Civic FC5 Civic FC5 10.000 km bakımı

Aracınız
Civic FC5 2020
eksiğiniz varsa söyleyin, benim paspas klipsleri halen kayıp, kafaya takmadım ama olsa güzel olurdu, teslimatta montajlıyorlarmış galiba ve takmamışlar zamanında.

Nasıl olsa ücretsiz bir kontrol, bir ay sonra gidin 1000km şart değil yada 1000km erken dolarsa o zaman gidilir bu kontrole.

Ben gittiğimde benim zaten her hafta kontrol ettiğim günlük bakım programımda olan şeyleri kontrol ettiler. Sıfır araba deyip geçmiyoruz dünyanın bin türlü hali var su kaçağı yağ kaçağı kayış boşluğu fren hidrolik seviyesi motor yağ seviyesi vs. onları zaten bizde kontrol ediyoruz servisteki 1000km bakımında maksat serviste sistemde kayıt oluşsun işte garanti mevzusuna. Bonusu ise bedava yıkama yapmaları gerçi ben onu da istememiştim hacı şakir sıvı sabun ve kuyu suyunu basacaklar belki.
Hacı şakir olayını sevdim :) Sağ olunuz...

1000km bakımda genel olarak bakıyorlar, alt takım, lastik havaları, motor sıvıları, aydınlatmalar, hareketli parçalar vs. yıkama istemezseniz yarım saate aracı verirler size.
Cam filmi konusunda aracı alacağınız zaman size sormuş olmaları lazım. Kaç numara film istiyorsunuz diye. Sormadılarsa siz söyleyin tercihinize göre 2-3 numara vs.
Tamam bunu ileteceğim. Bu cam filmi konusunda TUVTURK kurallarına göre yaptırabileceğim max sınırı sanırım onlar biliyordur. Sonra muayene zamanı geldiğinde 'bunlar çok siyah olmuş , sökelim' demesinlerde.. :)

Aracınız
Civic FC5 2020
Dün 2020 eco exe aracımın 10bin bakımını Bora'da yaptırdım. Polen hariç 1104 tl ödedim. Yağ olarak iki alternatif sundular. PO ve Honda orjinal motor yağı. İkiside aynı fiyattı. Ben Honda yağını tercih ettim.

Aracınız
Civic FC5 2020
Poleni neden değiştirmediniz hocam peki?
4 ay sürede yaptım hocam 10bin km yi. Genelde araçta sadece ben olduğum için gerek duymadım. Serviste polen fiyatı 200tl civarı. Bu ay vergiyle beraber bakımda üst üste gelince harcamam da fazla oldu. Yaza girmeden kendim karbonlu veya alerjenik filtre alıp değiştireceğim.

Aracınız
Civic FC5 2020
4 ay sürede yaptım hocam 10bin km yi. Genelde araçta sadece ben olduğum için gerek duymadım. Serviste polen fiyatı 200tl civarı. Bu ay vergiyle beraber bakımda üst üste gelince harcamam da fazla oldu. Yaza girmeden kendim karbonlu veya alerjenik filtre alıp değiştireceğim.
Hocam polen filtresini değiştirmemek klima garantisi ile ilgili sorun olmuyor değil mi?

Aracınız
Civic FK7 HB 2020
Genç bir forum üyeniz olarak salı günü ilk defa servis bakımına gideceğim 10.000 doldurduk bakalım hayırlısı :)

Aracınız
Civic FC5 2020
Geri