Civic FD6 & FB7 arka tampon demirinin olmayışı sorunu

Aracınız
Merhaba Herkese,
Forumu vakit bulabildiğim kadar inceledim ama bulamadım. Öğrenmek istediğim 2016 model Dream modellerinde arka tampon darbe emici demir bulunup bulunmadığı. Bu konu ile ilgili bilgi paylaşmanızı rica ederim.

Çözüm
Tampon demirini takmak için 150 lira istenince bende 150 liraya aldığım lokma takımı-cırcır'ın gelmesi sonrasında montajı kendim yaptım, artık ufak tefek tamiratları yapabileceğim bir lokma takımım var :)
Yanlız şntgarage'nin sattığı bu demirin vida yerleri %100 uyumlu değil, deliklerin tam hizalanması için montaj öncesi biraz çekiçle düzeltme yapmam gerekti.
Ayrıca bu parça kargodan önce dükkanda bekletilirken muhtemelen açıkta ve üstüste bekliyor, demirin üstünde ciddi boyayı kalkmaları ve çizikler vardı.

tampon0.jpg

Açıkçası boyası açılan noktaların fazlalığı nedeniyle ilerde olası pas oluşma ihtimalini yok etmek ve evde de hazırda doğalgaz borularını boyamak için kullandığım antipas metal boyasında artanda olduğu için tampon...
Aracınız
@arif0668 hocam taktırdığınız parçada resimdeki gibi bükülme çizgileri mevcutmuydu?
Benim istediğim kuvveti absorbe eden parçada bu tarz bükümlerin olması.
Linkteki satış fiyatını da görünce ülkemizdeki parça pahalılığı daha da can sıkıyor :cautious:
Ekli dosyayı görüntüle 259662
Hayır düz şekilde hazırlanmış o kısımlar. Verdiğiniz linkteki ürün bir-iki gömlek daha iyi gibi.
Bendeki demirde özellikle uç kısımlar şase direğine sabitleyince daha sağlam oldu. Tam ortasına içten ek parça plaka konabilirmiş ama. Yani biraz daha iyi olabilirdi ama bunada şükür.
Işıkta beklerken vurmaya, geri geri giderken direğe, kapalı parkta bina kolonuna vurmaya vs... hafif şiddetleri panele kapağa gelmeden absorbe eder .

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Arkadaşlar bir markanın adıyla bütünleşen , göz bebeği modeline yaptığına bakın..
5 ay önce yine aynı şekilde kaza yaşamıştım .. Işıklarda beklerken bugün yine bir şoför gelip arkadan vurdu.
Ekli dosyayı görüntüle 218211
İçten far kırıldı , tamponun bi kısmı yırtıldı. Tampon sol taraftan tırnaklarından çıktı ve içeri göçtü.

Ekli dosyayı görüntüle 218212
bu resimde 5 ay önceki kazama ait.
NEDEN ŞU ARKA TAMPONA KORUYUCU DEMİR KOYMAZSINIZ ?
5 ay önceki kazamda bagaj kapağını da boyatmak durumunda kalmıştım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
@arif0668 hocam taktırdığınız parçada resimdeki gibi bükülme çizgileri mevcutmuydu?
Benim istediğim kuvveti absorbe eden parçada bu tarz bükümlerin olması.
Linkteki satış fiyatını da görünce ülkemizdeki parça pahalılığı daha da can sıkıyor :cautious:
Ekli dosyayı görüntüle 259662
Hocam büküm dediğiniz kısım neresi tam olarak?

Aracınız
Yaklalış bir iki haftadır muhabbeti yapılıyor. Bugün bir araç arkadan duramayıp çaptı. Bagaj panelini katlamış biraz içe doğru. Bagaj kapağında bir şey yok. Panel düzeltilip tampon boyanacak. Belki bu demir olsa panel sağlam kalacaktı. Çok gerekli bir parçaymış.
IMG_3304.JPGIMG_3306.JPGIMG_3305.JPG

Kün feyekün..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yaklalış bir iki haftadır muhabbeti yapılıyor. Bugün bir araç arkadan duramayıp çaptı. Bagaj panelini katlamış biraz içe doğru. Bagaj kapağında bir şey yok. Panel düzeltilip tampon boyanacak. Belki bu demir olsa panel sağlam kalacaktı. Çok gerekli bir parçaymış.
Ekli dosyayı görüntüle 259729Ekli dosyayı görüntüle 259730Ekli dosyayı görüntüle 259731

Kün feyekün..
Geçmiş olsun hocam. Hafif atlatılmış. Evet muhafaza olsa panel yamulmazmış.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınız
Civic FC5 2020
Ekli dosyayı görüntüle 259729Ekli dosyayı görüntüle 259730Ekli dosyayı görüntüle 259731

Kün feyekün..
Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun hocam...

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Kün feyekün..
Geçmiş olsun, trafikte benimde hep çekindiğim durum bu işte :(
İşin garibi muhtemelen tamponda önemli bir durumda yok, tırnakları düzeltilip tampon bile olduğu gibi geri takılabilir.
@arif0668 hocam çok doğru bir hamle yaptı, bende alıp taktırmayı ciddi ciddi düşünüyorum.

Geri