Civic FE Direksiyon problemi

Ad Soyad
Levent Kiraz
Aracınız
Civic FE1 2021
Herkese merhaba.15 bindeki aracımla 80-90 ile giderken direksiyon minik hareketler le düzeltmek istediğimde sanki böyle dişliden diğer dişliye geçer gibi tık tık şekilde direksiyondan hissediyorum hızlı çevirdiğimde bi şey hissedilmiyor ama sanki böyle içerde bi yerde sıkma hissi veriyor . Virajda dönerken sabit tutarken direksiyon bi diş daha atıyor ve çevirdiğim yöne kayıyor servise götürdüm aracın 5-6 gün kalmasını söylediler onlarda tesbit ettiler bu durumu ve 2-3 tane araçta da böyle sorunla geldiklerini söylediler çözüm içinde sensörleri sıfırladılar olmadı , direksiyon motoruna , alt takıma , amörtisör sistemine ve mafsallara bakılacağı söylendi bu tarz bi problemle karşılaşan oldu mu acaba ?
Teşekkürler

Çözüm
Merhabalar, 2023 FE1 Aracımda direksiyonda kasılmalar ve virajlarda gereksiz sertleşmeler vardı (12.000km). Yapılan kontrollerde direksiyon kutusu değişimi yapılacağı söylendi.
Parça tedariği yaklaşık 3-4 hafta sürdü. İşlem tamamen garantiden karşılandı ve sorun çözüldü. Benzer probleme sahip arkadaşlar garantiden değişim yaptırarak sorunu çözebilir.
Ad Soyad
Zeynel Uzun
Aracınız
Civic FE1 2021
Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
Tekrar dan herkese Merhaba arkadaşlar 10.10.2022 tarihinde aracımın direksiyonunun takılmasıyla ilgili servise başvurmuştum garantiden onay geldi ve direksiyon kutusu tedariği beklenmeye başlandı.
Bugun servisten arandım parça gelmiş aracın direksiyon kutusu değişmiş ve teslim almam söylendi tarih 22.12.2022 . Geçen süre 73 gün
üstad siz yeni direksiyon kutusuyla 2 ay bindiniz sanırım. şu an nasıl durum? tekrar sorun verdi mi?

Ad Soyad
Zeynel Uzun
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba

Passat verildi ARACIM İÇİN PARÇA GELMİŞ YARIN alacağım inşallah

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Bende bugün aracımı servise bıraktım . Dacia sandero verdiler . Merak ettiğim birşey var aracı veren rent a car kredi kartımdan ön provizyon 3 bin tl çekti . Sizdede bunu yaptılar mı ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bende bugün aracımı servise bıraktım . Dacia sandero verdiler . Merak ettiğim birşey var aracı veren rent a car kredi kartımdan ön provizyon 3 bin tl çekti . Sizdede bunu yaptılar mı ?

Üstat
Evet çekim yapıldı fakat 500 tl idi 29/12 tarihinde yaptık bu işlemi köprü otoban geçişi gibi şeyler için ki daha cumartesi günü Osmangazi köprüsü üstünden bursa inegöl gidip geldim oda bitmiştir zaten

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Ad Soyad
Menq sarı
Aracınız
Civic FE1 2021

Honda civic muadili bir araç vermeleri gerekmiyor mu, nasıl dacia sandero verilir anlamadım

Aracınız
Civic FC5 2020
Honda civic muadili bir araç vermeleri gerekmiyor mu, nasıl dacia sandero verilir anlamadım

Merhaba

Kaza yapan CRV ye clio verilmiş geçenlerde serviste öyle denildi bana
28/12 de bıraktığım aracı DÜN ALDIM bende istanbuldaki kar sebebiyle kullanamadım kar lastiğim olmadığı için ilk izlenimim sinyal kollarının bile değişmiş olduğu idi ve biraz sert ti direksiyon 9:15 de değilde 9:10 geçe gibi durması idi aradım düzeltme ayarı yapılacak müsait bir zamanımda gideceğim

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Ad Soyad
Menq sarı
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba

Kaza yapan CRV ye clio verilmiş geçenlerde serviste öyle denildi bana
28/12 de bıraktığım aracı DÜN ALDIM bende istanbuldaki kar sebebiyle kullanamadım kar lastiğim olmadığı için ilk izlenimim sinyal kollarının bile değişmiş olduğu idi ve biraz sert ti direksiyon 9:15 de değilde 9:10 geçe gibi durması idi aradım düzeltme ayarı yapılacak müsait bir zamanımda gideceğim

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Bende arabayı aldım direksiyon hissiyatı düzelmiş eskisi gibi direksiyonda takılma hissi yok genel olarak iyi ama bir güven kaybı oldu sanki tekrardan olacak gibi geliyor

Aracınız
Civic FC5 2020
Bende arabayı aldım direksiyon hissiyatı düzelmiş eskisi gibi direksiyonda takılma hissi yok genel olarak iyi ama bir güven kaybı oldu sanki tekrardan olacak gibi geliyor

Yeni parça olmasından kaynaklı belki de kullandıkça düzelir diye düşünüyorum bende iyimser olarak

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Ad Soyad
Anıl Doğukan Tutal
Aracınız
Civic FE1 2021
Bugün aracımın direksiyon kutusu değiştirildi beraberin rot ayarını da yaptılar. İlk kullanım deneyimim direksiyon yağ gibi dönüyor, ilk alındığı zamanki haline dönmüş. Umarım sorun tekrar etmez.

Geri