Civic FE Direksiyon problemi

Ad Soyad
Levent Kiraz
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese merhaba.15 bindeki aracımla 80-90 ile giderken direksiyon minik hareketler le düzeltmek istediğimde sanki böyle dişliden diğer dişliye geçer gibi tık tık şekilde direksiyondan hissediyorum hızlı çevirdiğimde bi şey hissedilmiyor ama sanki böyle içerde bi yerde sıkma hissi veriyor . Virajda dönerken sabit tutarken direksiyon bi diş daha atıyor ve çevirdiğim yöne kayıyor servise götürdüm aracın 5-6 gün kalmasını söylediler onlarda tesbit ettiler bu durumu ve 2-3 tane araçta da böyle sorunla geldiklerini söylediler çözüm içinde sensörleri sıfırladılar olmadı , direksiyon motoruna , alt takıma , amörtisör sistemine ve mafsallara bakılacağı söylendi bu tarz bi problemle karşılaşan oldu mu acaba ?
Teşekkürler

Çözüm
Merhabalar, 2023 FE1 Aracımda direksiyonda kasılmalar ve virajlarda gereksiz sertleşmeler vardı (12.000km). Yapılan kontrollerde direksiyon kutusu değişimi yapılacağı söylendi.
Parça tedariği yaklaşık 3-4 hafta sürdü. İşlem tamamen garantiden karşılandı ve sorun çözüldü. Benzer probleme sahip arkadaşlar garantiden değişim yaptırarak sorunu çözebilir.
Aracınız
Civic FC5 2020
Aynı problem bendede başladı arkadaşlar, yarın sabah Honda Marmara bayisine randevu aldım bakalım nolacak

Üstat merhaba

Ben bugün görüştüm bayii ile honda çağrı merkezini ocak 15 de ve 22 ocak ta aradım şubat 15 demişti sonra ki aramamda şubat 10 parça teslim edilecek dedi bayii ye yalnız şunu hatırlatayım 28/12 de bıraktım ben aracımı bilginize

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Ad Soyad
Emre GÜMÜŞ
Aracınız
Civic FE1 2021
Üstat merhaba

Ben bugün görüştüm bayii ile honda çağrı merkezini ocak 15 de ve 22 ocak ta aradım şubat 15 demişti sonra ki aramamda şubat 10 parça teslim edilecek dedi bayii ye yalnız şunu hatırlatayım 28/12 de bıraktım ben aracımı bilginize

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO
neden arac orada yatıyor ki varmı bi mantığı yani gene sipariş verip size subat ayının 10 unda gelin diyemiyorlarmı. hem o kadar ikame araç masrafı felan biniyor bayiye yada markaya. bunun bir amacı varmı yani aracı orda yatırmanın ?

Aracınız
Civic FC5 2020
neden arac orada yatıyor ki varmı bi mantığı yani gene sipariş verip size subat ayının 10 unda gelin diyemiyorlarmı. hem o kadar ikame araç masrafı felan biniyor bayiye yada markaya. bunun bir amacı varmı yani aracı orda yatırmanın ?

İnanın bende tam bilmiyorum ama yüksek ihtimalle bir kazaya sebebiyet verebilir direksiyon kutusu çünkü araç kontrolden çıkabilir diye düşünüyorum yada markanın ikame araç masrafı ile parçayı hızlandırma konusunda zorlamak aklıma gelen bunlar oldu

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Ad Soyad
Emre GÜMÜŞ
Aracınız
Civic FE1 2021
hayır işim kötü yani ben Afyondayım ve burada honda bayisi yok. bu işin çözülmesini bekliyorum ki ankara ya da eskişehire gideyim. ama gidince arabamı alıp 2 ay sonra gel derlerse sıkıntı yani. her seferinde git gel 1000 TL para gidiyor resmen...

Ad Soyad
Emre Kahraman
Aracınız
Civic FE1 2021
Bugün görüştüm ustalar teste çıkış direksiyon kutusu arızası tespiti yaptılar, parça siparişi verildi aracımı teslim ettiler en geç 1 aya kadar parça gelir takarız dediler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bugün görüştüm ustalar teste çıkış direksiyon kutusu arızası tespiti yaptılar, parça siparişi verildi aracımı teslim ettiler en geç 1 aya kadar parça gelir takarız dediler

Arızalı halde teslim edilmesi araçta bir başka problem yada ALLAH KORUSUN kazaya sebebiyet vermesin üstat sordunuz mu bu gibi konuları böyle bir durum oluştuğunda inşallah olmazda mesuliyet KİMDE olacak ben aktif kullanıyorum aracı 1 ayda 2600 km yol yapmışım bugün itibariyle ikame araçla varın siz düşünün varsın yatsın orda kötü bir hadise yaşamaktansa tabii bu benim düşüncem bana bir zararı yok kârı var aracım km yapmıyor mesela

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Ad Soyad
Emre Kahraman
Aracınız
Civic FE1 2021
Yani sordum herhangi bir problem olmaz fazla hız yapmayın ve şehir dışına çıkmayın yeter dediler, bu şekilde kullanılırmış ama ben yinede fazla kullanmam diye düşünüyorum

Aracınız
Civic FC5 2020
Yani sordum herhangi bir problem olmaz fazla hız yapmayın ve şehir dışına çıkmayın yeter dediler, bu şekilde kullanılırmış ama ben yinede fazla kullanmam diye düşünüyorum

Evet ara derelerde problem olmuyor ki ben istanbul dayım ama iş gereği bursa ankara gidip gelmek gerekiyor bana gelmezdi hayırlısı olsun sizede genede dikkat edin siz benim şu an 34 gün oldu bekliyorum hala bilginize arabamın rengini unuttum yahu sanki yeni sıfır dan araba almış gibi olucam nerdeyse yolda görüyorum benimde bundan vardı diyorum kendime

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Ad Soyad
Zeynel Uzun
Aracınız
Civic FE1 2021
Güncel durum ; önceki yazılarımı okuyabilirsiniz . Bu son durum ile ilgilidir . Servis aradı . Mart sonunu bulabilir dedi parçanın gelmesi tekrar . İkame araç verebiliriz dedi . Kabul ettim . Yarın kendi aracımı bırakacam servise . İkame araç vereceklermiş ama ne verecekleri belli değil . Aracım serviste durabilir sorun yok ama sadece uyarılarımı yapacağım . Sağlam bir yere çekilsin. Hatasız arabada hata olmasın onlardan kaynaklı . Parça gelene kadar hem daha güvenli sürüş yaparım ikame araç ile hemde kendi aracım km yapmaz ..

Son düzenleme:
Geri