Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Evet soylenti var simdilik bayiler yok falan diyorlar ama bencede yakin zamanda gelir. Benim korkum yok aslinda. Şu aralar tamamen duygusalliktan taktiramiyorum ??????
Ben 10 bin liranın uzerine 1 lira daha cikmam
14 bin diyen var .Değmez
Bu arada rsler direk enjeksiyonlu mu yoksa manifold püskürtmeli mi ?
Bu konuda bilginiz var mi ?

Aracınız
Civic FK7 HB 2020
Peki bu arkadas niye bu şekilde yorumluyor olabilir ?
honda 182, vw 1.5 tsi, renault 1.33 tcemotorlar direk enjeksiyonlu
renault 0.9 tce, 1.0tce , atmosferik honda motorlar emme manifoldundan meslemeli yani direk enjeksiyonlu değil
bu motolar 3,4 bine lpg takılırken
direk enjeksiyonlu modeller sıvı tip denilen lpg takılmalı prins vsi 2 gibi
olayın turbo ile ilgisi yok motorun nasıl beslendiği önemli

Son düzenleme:
renault 0.9 tce, 1.0tce , atmosferik honda motorlar emme manifoldundan meslemeli yani direk enjeksiyonlu değil
Prins in rs de e uyguladığı kit sıvı sistem değil. Rs direkt enj. olmasına rağmen lpg yi manifolddan emme odasına yakına atılan uzatmalardan besleniyor aynı anda eser miktarda benzin enjektörlerinden benzin puskurtuluyor total benzin tüketimi 100 km de max 0.5 litre olurken sıvı sistem gibi arıza ihtimali yüksek pompa vs gibi bileşenler kullanılmamış oluyor. Sistemin ismi "vsi2 di"

Merhabalar,

Uzun süredir uzak kaldım forumdan. Rs aracımı prins lpg ile yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyorum. 25.000 km yi geçtik taktıralı ve çok mutluyum hem RS ten hem prisnten çok memnunum. Dün muayeneye girdik yarında nasipse ruhsata ileteceğim. Taktırmayı düşünen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.

İste onu diyor videodaki arkadas da
Rs direk enjeksiyonlu .Videoya gore taktirmamak lazim .O anlaşılıyor bu durumda
Ya da videodaki arkadas konuya vakıf defil

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhabalar,

Uzun süredir uzak kaldım forumdan. Rs aracımı prins lpg ile yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyorum. 25.000 km yi geçtik taktıralı ve çok mutluyum hem RS ten hem prisnten çok memnunum. Dün muayeneye girdik yarında nasipse ruhsata ileteceğim. Taktırmayı düşünen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.
peki siz kime taktırdınız acaba prinsi

Geri