Civic FC5 Civic soğudum kronik hatalar

Aracınız
Civic FC5 2019
2019 fc5 kasa elegance eco aldığım ilk günden hep arıza hep arıza. Önce lpg sensör arızası dolu gösteriyor boşalıyor, boş gösteriyor dolu vb servis sorun yok her seferinde kalibre etmelisin dedi çok kez gittikten sonra arıza var dedi ve garanti den değişti. Koltuk krikosu 2 kez garanti den değişti şuan kullanmıyorum kullansam yine değişecek, çamurluk farı darbe almadan buğu yaptı garanti den değişti, klima düşük devirde sorun yapıyor, araç az bir güneş görse sol sütun çatırdama sesleri geliyor, cam ve kapılar çok ses yapmaya başladı yaglattim yine başladı sesler, direksiyon derisi soyuldu ve bolca tırnak izi oluştu, trim sesi, şimdiden kendini toplamayan emniyet kemeri, navigasyonun sapitmasi, multimedia sapitmasi vb vb görüntüsü harika ama hiç konforu olmayan kronik sorunlu bir araç bazi kisilerde az veya fazla benzer sorunlar duydum bir daha honda almayı düşünmüyorum

Aracınız
Civic FC5 2020
valla benım araç 100 km de forumdaki dostlarda biliyor :)
ön kapı menteşesinden bir gıcırdama geldi bugun. sanırım yagmur ve kış koşulları. 1000 km bakım için hepsını not alıyorum.
Trim sesi boyle minik minik var cok dıkkatlı dınlenıldıgınde. Ben fd6 sonrası fc5 e geçenlerdenim. Dedikleri gibi araç işi şans işi buna çok inanırım. Bir de neticede kul yapısı. evet para veriyoruz iyi bir sonuç bekliyoruz bunda da haklısınız ama bazen olmuyor.
Yukarıda yorum yapan dostumun dediği gibi bazen bir araçın sizi mutlu etmesi gerek, yani % de hesabına vurduğunuzda ağır basan %51 yan seçtiğiniz araç ise o araç sizi mutlu eder..
Ben sedan araba sevmeyen biriyim normalde, ama hondanin sportif duruşu ve japon çizgilerini sevdiğim için sıfırını aldım. E bundan sonra oluşan kucuk sorunlarda sineye çekilmeli. Siz dua edin büyük bişeyler olmamış. Ve servisinde ilgilenmesi güzel bir durum. Neticede baktınız çok sizi bezdirdi satıp başka bir araçta denenebilir .
Burada kişisel hisler ve değeler çok önemli. ,

Siz bunlardan bahsederken Opel alan bir öğretim gorevlisi arkdasım vardı o kadar severek aldı ki. Opel astra HB en hit olduğu zamanlarda 2013 dü sanırım. Her yerine korumalar vs yaptırdı ettirdi.. Yolda beraber konsere gidiyoruz 1.3 disel olan araç turbo arızası verdi ve biz 200 km yolu 65-70 km hız ile geldik.. Sonra garantili oldugu ıcın servise gitti. Aldı 1 ay sonra yine turbo devre dışı kaldı ve artık çileden çıktı. En son izmir de fabrıkası vardı sanırım oraya yolladı olmadı başka araç aldı. Velhasıl şans ve şans..

Önemli olan canınıza sağlığnıza bir şey olmasın... :)

Aracınız
Civic FB7 2013
bu sorunlar aslında Honda için problem değil, hatta birçok otomobil için problem değil, Civic in görüntüsüne aldanan çok iyi araba sahibi oldum zannediyor, koltuk krikosu mesela koltuğun üzerinde otururken ayar yapmayacaksınız bunu kabul eden bir yapısı yok o koltuğun, önce koltuktan kalkacaksınız ayarlayıp tekrar oturacaksınız, eğer tutmazsa tekrar kalkıp ayarlayıp oturacaksınız, koltuğun üzerine oturup yük verirken koltuk ayarı yaparsanız çok kolay biçimde bozulur.

Lpg kullanıp ta sorun yaşamayan yok zaten, mutlaka bir yerlerden sorun çıkartır LPG, 6 yıl garantinin LPG li modellerde 3 yıl olması ve LPG li modellerin periyodik bakımlarında daha büyük masraflı bakım menülerinin Honda tarafından önümüze konulması boşuna değil mesela, hatta bunlar bile LPG ile ilgili bir sorundur işte.

Benim kendi aracımın çamurluktaki amerikan park lambası da su aldı hatta giren su içerideki reflektör aynasının parlak gümüş boyasını bile yemiş, şimdi bununla 40km öte git gel 80km servise gideceğime söküp akvaryum silikonu ile yapıştırıp yerine taktım diğer farlar su alır ama bu benim silikon çektiğim bir daha su almaz:)

Klima uğultulu çalışıyor, çünki klima var, klimanın bir kompresörü var ve oldukça takat gerektiren ciddi bir işi üstleniyor evet ses yapıyor bu bence karakteristik olarak normal, başka marka araçlarda daha değişik klima sesleri var. Civic in kliması uğulduyor, bende Getz vardı eskiden o da homurdardı, eski bir Accent vardı bizde çığlık atardı kliması kompresör bozuldu bozulacak demişlerdi o şekilde 30000km daha kullanmıştık sonra sattık ne oldu bilmiyorum.

İç trim sesleri çatırtı çuturtu bunlar hava sıcaklığı değişikliğinde illaki oluyor, Honda lüks bir marka değil, trim seslerinin az olmasını beklemek mantıklı değil. İç trim parçaları kullandıkça aşınmayacak düzeyde olsalar bu sefer bazı kullanıcılar iç kabindeki trim parçaları sert yapmışlar çok kötü olmuş derler, yumuşak olunca da yırtılıyor bozuluyor elbet.

Emniyet kemeri kullanım sıklığına göre bakım isteyen bir güvenlik ekipmanıdır, kemer kayışının üzeri kirlendiğinde yada kemer toplama mekanizması toz ve rutubete maruz kaldığında temizlenmesi yağlanması gerekebilir.

Multimedya bazen delirir, çok soğuk ve çok sıcak havada çalışmıyor bu zaten kullanım kılavuzunda belirtilen birşey birçok hassas elektronik cihaz sıfırın altında sıcaklıkta ve 40 derece üzeri sıcaklıkta düzgün çalışmaz, ha birde GPS bağlantısı çok güvenilir değil, bazı hallerde açma kapama düğmesine 8-10 saniye basılı tutup yeniden başlatmak ve açılana kadar bir 50-60sn beklemek en iyi çözüm, çoğunlukla android auto kullanıyorum bu yüzden, zaten multimedya daki harita elbet zamanla bayatlayacak ve kullanılamaz hale gelecek onu güncellemek bir sürü dert, android auto yada apple car play ise telefondaki haritayı kullanır onu güncellemek kolay.

Honda yı kötüleyen şu sebepten kötüler, aklına başka birisi başka bir marka araç sokar, Honda mı aldın haaa, o şöyle dandik böyle kötü bak bizim Audi A3 var gram ses yok abi, hele arkadaşta bir Skoda rapid var şöyle sessiz böyle yumuşak falan fiso, Honda yı sevmeyecekseniz hiç almamalısınız. Honda yı seven de niye sever onu da önce bir bilmek lazım eğer bir samuray gibi araç kullanmıyorsanız, Japonların kafa yapısını felsefelerini sevmiyorsanız ne Honda ne Toyota ne Subaru ne de Suzuki sizi mutlu etmez.

Direksiyondaki logo gözüküyor mu? Ayrton Senna... saygılarımla

Şu yukarıdaki videolar güzelmiş facebook grubumda paylaşayım en iyisi :)

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
valla benım araç 100 km de forumdaki dostlarda biliyor :)
ön kapı menteşesinden bir gıcırdama geldi bugun. sanırım yagmur ve kış koşulları. 1000 km bakım için hepsını not alıyorum.
Trim sesi boyle minik minik var cok dıkkatlı dınlenıldıgınde. Ben fd6 sonrası fc5 e geçenlerdenim. Dedikleri gibi araç işi şans işi buna çok inanırım. Bir de neticede kul yapısı. evet para veriyoruz iyi bir sonuç bekliyoruz bunda da haklısınız ama bazen olmuyor.
Yukarıda yorum yapan dostumun dediği gibi bazen bir araçın sizi mutlu etmesi gerek, yani % de hesabına vurduğunuzda ağır basan %51 yan seçtiğiniz araç ise o araç sizi mutlu eder..
Ben sedan araba sevmeyen biriyim normalde, ama hondanin sportif duruşu ve japon çizgilerini sevdiğim için sıfırını aldım. E bundan sonra oluşan kucuk sorunlarda sineye çekilmeli. Siz dua edin büyük bişeyler olmamış. Ve servisinde ilgilenmesi güzel bir durum. Neticede baktınız çok sizi bezdirdi satıp başka bir araçta denenebilir .
Burada kişisel hisler ve değeler çok önemli. ,

Siz bunlardan bahsederken Opel alan bir öğretim gorevlisi arkdasım vardı o kadar severek aldı ki. Opel astra HB en hit olduğu zamanlarda 2013 dü sanırım. Her yerine korumalar vs yaptırdı ettirdi.. Yolda beraber konsere gidiyoruz 1.3 disel olan araç turbo arızası verdi ve biz 200 km yolu 65-70 km hız ile geldik.. Sonra garantili oldugu ıcın servise gitti. Aldı 1 ay sonra yine turbo devre dışı kaldı ve artık çileden çıktı. En son izmir de fabrıkası vardı sanırım oraya yolladı olmadı başka araç aldı. Velhasıl şans ve şans..

Önemli olan canınıza sağlığnıza bir şey olmasın... :)
1000km bakımına gittiğinizde şikayetçi olmak için kapı gıcırtısı gibi şeyleri not almanız da benim fikrime göre doğru bir davranış değil :)

şimdi bir cümle yazacağım buraya az aşağıya ama baştan anlaşalım herkes ile kimse gücenmeyecek ve kızmayacak, bu cümleyi okuyup hep birlikte düşüncelerimizi buna göre şekillendirmemizi herkese tavsiye ederim ama herkesin fikrine de davranışına da saygım var benim tavsiyeme uymak şart değil:)

"Para verip otomobil alıyoruz otomobil fabrikasını satın almıyoruz"

o yüzden satıcı yada bayi veya o markanın fabrikası bizim her dediğimizi yapmıyor..... yapmak zorunda olduğunu hissetmiyor. Her isteyene özel yapıda otomobil de üretmiyor.

Yoksa işin ucu kaçar, sahip olduğumuz otomobillerin üvey evlattan farkı kalmaz. tık dedi şikayet, pıt etti şikayet edersek öyle gün gelir bütün otomobiller kötü olurlar binilecek araba kalmaz piyasada.

Önemli olan can sağlığı, Allah ömür versin de daha nice otomobiller eskitiriz, ama herşeyi kafayı takarsanız " ben buna bir sürü para verdim ya ne istersem ne şikayet edersem yapacaklar" derseniz o otomobil sizi eskitir keyfini de çıkaramazsınız. Hep bir sıkıntı aramaya başlarsınız.

para verip Honda nın fabrikasının tapusunu almadık otomobil aldık sadece.

Aracınız
Civic FC5 2020
1000km bakımına gittiğinizde şikayetçi olmak için kapı gıcırtısı gibi şeyleri not almanız da benim fikrime göre doğru bir davranış değil :)

şimdi bir cümle yazacağım buraya az aşağıya ama baştan anlaşalım herkes ile kimse gücenmeyecek ve kızmayacak, bu cümleyi okuyup hep birlikte düşüncelerimizi buna göre şekillendirmemizi herkese tavsiye ederim ama herkesin fikrine de davranışına da saygım var benim tavsiyeme uymak şart değil:)

"Para verip otomobil alıyoruz otomobil fabrikasını satın almıyoruz"

o yüzden satıcı yada bayi veya o markanın fabrikası bizim her dediğimizi yapmıyor..... yapmak zorunda olduğunu hissetmiyor. Her isteyene özel yapıda otomobil de üretmiyor.

Yoksa işin ucu kaçar, sahip olduğumuz otomobillerin üvey evlattan farkı kalmaz. tık dedi şikayet, pıt etti şikayet edersek öyle gün gelir bütün otomobiller kötü olurlar binilecek araba kalmaz piyasada.

Önemli olan can sağlığı, Allah ömür versin de daha nice otomobiller eskitiriz, ama herşeyi kafayı takarsanız " ben buna bir sürü para verdim ya ne istersem ne şikayet edersem yapacaklar" derseniz o otomobil sizi eskitir keyfini de çıkaramazsınız. Hep bir sıkıntı aramaya başlarsınız.

para verip Honda nın fabrikasının tapusunu almadık otomobil aldık sadece.
dostum bende sana bişey diyecegım ama sende gücenmeyeceksin :)

Öncelikle ben 2. el almayıp üzerinde 40-50 bin tl fazla para veriyorsam ve bu araç garantili ise aracın olması gerektiği gibi sessiz arızasız bir şekilde bana teslim edilmesi ve bu garanti boyunca aynı stabil halde olması gerekir.. Yoksa burada kı honda kullanıcıları neden " aman garantiden aracım çıkmasın" deyim bakımına dışarıda 500 tl ye hal olucak iken neden 1500 -2000 tl versin !

"Fabrikayı satın almıyoruz" cümlesi ise tamamen yanlış "evet alıyoruz" fabrikanın bize sunduğu garantili aracı alıyorsak bir nevi fabrika ve buna bağlı servisleri de sıfır araç parası içinde belli bir süre satın alıyoruz :)

Araç sahipleri ben ve benim gibiler takıntılı olabilir ya da olmayabilir. Bu iş zevk meselesi. Burada ki değerli honda kullanıcıları yeri geliyor fabrıka çıkşı aracın üzerinde bir sürü aksesuarda koyabiliyor ekletiyor. Burada da bu kişilere "siz fabrikanın yaptığı aracı nasıl bozarsını" mı diyeceğiz :) Velhasıl parasını kat ve kat veren bizler bize sunulan sıfır araç tatminkarlığını yaşayacağız. Yoksa sıfıra gerek yok ikinci elde devam ederdik. Oluşan hataları da kendimiz mahalle sanayisinden hallederdik :)

Evet can sağlığı herşeyden önemli, ve canından feragat edip çalışıp sıfır araç alan bizlerde bunun karşılığını istiyoruz. Ve bir vidanın bile ben hesabını sorarım yeri gelirse.. O zaman araçtan ses geldi "önemlil değil ben kendım sıkarım". e araçtan trim sesi geldi "bahaoustan slikon sprey alır yaparım" , e farın içi buğu yaptı " ne var canm kendin vidasını sök yap".. Aman hondaya gider söylersek ayıp mı olur diyeceğiz ! :) cevabı duyar gibiyim....

Bayi bana "hocam 5 tl eksik olsa arabayı teslim edemeyiz" demeyi biliiyorsa ve 5 tl nin hesabını nasıl 250 -300 bin tl lik araca yapyıorsa , Valla kimse kusura bakmasın o araç adı gibi sıfır olacak her şeyi ve bana sıfır gibi hizmet edecek. :)

4 ay önce öğrencimin bir opel grandx sanırım tam adını bilemiyor olabilirim. 2 yıl kullandı ve araç her defasında servise girdiğinde sola çekme sendroumunu yenemediler . ufacık sola çekme var. Daha sonra opel'e baskı yaparak bu aracın yeni kasasını aldı üzerine 20.000 tl fark vererek.. Size göre o zaman bu arkdaşımız da "aman canım azcık sola çekiyor , direksiyonu sıkı tut birsey olmaz" fikrini mi benimsemeliydi :)

Burada işin stratejisi önemli, ister bir vida ister bir şanzuman ister bir far... Sıfır araç ve garantili araç alınıyorsa bu hizmet verilecek ve bizlerde bunu talep edeceğiz. :)

Aracınız
Civic FC5 2019
Bir arkadaş koltukta oturarak ayar yapılmaz her seferinde binip bakacaksın olmadıysa tekrar ayarlayacaksın falan... çok güldüm böyle saçmalık mı olur(n) ben oturunca kaldırmıyorum zaten indiriyorum. Bu koltuk kriko arızası aşırı olduğunu bayi servisi de kabul etti zaten, eşimle aynı arabayı kullandığımız için biraz çabuk elden çıktı sanırım (84 kiloyum). fc5 görünüş ve sürüş keyfi hakikaten güzel birkaç ay daha biner bahara satarım. Malum servisler hemen gelin yapalım demiyor kaç kez gittiğimi hatırlamıyorum, saatlerce gidip orada beklemek, geri çevrilmek, gerçekten bezdirdi (bu arada lamba da patlamıştı ve garantiye girmiyormuş onu da öğrenmiş oldum:cautious:). Daha önce opel astra kullanmıştım civicte aradığımı bulamadım, her arkadaşın görüşüne saygı duyarım söylediğim gibi benim sorun kabul ettiğimi başka birisi olağan karşılayabilir. Birisi sormuş yeni araç olarak ne aldın diye... yine japon aracı qhasqai midnight sipariş verdim. :)

Son düzenleme:
Aracınız
Bir arkadaş koltukta oturarak ayar yapılmaz her seferinde binip bakacaksın olmadıysa tekrar ayarlayacaksın falan... çok güldüm böyle saçmalık mı olur(n) ben oturunca kaldırmıyorum zaten indiriyorum. Bu koltuk kriko arızası aşırı olduğunu bayi servisi de kabul etti zaten, eşimle aynı arabayı kullandığımız için biraz çabuk elden çıktı sanırım (84 kiloyum). fc5 görünüş ve sürüş keyfi hakikaten güzel birkaç ay daha biner bahara satarım. Malum servisler hemen gelin yapalım demiyor kaç kez gittiğimi hatırlamıyorum, saatlerce gidip orada beklemek, geri çevrilmek, gerçekten bezdirdi (bu arada lamba da patlamıştı ve garantiye girmiyormuş onu da öğrenmiş oldum:cautious:). Daha önce opel astra kullanmıştım civicte aradığımı bulamadım, her arkadaşın görüşüne saygı duyarım söylediğim gibi benim sorun kabul ettiğimi başka birisi olağan karşılayabilir. Birisi sormuş yeni araç olarak ne aldın diye... yine japon aracı qhasqai midnight sipariş verdim. :)
Güzel araç ;)
Güle güle kullanın.
Bende j11 1.5 dci düz vites var. Yakıt lpg'li civic'ten fazla bilginiz olsun.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Ben hep üzerindeyken ayar yapıyorum. Bu zamana kadar bir sorunla karşılaşmadım. Bana da mantıksız geldi. Fakat bu görüşte olan arkadaşlara da saygım sonsuz. ?
Bu şuna benziyor. Aracı krikoya kaldıracaksiniz, krikoyu kaldırıp aracın altına sürmek gibi :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

Aracınız
Ben de 2011 model 200k devirmiş araba 1500-2000 devir arasında hafiften tekliyor(meşhur vtec teklemesi) diye hayıflanıyorum. :)

Yok yok, ne cvt ne de turbo bizim gibi orta direğe gelmez. Atmosferik, tam otomatik ile yola devam. Ah, şöyle temiz bir K24 denk getiremedik ya, yanarım yanarım ona yanarım.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ben hep üzerindeyken ayar yapıyorum. Bu zamana kadar bir sorunla karşılaşmadım. Bana da mantıksız geldi. Fakat bu görüşte olan arkadaşlara da saygım sonsuz. ?
Bu şuna benziyor. Aracı krikoya kaldıracaksiniz, krikoyu kaldırıp aracın altına sürmek gibi :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
zaten koltuğun üzerinde otururken ayar yapılması genel davranış olarak normal olan birşey ama 10. nesil Civic in koltuk ayar mekanizması problemli, üzerinde oturarak ayar yapınca kolay bozulan bir yapısı var. Genelleme değil sadece Civic FC5 e FK7 ye özel bir durum olarak kabul edilebilen bir sorun bu, başka marka veya modelde bu problemi yaşamayabilirsiniz her güzelin farklı huyu vardır başka marka da başka modelde de başka problemler olabilir.

el freni kolunu çekerken düğmesine basarak çeken sonra el freni kolu en yukarda iken düğmeyi bırakarak sabitleyen sürücüler vardır dişli uzun vadede yıpranıp sıyırmasın diye, bu ona benziyor biraz ama tam olarak öyle de değil.

Honda değil de Alfa Romeo nun bazı modellerinde bu gibi parçalarda daha ciddi sorunlar vardı, hava yastığı durduğu yerde yavaş yavaş şişip ön göğüste kabarma yapıyordu, iç kapı açma kolları kırılıp insanın elinde kalıyordu, Alfa Romeo normalde sıradan bir kullanıcının tercih etmek isteyeceği bir marka değil, İtalyan Ferrari nin kuzeni olan bir marka, Ferrari ye parası yetmeyen gidip Alfa Romeo sahibi olur ve binbir çeşit problemiyle aracına laf ettirmeden kullanmaya çalışır. Kötünün kötüsü var, Honda nın 10. nesili eski modellerinden gelen sorunsuzluğu aynı şekilde sürdüremedi C sütunu göçtü değişik sıkıntıları oldu. Kullanıcının Civic te ki bu problemleri idare edip yoluna bakması bir seçenek iken, satış sonrası hizmetlere şikayet ile başvurup Civic in bu beklenmeyen sorunlarını iletmesi bir başka seçenek.

Üretici firmaya şikayet ettiğiniz bir üründe bulunan problemi ilgili heryere ibraz ettiğinizde o üründeki problemin bilgisi üretim ve tasarım merkezlerine ulaştığında problem giderilinceye kadar olan iyileştirme süreci hiçbir zaman tüketicinin beklediği hızda olmamıştır, işin içine maliyet, ticari politika vs. gibi şeyler de girdiğinde tüketici de öfkelenip bir daha bu ürünü tercih etmeyeceğim kararı verir.

Ciddi düzeyde canınızı sıkan problemleri idare edemezsiniz bu durumda o ürünü terk etmek doğru seçenek olur. Mesela aynı aracı birbirinden çok farklı vücut ebatlarında iki kişi sürekli koltuk ayarı yaparak kullanıyorsa ve koltuk ayar mekanizmasında problem varsa bu durumda bu problem idare edilemeyebilir. Gönül ister ki bu maksatla araç tercihi yapan kullanıcılar farklı kontak anahtarlarına tanımlanabilen otomatik koltuk ve ayna ayarlı modelleri tercih edebilsin, siz bindiğinizde koltuğu 3cm geri alıyorsunuz araç bunu hafızaya alıyor kontak anahtarını takar takmaz koltuk farklı ayarda olsa bile sizin ayarınızda ayarlıyor, eşiniz bindiğinde de koltuğu eşinizin yaptığı ayarda 3cm ileri alıyor. Bu otomobillerden var.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Burada soz konusu koltuk FC5'e ait ve Eren beyin soyledigi konuda haklilik payi var. Ustunde oturarak yapilan ayarda koltuk krikosu agirlik karsisinda dişlerde atma yapiyor ve bosluga dusuyor. Fb7'de boyle bir sorun yoktu sizin araciniz FD6'da boyle bir sorun yokmus demek ki. Mantikli mi tabii ki degil boyle bir sorunu nasil olurda cozemezler onu anlamakta mumkun degil ama arabayi almissin sorunu da cozemiyorsun fakat koltuk sorunu haric arabayla ilgili problemin yoksa koltuk ayarini uzerine oturmadan ayarlamak daha mantikli maalesef
Ben hep üzerindeyken ayar yapıyorum. Bu zamana kadar bir sorunla karşılaşmadım. Bana da mantıksız geldi. Fakat bu görüşte olan arkadaşlara da saygım sonsuz.
Bu şuna benziyor. Aracı krikoya kaldıracaksiniz, krikoyu kaldırıp aracın altına sürmek gibi

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri