Civic FB7 Civic FB7 Otomatik Şanzıman yağ değişimi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Az önce Honda Cem plazayı aradım şanzıman yağı değişimi için 650 tl fiyat verdi. Filtre değişecek mi diye sordu bende 57 binde araç gerek var mı diye sordum bişey demedi. ne diyorsunuz değişmeme gerek var mı filtreyi. Birde fiyat fiyat için ne diyorsunuz.
Kampanyalı dönemde değişim yaptırın, üstteki bir mesajda temmuz sonunda 480e yapıldığı yazılmış, arada 170 lira fark var.
Filtre değişimine de 57bindeki araçta ihtiyaç olduğunu pek sanmıyorum.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Kampanyalı dönemde değişim yaptırın, üstteki bir mesajda temmuz sonunda 480e yapıldığı yazılmış, arada 170 lira fark var.
Filtre değişimine de 57bindeki araçta ihtiyaç olduğunu pek sanmıyorum.
Honda Cem genel olarak %20 daha pahalı hocam diğer servislerden.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yada illaki servisdemi değistireyim.buna gerek varmi diye sorsam.
Ben geçen yıl buradan almıştım,
n11 kuponunuz varsa biraz daha indirimli de alabilirsiniz.
50 liraya da motorcu-yağcılara değiştirtebilirsiniz.
Yanlız eğer hiç değişmediyse şanzıman tapa pulunu da değiştirmeniz faydanıza olacaktır, onun fiyatı da en son 15 liraydı.
Bu hesapla dışarda değişim 380+50+15 hesaplarsanız 445 lira tutuyor, eğer serviste 450-480 arası bir fiyata değişim sağlanıyorsa kafa rahatlığı ve uğraşmama açısından servis mantıklı hale geliyor.

Taner

0
Aracınız
Civic FB7 2012
Ben geçen yıl buradan almıştım,
n11 kuponunuz varsa biraz daha indirimli de alabilirsiniz.
50 liraya da motorcu-yağcılara değiştirtebilirsiniz.
Yanlız eğer hiç değişmediyse şanzıman tapa pulunu da değiştirmeniz faydanıza olacaktır, onun fiyatı da en son 15 liraydı.
Bu hesapla dışarda değişim 380+50+15 hesaplarsanız 445 lira tutuyor, eğer serviste 450-480 arası bir fiyata değişim sağlanıyorsa kafa rahatlığı ve uğraşmama açısından servis mantıklı hale geliyor.
Tesekkur ederim hocam . Daha once ne zaman degismis bilmiyorum yarin gidip sorucam. 1 seneyi gecti ben alali araci.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2013
Bende ağustos ayında 2013 model araç aldım. Aracı ilk sahibinden aldım km 72 binde. Servis kayıtlarından ve araç sahibinden bu zamana kadar otomatik şanzıman yağının hiç değişmediğini öğrendim. Aydın Honda plazayı ilk aramamda servis görevlisi FB7 lerin 40 bin km.de otomatik şanzıman yağ değişiminin yapılması gerektiğini, kampanya olduğunu ve şanzıman yağ değişiminin 530 TL olduğunu söyledi. Filtre değişecekmi dediğimde hayır dedi oda. Sadece şanzıman yağ filtresine 300 TL para istedi. Bir hafta sonra tekrar fiyat almak için aradığımda filtre hariç 650 TL, motor yağ ve filtre değişimi için (LPG dahil) 950 TL (Normalde 1680 TL) fiyat verdi. Bulunduğum yerdeki tamircilerden araştırdığım kadarı ile bu işlemi her ustanın yapamayacağını işi bilmeyenin yapması durumunda büyük sıkıntılar olur dedi. İlk aradığımda da toplam 2.900 TL fiyat verdi. Yarın İzmir'deki Honda yetkili servisini arayıp fiyat alacağım. Birde benim merak ettiğim şanzıman filtresini biz dışardan götürsek takmazlarmı aceba:confused:

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
FC5 ve FK7 ninde şanzıman yağı ücretleri acaba zamanla azalacak mı? fikri olan? 24. ay sonunda 800 lira vermiştik, sabit kalması yada fiyatın enflasyona oranla az miktarda zam yemesi tek temennimiz. :) pahalı da olsa veriyoruz gerçi Honda sevdası işte.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Bende ağustos ayında 2013 model araç aldım. Aracı ilk sahibinden aldım km 72 binde. Servis kayıtlarından ve araç sahibinden bu zamana kadar otomatik şanzıman yağının hiç değişmediğini öğrendim. Aydın Honda plazayı ilk aramamda servis görevlisi FB7 lerin 40 bin km.de otomatik şanzıman yağ değişiminin yapılması gerektiğini, kampanya olduğunu ve şanzıman yağ değişiminin 530 TL olduğunu söyledi. Filtre değişecekmi dediğimde hayır dedi oda. Sadece şanzıman yağ filtresine 300 TL para istedi. Bir hafta sonra tekrar fiyat almak için aradığımda filtre hariç 650 TL, motor yağ ve filtre değişimi için (LPG dahil) 950 TL (Normalde 1680 TL) fiyat verdi. Bulunduğum yerdeki tamircilerden araştırdığım kadarı ile bu işlemi her ustanın yapamayacağını işi bilmeyenin yapması durumunda büyük sıkıntılar olur dedi. İlk aradığımda da toplam 2.900 TL fiyat verdi. Yarın İzmir'deki Honda yetkili servisini arayıp fiyat alacağım. Birde benim merak ettiğim şanzıman filtresini biz dışardan götürsek takmazlarmı aceba:confused:

Ben FD6 aracımın şanzıman yağını bayiden alıp ustama değiştir diyorum. ATF DW-1 yağı 2 ay önce servisten litresini 130-TL ye aldım. Ustam her 40.000 km de şanzıman yağı değişirken filtreyi de değiştirelim der, riske atmaya gelmez der. Ben de internetten 200-TL'ye FD6 için orijinal şanzıman filtresi aldım, ustama götürdüm o değişti.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Maalesef basit bir yağ değişimi yapılmadığı için normalde 200binlere kadar sorunsuz çalışması öngörülen şanzımanın ömrü kısalıyor.
Bence şanzıman yağının 7 yıldır değişmemesi sıkıntılı bir durum, o araçta normalde en kötü ihtimalle 2 kere değişim yapılmış olması gerekiyordu, bence ilk müsait olduğunuz zamanda gerekli değişimi yaptırın. Servis fiyatı yüksek geliyorsa bir yağ ustasına yağı kendiniz alıp değiştirtin, ben geçen yıl n11'den şu ürünü kullandım ve bir sorunla karşılaşmadım, kendi kanaatim orjinal olduğu yönünde.

Geri