Civic fd6 motor yağı

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Teşekkürler bende bu bakımda çok dikkat eder oldum bilgilendikçe açıkcası oldu. Motor yağı şanzıman yağı vites geçişleri vs. Aslında herkesin bunlara benzer ortak kafasında soruları vs oluyor bunu da burada farkettim.Teşekkürler ?
Rica ederim, keyifli forumlar :)

Aracınız
Civic FD6 2011
Teşekkürler bende bu bakımda çok dikkat eder oldum bilgilendikçe açıkcası oldu. Motor yağı şanzıman yağı vites geçişleri vs. Aslında herkesin bunlara benzer ortak kafasında soruları vs oluyor bunu da burada farkettim.Teşekkürler ?
Hamid bey merhabalar bugün tekrar bakma fırsatım oldu 4 5 milim üzerinde tırtıklı seviyenin en kısa zamanda şırınga ile biraz almayı düşünüyorum içim rahat etmiyecek birde sıkıntı vs olur diyolar fazla olunca belki şuan sıkıntı olmayabilir ama ben işimi garantiye alayım en iyisi ?anlamadığım nokta bu yağ değişimlerinde videolarda da herkes 4 lt ekliyor ama asıl olması gereken bu değil sanırım teşekkürler

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hamid bey merhabalar bugün tekrar bakma fırsatım oldu 4 5 milim üzerinde tırtıklı seviyenin en kısa zamanda şırınga ile biraz almayı düşünüyorum içim rahat etmiyecek birde sıkıntı vs olur diyolar fazla olunca belki şuan sıkıntı olmayabilir ama ben işimi garantiye alayım en iyisi ?anlamadığım nokta bu yağ değişimlerinde videolarda da herkes 4 lt ekliyor ama asıl olması gereken bu değil sanırım teşekkürler
4-5 mm. seviyeye ne zaman baktınız? Motor stop ettikten yaklaşık 5 dk. sonra bakılması tavsiye ediliyor diye biliyorum :unsure:
Kafanıza yatmıyorsa şırıngayla yağ ölçüm kısmında 200 ml. aldırın olmazsa :unsure:

Aracınız
Civic FD6 2011
Merhabalar aracımın yağını önerilen şekilde değiştirdim ve 3 bin km yaptım dedikleri gibi yakıt tüketimi yüzde 10 düştü ve gayet başarılı memnunum yağ yakma vs de olmadı bir öncekine göre ince yağ kullanmama rağmen teşekkürler

Aracınız
Civic FD6 2011
Merhaba arkadaşlar motor yağını geçtiğimiz aylarda değiştirmiştim tavsiye üzerine belirtilen 5-30 motul yağ ile ve 9 bin km gittim yakıt tasarrufu yüzde 10 sağladı hele uzun yollarda bu rakam 15 leri buldu çok teşekkür ediyorum yağ yakımı ise kontrol ettiğimde bir farklılık göremedim bu yağ ile devam etmeliyim yoksa 0-30 falan mı alayım kışın biliyorsunuz van ilinde oluyorum teşekkürler

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Merhaba arkadaşlar motor yağını geçtiğimiz aylarda değiştirmiştim tavsiye üzerine belirtilen 5-30 motul yağ ile ve 9 bin km gittim yakıt tasarrufu yüzde 10 sağladı hele uzun yollarda bu rakam 15 leri buldu çok teşekkür ediyorum yağ yakımı ise kontrol ettiğimde bir farklılık göremedim bu yağ ile devam etmeliyim yoksa 0-30 falan mı alayım kışın biliyorsunuz van ilinde oluyorum teşekkürler
Van için kullanabileceğiniz en iyi 0w30 (-30 derece testine göre) Liqui Moly Synthoil Longtime 0W30'dir. Fiyatı 320tl.

Benim önerim Shell Helix ultra 0w20 kullanmanız yönünde. 5lt fiyatı 270tl+yağ filtresi biraz pahalı ancak avantajlı ve güzel yağ.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
0w-30 ler FD6 lara önerilmiyor diye biliyorum. Üst kasalarda oluyormuş ama FD6 larda en ideal yağ numarası 5w-30

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
0w-30 ler FD6 lara önerilmiyor diye biliyorum. Üst kasalarda oluyormuş ama FD6 larda en ideal yağ numarası 5w-30
Yok hocam onla alakası yok pek. 0w30 ilk bakışta ince diye düşündürebiliyor ancak 5w30'dan daha kalın formüle sahip olanları da mevcut. 5w30'un kullanıldığı mevsim ve şartlarda 0w30 da kullanılabilir gönül rahatlığıyla.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Yok hocam onla alakası yok pek. 0w30 ilk bakışta ince diye düşündürebiliyor ancak 5w30'dan daha kalın formüle sahip olanları da mevcut. 5w30'un kullanıldığı mevsim ve şartlarda 0w30 da kullanılabilir gönül rahatlığıyla.

Özellikle hangi yağ modelini alayım diye Eneos Global e sormuştum, ben özellikle 0w-30 almak istiyordum onlar da FD6 lar için en ideal yağın 5w-30 olduğunu, üst kasadan itibaren 0w-30 0w-20 önerdiklerini söylemişlerdi.

Geri