bin km. üstünde biraz km. yapıldıktan sonra mecburen bazı parçaların değişim zamanları geliyor.
Biz Civic'ler için parça konusunda pahalı diye isyan ediyoruz ama parça bulunmuyor gibi bir durumla hiç karşılaşmadım, yan sanayi de olsa parça mutlaka mevcut.

Ama Mazda için parça hususu biraz sıkıntılı, distribütör ve servis ağı bence ciddi sıkıntıda.
Gözlemlerime göre C sınıf olduğu ve araç sayısı fazla olduğu için Mazda3'te pek problem yok ancak Mazda6 ve üst modeller biraz sorunlu.

Ben farklı forumlara da arada bir göz atarım, linkteki konuyu okursanız daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz,

Aslında Mazda konusunda @ozgur-35 hocamı Mazdaclub'ta aktif görüyorum, ona da Mazda6 hususunu sormak faydalı olabilir.
Belki son zamanlarda düzelme vardır :unsure:
Ben 2015 sonrası makyajlı skyactiv Mazda6'ların estetiğine hayranım ama onlarında fiyatları sıfır Civic civarlarında :unsure:
Hocam ilandaki araba Tesla sanırım yanlış attınız :unsure:
Fena duruyor cidden araç.
Bende lancer evo falan bakıyorum.
Japon alan japondan şaşamıyor sanırım :D

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam ilandaki araba Tesla sanırım yanlış attınız :unsure:
Fena duruyor cidden araç.
Bende lancer evo falan bakıyorum.
Japon alan japondan şaşamıyor sanırım :D
Evet dediğiniz gibi, japon alıp memnun olan yine japona yöneliyor :)
Mazda maalesef daihatsu, subaru ve suzuki gibi distribitörler yüzünden ülkemizde değerini bulamamış bir marka.

Geri