Civic FE Direksiyon problemi

Ad Soyad
Levent Kiraz
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese merhaba.15 bindeki aracımla 80-90 ile giderken direksiyon minik hareketler le düzeltmek istediğimde sanki böyle dişliden diğer dişliye geçer gibi tık tık şekilde direksiyondan hissediyorum hızlı çevirdiğimde bi şey hissedilmiyor ama sanki böyle içerde bi yerde sıkma hissi veriyor . Virajda dönerken sabit tutarken direksiyon bi diş daha atıyor ve çevirdiğim yöne kayıyor servise götürdüm aracın 5-6 gün kalmasını söylediler onlarda tesbit ettiler bu durumu ve 2-3 tane araçta da böyle sorunla geldiklerini söylediler çözüm içinde sensörleri sıfırladılar olmadı , direksiyon motoruna , alt takıma , amörtisör sistemine ve mafsallara bakılacağı söylendi bu tarz bi problemle karşılaşan oldu mu acaba ?
Teşekkürler

Çözüm
Merhabalar, 2023 FE1 Aracımda direksiyonda kasılmalar ve virajlarda gereksiz sertleşmeler vardı (12.000km). Yapılan kontrollerde direksiyon kutusu değişimi yapılacağı söylendi.
Parça tedariği yaklaşık 3-4 hafta sürdü. İşlem tamamen garantiden karşılandı ve sorun çözüldü. Benzer probleme sahip arkadaşlar garantiden değişim yaptırarak sorunu çözebilir.
Ad Soyad
Zeynel Uzun
Aracınız
Civic FE1 2021
Honda merkez servislere direksiyon kutusu sorunu için bir bülten göndermiş, benim arabama hem o bülten uygulandı hem de yeni direksiyon kutusu sipariş ettiler, şu an aracı kullanıyorum ve direksiyon ile ilgili bir problemim kalmadı. Size anladığım kadarıyla ne ikame araç verilmiş ne de bülten uygulanmış. Eğer size arabayı sorun devam ederken teslim ettilerse servisiniz çok işinin ehli durmuyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Haklısınız

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ad Soyad
Dela D
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhabalar, aynı sorun ile ilgili aracımı cumartesi günü Çorlu Honda Nitko servisine götürdüm. sorunu ilk testte kabul ettiler ve direksyon kutusu sipariş ettiler süreç ile ilgili bilgi vereceklerini söylediler bakalım. ne kadar sürecek görücez

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba

Çağrı merkezini bugünde aradım arkadaşlar bir önceki aramamda şubat 15 demişlerdi bugün şubat 10 diyorlar parçanın bayiiye teslim edilmesini tekrar yazayım aracımı 28/12/2022 de teslim ettim bilginize

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Ad Soyad
Taylan Arköse
Aracınız
Civic FE1 2021
Honda mutluhan bayiye gittim arızayı anlayamadıklarını söylediler anlatıyorum anlamıyorlar . Arıza varsa artarak gider dediler . valla aldığıma alacağıma pişman etti beni araba

Aracınız
Civic FC5 2020
Honda mutluhan bayiye gittim arızayı anlayamadıklarını söylediler anlatıyorum anlamıyorlar . Arıza varsa artarak gider dediler . valla aldığıma alacağıma pişman etti beni araba

Üstat merhaba

aracı nerden aldınız öncelikle - servisle iyi ilişki kurun ve aracın direksiyon kutusu problemi için test sürüşü önerin bakalım ne siyecekler beraber ustayla biraz yol yapın öyle 3-5 dakikalık değil e-5 den kartala kadar gidin gelin bakalım o da hissedecektir bence - honda şikayete bildirin ilgilenmediklerini böyle bir problem sizin ve diğer araçlardada oluştuğunu söyleyin - yasal haklarınızın olduğunu tüketici mahkemesine başvuracağınız gibi şeyler - DAMLA hallediyor mutluhan neden yokuş yapıyor anlamadım işin gerçeği - ben bekliyordum ama TRİM SESİ falan olur diye kısmete direksiyon çıktı - bana ikame araç verildi mesela sizede temin ederler diye düşünüyorum - önceki FC5 lerime göre yoksa yakıt ve turbo cvt performans lı olarak ben araçtan gayet memnun dum inanın yolda gördükçe özlüyorum valla ne diyim inşallah en kısa zamanda sizinde probleminiz çözülür

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Ad Soyad
Taylan Arköse
Aracınız
Civic FE1 2021
Üstat merhaba

aracı nerden aldınız öncelikle - servisle iyi ilişki kurun ve aracın direksiyon kutusu problemi için test sürüşü önerin bakalım ne siyecekler beraber ustayla biraz yol yapın öyle 3-5 dakikalık değil e-5 den kartala kadar gidin gelin bakalım o da hissedecektir bence - honda şikayete bildirin ilgilenmediklerini böyle bir problem sizin ve diğer araçlardada oluştuğunu söyleyin - yasal haklarınızın olduğunu tüketici mahkemesine başvuracağınız gibi şeyler - DAMLA hallediyor mutluhan neden yokuş yapıyor anlamadım işin gerçeği - ben bekliyordum ama TRİM SESİ falan olur diye kısmete direksiyon çıktı - bana ikame araç verildi mesela sizede temin ederler diye düşünüyorum - önceki FC5 lerime göre yoksa yakıt ve turbo cvt performans lı olarak ben araçtan gayet memnun dum inanın yolda gördükçe özlüyorum valla ne diyim inşallah en kısa zamanda sizinde probleminiz çözülür

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO
Size ikame passat verdiler sanırım . Passat ile kıyaslayınca yol tutuş vs sizce nasıl ? Biri D segment biri C ama civic D ye çok yakın

Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2021
Size ikame passat verdiler sanırım . Passat ile kıyaslayınca yol tutuş vs sizce nasıl ? Biri D segment biri C ama civic D ye çok yakın

uzun süre Passata binmiş 6 aydırda bu araca binen biri olarak şunu söyleyebilirim

1) yüksek sürat yol tutuşunda yani yan rüzgarlardan vs etkilenmemekte vs Passat 10 üzerinden 8.5 ise Civic'de 8dir çok çok birbirine yakın

2) frenleme dosajı ve ani fren: Passat 9, Civic 7.5 bu konuda Passat daha iyi olduğunu açıkca söyleyebilirim, tabi kiralık araçta heleki 160bindeki araçta balata,disk ne kadar taze hangi marka vs kullanmış firma oda önemli ama orijinal ATE markaya sahip ve diri ise Passat oldukça iyi

3) keskin virajları sert alış, Civic 9, Passat 7.5, Civic bu konuda tartışmasız daha iyi

4) pek yapmam ama makas gibi sağdan sola aracı savurmada yada geyik testi denilen olayı yaşarsanız Civic olağanüstü derecede hatta şaşırtıcı derecede kıvrak düz sürdüğünüzde onu başarabilir hissi vermiyor ama yaşadığınızda sizi onure edecek şekilde başarıyor,kasası oldukça rijit, yol tutuşu dinamik Civic 9, Passat 7 max, tam aksine Passatda düz giderken çok iyi tuttarmış hissi verirken bu durumla karşılaştığınızda pekte güzel sonuçlar vermiyor.

youtube'da ''moose test'' diyin ve bir çok vag grubu aracına bir bakın atıyorum audi a3,golf 7 ve golf 8, passat ve göreceksinizki inanılmaz kötü sonuçlar alıyorlar bir civic,focus hatta clio 4 bile karşısında. düz giderken güvende hissettiren vag grubu araçları iyi konfor sunması için yumuşakca ayarlanmış süspansiyonlarının mağduriyetini yaşıyor= body roll

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2020
uzun süre Passata binmiş 6 aydırda bu araca binen biri olarak şunu söyleyebilirim

1) yüksek sürat yol tutuşunda yani yan rüzgarlardan vs etkilenmemekte vs Passat 10 üzerinden 8.5 ise Civic'de 8dir çok çok birbirine yakın

2) frenleme dosajı ve ani fren: Passat 9, Civic 7.5 bu konuda Passat daha iyi olduğunu açıkca söyleyebilirim, tabi kiralık araçta heleki 160bindeki araçta balata,disk ne kadar taze hangi marka vs kullanmış firma oda önemli ama orijinal ATE markaya sahip ve diri ise Passat oldukça iyi

3) keskin virajları sert alış, Civic 9, Passat 7.5, Civic bu konuda tartışmasız daha iyi

4) pek yapmam ama makasa gibi sağdan sola aracı savurmada yada geyik testi denilen olayı yaşarsanız Civic olağanüstü derecede hatta şaşırtıcı derecede kıvrak düz sürdüğünüzde onu başarabilir hissi vermiyor ama yaşadığınızda sizi onure edecek şekilde başarıyor,kasası oldukça rijit, yol tutuşu dinamik Civic 9, Passat 7 max, tam aksine Passatda düz giderken çok iyi tuttarmış hissi verirken bu durumla karşılaştığınızda pekte güzel sonuçlar vermiyor.

youtube'da ''moose test'' diyin ve bir çok vag grubu aracına bir bakın atıyorum audi a3,golf 7 ve golf 8, passat ve göreceksinizki inanılmaz kötü sonuçlar alıyorlar bir civic,focus hatta clio 4 bile karşısında. düz giderken güvende hissettiren vag grubu araçları iyi konfor sunması için yumuşakca ayarlanmış süspansiyonlarının mağduriyetini yaşıyor= body roll

Üstat

Teşekkürler olmuş

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Geri