Civic FB7 Civic FB7 Buji Tavsiye Konusu - Sahte NGK bujilere dikkat!

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Continental marka kayışı 100 TL ye almıştım ben yeni üretim. Ona kıyaslarsak yinede tuzlu :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Continental marka kayışı 100 TL ye almıştım ben yeni üretim. Ona kıyaslarsak yinede tuzlu :)
Ama Civiclerde orjinalin birebir ebadında kayış yan sanayi üretimde yok, yani continentalde almışsanız biraz kısa veya uzun almak durumundasınız :)
Esas olarak orjinal parça her zaman avantajdır çünkü parçanın uzun dönem değişimi üreticinin testleri ile kontrol edilmiştir ve araç ona göre üretilmiştir, bu açıdan özellikle Civiclerde orjinal parça kullanımk uzun dönemde avantajdır.

Son düzenleme:

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Ama Civiclerde orjinalin birebir ebadında kayış yan sanayi üretimde yok, yani continentalde almışsanız biraz kısa veya uzun almak durumundasınız :)
Kullanımda fark yaratır mı bu forum tavsiyesi ile conti aldım fark oluyorsa gider servisten temin ederdim :eek:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kullanımda fark yaratır mı bu forum tavsiyesi ile conti aldım fark oluyorsa gider servisten temin ederdim :eek:
Yukardaki mesaja esas şu eklemeyi yapayım, orjinal her zaman avantajdır çünkü parçanın uzun dönem değişimi üreticinin testleri ile kontrol edilmiştir ve araç ona göre üretilmiştir, bu açıdan özellikle Civiclerde orjinal parça kullanımk uzun dönemde avantajdır.
Şahsi kullanıcı deneyimimde yapısal özellik (sertlik, ısıya karşı şekil değişimi) olarak yan sanayi kayışlar genelde orjinalden daha farklı özellikte oluyorlar, daha hızlı bollaşıyor ve kırılmalar oluşturmaya başlıyorlar.
Forumda gözlemlediğim kullanıcı deneyimlerine göre de 3 mm.lik kısalık pek sıkıntı oluşturmuyor, Siz 6pk2090 almışsanız ve kayış gerginizde arıza yoksa sorun olmaması lazım, kayışın ömrünün sonuna kadar kullanın :)

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Yukardaki mesaja esas şu eklemeyi yapayım, orjinal her zaman avantajdır çünkü parçanın uzun dönem değişimi üreticinin testleri ile kontrol edilmiştir ve araç ona göre üretilmiştir, bu açıdan özellikle Civiclerde orjinal parça kullanımk uzun dönemde avantajdır.
Şahsi kullanıcı deneyimimde yapısal özellik (sertlik, ısıya karşı şekil değişimi) olarak yan sanayi kayışlar genelde orjinalden daha farklı özellikte oluyorlar, daha hızlı bollaşıyor ve kırılmalar oluşturmaya başlıyorlar.
Forumda gözlemlediğim kullanıcı deneyimlerine göre de 3 mm.lik kısalık pek sıkıntı oluşturmuyor, Siz 6pk2090 almışsanız ve kayış gerginizde arıza yoksa sorun olmaması lazım, kayışın ömrünün sonuna kadar kullanın :)
Bazı önemli parçalarda asla yan sanayi düşünmem ben simdi bu 2090 taktım ama sanki araba bir kasma yapıyor vites değişimlerinde kayış daha gergin olduğundan bu tarz bir sonucu olabilir mi diye düşünmeye başladım :) Altı üstü bir kayış conti de iyi marka diye almıştım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bazı önemli parçalarda asla yan sanayi düşünmem ben simdi bu 2090 taktım ama sanki araba bir kasma yapıyor vites değişimlerinde kayış daha gergin olduğundan bu tarz bir sonucu olabilir mi diye düşünmeye başladım :) Altı üstü bir kayış conti de iyi marka diye almıştım.
Sanmıyorum :unsure: @seckins33 hocam sizce kayış bu şekilde kasma yapar mı?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Sanmıyorum :unsure: @seckins33 hocam sizce kayış bu şekilde kasma yapar mı?
Böyle bir şey yapacağını sanmam. Zaten gerginin amacı da bu, az miktarda farkları tolare edip optimum gerginliği sağlamak. Bu kasıntı psikolojik veya bir başka problemin habercisi olabilir.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Baksa bir fb7 kullanmadığım icin aracın tepkilerinin normal olup olmadığını bilemiyorum. 2. El Almanın dezavantajları İzmir’de bir toplantı olsaydi da forumdaki arkadaşlardan birinin arabası ile kıyas yapabilseydim keşke. Eğer fırsat bulursam kampanyada varken servise bir baktırmayı düşünüyorum ama gereksiz yere Parca değiştirmelerinden çekiniyorum boşa masraf yapmak istemiyorum. Çünkü her senaryoda kasma yada vuruntu olmuyor.

Özellikle klima devreye girip çıkınca vurma sesi gibi bir ses, geliyordu. 114 bin km aracımdan çıkan Kayışda küçük küçük bolca çatlak vardı. 7 yaşında olmasını ve km yi hesaba katarsak servis fiyatı çok değil. Benim servisi tercih sebebim bu oldu. Ama aynı servisten bujiyi almadım. Çünkü kodu aklıma yatmadı kendim almayı deneyeceğim.

Honda civic Fb7 aracından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Baksa bir fb7 kullanmadığım icin aracın tepkilerinin normal olup olmadığını bilemiyorum. 2. El Almanın dezavantajları İzmir’de bir toplantı olsaydi da forumdaki arkadaşlardan birinin arabası ile kıyas yapabilseydim keşke. Eğer fırsat bulursam kampanyada varken servise bir baktırmayı düşünüyorum ama gereksiz yere Parca değiştirmelerinden çekiniyorum boşa masraf yapmak istemiyorum. Çünkü her senaryoda kasma yada vuruntu olmuyor.
4 Temmuz’a kadar servis check-up ücretsiz diye hatırlıyorum, isterseniz servisleri telefonla arayıp bu hususu sorun, servis normal şartlarda sizin onay vermediğiniz hiçbir değişikliği yapmaz.

Geri