Civic FK7 Civic Rs aracına LPG taktırmak

Selam 2017 model Civic hatchback aracımı LPG taktırmayı düşünüyorum YouTube'de videoları var bir tane arabaya takılmış sorunsuz görünüyor 7000 lira fiyat isteniyor taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar aklıma takılan tek şey Garanti garanti beni üzer mi bilmiyorum 3 yıl dolmak üzere bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim takılan wpg sonrasında hiçbir performans kaybı Yaşanmıyor benzin aldı başını gitti Geçen gün tatile gittim 800 kilometreyi 500 TL benzin harcadım

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

8500 e candan mi takti? Onlar reklamlar artinca olayin bokunu cikardi. Beykentte candan muhendislikden cok daha iyi isciligi olan adamlar onlardan 1000 tl asagi fiyat veriyor. Tahminim suan en baba 7200 e takarlar ayni sistemi ustelik yakit gosterge isini cozerek. Benzin tuketiminizi olcmenizi sabirsizlikla bekliyorum.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
yalnız hocam lpg 3 tl, İnternet sitesinde fazla gösteriyor. hatta bugün petrol ofisinden 2.84 tl den aldım.

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Valla hocam o kadar ayrıntıya girmek zor. Ben yol göstermek adına bir web sitesinden aldım işte fiyatları :) Kim kaça alıyorsa denklemde yerine koysun sonucu bulsun :)

Merhaba arkadaşlar.

Prins Vsi2 di sistemini bende taktırdım. 1 haftadır kullanıyorum. Yaklaşık 800 km yol yaptım.

Taktırdıktan sonraki gün hem gezi hem deneme hemde ölçüm yapmak için şehirlerarası otoyolda 120 ile 180 km/saat arası hızlarda 400 km kullandım.

Benim ölçümlerime göre 100 km de 8 litre lpg ve 0.75 litre benzin yaktı. O günkü fiyatlara göre (lpg=2,99₺ benzin=6,7₺) lpg 24 kuruş benzin 5 kuruş toplam 29 kuruş yaktı km de. Yakıttan memnun kaldım.

Tabi bu ilk ölçümümdü birkaç ölçüm daha yaptıktan sonra net bir fikir elde edebilirim. Benzini ölçmek için benzin deposunu fulledim. Ama boğazına kadar doldurmadım depoyu. Pompanın durduğu yerde bıraktım. Sonra tekrar Pompanın durduğu yere kadar doldurdum. Bu şekilde ölçüm yaptım.

Performans konusuna gelince, hiçbir değişim olmadı. Motor daha yumuşak ve daha sessiz çalışıyor.

İlerideki deneyimlerimide paylaşacağım.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@karsan61 Hayırlı olsun, deneyimlerinizin devamını bekliyoruz (y)

Hayirli olsun siz nerede ve kaca taktirdiniz? Depo kac litre ve sehiricinde kac km menzile yetiyor?

Merhaba arkadaşlar.

Prins Vsi2 di sistemini bende taktırdım. 1 haftadır kullanıyorum. Yaklaşık 800 km yol yaptım.

Taktırdıktan sonraki gün hem gezi hem deneme hemde ölçüm yapmak için şehirlerarası otoyolda 120 ile 180 km/saat arası hızlarda 400 km kullandım.

Benim ölçümlerime göre 100 km de 8 litre lpg ve 0.75 litre benzin yaktı. O günkü fiyatlara göre (lpg=2,99₺ benzin=6,7₺) lpg 24 kuruş benzin 5 kuruş toplam 29 kuruş yaktı km de. Yakıttan memnun kaldım.

Tabi bu ilk ölçümümdü birkaç ölçüm daha yaptıktan sonra net bir fikir elde edebilirim. Benzini ölçmek için benzin deposunu fulledim. Ama boğazına kadar doldurmadım depoyu. Pompanın durduğu yerde bıraktım. Sonra tekrar Pompanın durduğu yere kadar doldurdum. Bu şekilde ölçüm yaptım.

Performans konusuna gelince, hiçbir değişim olmadı. Motor daha yumuşak ve daha sessiz çalışıyor.

İlerideki deneyimlerimide paylaşacağım.

Teşekkür ederim.

Samsun Berlin Otogaz'da taktırdım. 8500 TL ücreti.

46 litre simit depo kullanıldı. %80 i dolduğunda göre yaklaşık 37 litre gaz alır tahmin ediyorum. Benim ölçme şansım olmadı çünkü test amacıyla bir miktar yakıt alınmıştı firma tarafından. Bagaj tabanı biraz yukarı kalktı çünkü stepne olmadığı için o kısım yeteri kadar geniş değil.

Şehir içi tam bir depo bitiremedim o yüzden ölçemedim. Ama şuan 250 km yapmışım yakıt göstergesi yarım gösteriyor. Bundan sonrası daha çabuk düşer gösterge de diye düşünüyorum.

Samsunda yaşıyorum. Hergün 15 gidiş 15 geliş toplam 30 km yolum var. Benim tüketimim şehir içi şehir dışı karışık çıkar herzamanki güzergahımda . Ölçtüğümde yazacağım.

Cevap icin cok tesekkurler sanirim sizin aracinizda benimki gibi hb. Bende yarin kapora birakacagim olursa 47 litrelik 18cm depo taktiracagim eski aracimda oldugu gibi samandira iptali yapacagim 44 yada 45 litre gaz alacak sehirici 10 litre yaksa 450 km yapar ve yeterli benim icin. Bagaj depo yanlari icin nasil cozum buldunuz foto paylasma sansiniz varmi? Ve benzin gostergesi dusmemesi icin modul takildi mi?

Teşekkür ederim.

Samsun Berlin Otogaz'da taktırdım. 8500 TL ücreti.

46 litre simit depo kullanıldı. %80 i dolduğunda göre yaklaşık 37 litre gaz alır tahmin ediyorum. Benim ölçme şansım olmadı çünkü test amacıyla bir miktar yakıt alınmıştı firma tarafından. Bagaj tabanı biraz yukarı kalktı çünkü stepne olmadığı için o kısım yeteri kadar geniş değil.

Şehir içi tam bir depo bitiremedim o yüzden ölçemedim. Ama şuan 250 km yapmışım yakıt göstergesi yarım gösteriyor. Bundan sonrası daha çabuk düşer gösterge de diye düşünüyorum.

Samsunda yaşıyorum. Hergün 15 gidiş 15 geliş toplam 30 km yolum var. Benim tüketimim şehir içi şehir dışı karışık çıkar herzamanki güzergahımda . Ölçtüğümde yazacağım.

Geri