Civic FC5 CVT şanzıman yağını ne zaman değiştirdiniz?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Son zamanda yetkili servisten fc5 cvt şanzıman yağı (hcf2) satın alan yada yetkili serviste değişim yaptıran varsa fiyat bilgisi yazabilir mi?

Ayrıca servis harici alan varsa ve değişim sonrası orjinal olduğuna kanaat getiren, aracında olumlu değişim gerçekleşen varsa nereden aldığını link vs.paylasabilir mi?

Teşekkürler.

Ad Soyad
mustafa akgül
Aracınız
Civic FC5 2021
Son zamanda yetkili servisten fc5 cvt şanzıman yağı (hcf2) satın alan yada yetkili serviste değişim yaptıran varsa fiyat bilgisi yazabilir mi?

Ayrıca servis harici alan varsa ve değişim sonrası orjinal olduğuna kanaat getiren, aracında olumlu değişim gerçekleşen varsa nereden aldığını link vs.paylasabilir mi?

Teşekkürler.
Genel bakım artı şanzıman yağ değişimi yapıldı yıldan dolayı faturada şanzıman yağ 4lt 1.923,11 tl yazıyor işcilik ve kdv hariç galiba 18.02.2023 tarihinde honda bora'da

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Kuzenimin 2016 FC5 civic i hafta başında şanzıman dağıtmış. 150 bin civarıydı sanırım km si. Birden yolda giderken takır tukur ses gelmiş, sonra araç gaz yememiş ve tümden gitmiş. Garantisi biteli 2 ay olmuş ama zaten garantiye almıyorlarmış. Sorduklarında da servis 160 bin tl demiş sanırım, şuan 65 bine dışarıda yaptıracak diye bilgi aldım. 100 bin km geçince CVT sıkıntıya giriyor sanırım. 2 ay önce şanızman yağını değişmiş, bakımlı bir araçtı.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Kuzenimin 2016 FC5 civic i hafta başında şanzıman dağıtmış. 150 bin civarıydı sanırım km si. Birden yolda giderken takır tukur ses gelmiş, sonra araç gaz yememiş ve tümden gitmiş. Garantisi biteli 2 ay olmuş ama zaten garantiye almıyorlarmış. Sorduklarında da servis 160 bin tl demiş sanırım, şuan 65 bine dışarıda yaptıracak diye bilgi aldım. 100 bin km geçince CVT sıkıntıya giriyor sanırım. 2 ay önce şanızman yağını değişmiş, bakımlı bir araçtı.
150 bin km. Honda' nın şanzımanının bozulması için çok erken bir km.
Yağ değişimi geçmişinde bir aksama, yanlış yağ kullanımı, agresif kullanım, şanzımana yük bindirme gibi durumlar var mı?

Ad Soyad
AZİZ MURAT DİNÇER
Aracınız
Civic FC5 2021
Hocam garantili araçta nereden bileceğiz ki yanlış yağ mı kullandılar?

ALP-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
150 bin km. Honda' nın şanzımanının bozulması için çok erken bir km.
Yağ değişimi geçmişinde bir aksama, yanlış yağ kullanımı, agresif kullanım, şanzımana yük bindirme gibi durumlar var mı?
Kendisi zaten çok hassastır, ince eleyip sık dokur, aracına iyi bakardı yani bakımında hiç sorun yok. Kullandığı yağlar hep orijinaldi biliyorum. Agresif kullanan birisi de değil, eşi de kullanıyor. Şanzımana nasıl yük binecek onu anlamadım. Servis doğrudan kullanıcı hatası demiş, garantisi devam etmiş olsa bile dahil etmezler sanmıyorum.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Kendisi zaten çok hassastır, ince eleyip sık dokur, aracına iyi bakardı yani bakımında hiç sorun yok. Kullandığı yağlar hep orijinaldi biliyorum. Agresif kullanan birisi de değil, eşi de kullanıyor. Şanzımana nasıl yük binecek onu anlamadım. Servis doğrudan kullanıcı hatası demiş, garantisi devam etmiş olsa bile dahil etmezler sanmıyorum.
Şanzımana yük bindirmekten kastım Eğimli yolda park ederken yükü el frenine vermeyip şanzımana bindirme gibi bir durum olup olmadığını öğrenmek istedim.

Yağ bakımlarında sıkıntı yok, sakin bir kullanım, titiz bir kullanıcı, sonuç bozulan bir şanzıman. Bahsettiklerinizden aklıma üretim hatasından başka birşey gelmiyor. 🤔

Aracınız
Civic FC5 2019
Kuzeninizdeki aracın geçmiş bakımları tam ve doğru mu acaba? Bunu da bilmek gerek çünkü şanzımana yağ yağdır diyerek saçma sapan yağ koyanları duyuyor, okuyoruz. Adam 800-900binlik araca binip 2-3bin liralık şanzıman bakımından kaçıyor ki bunu aracı almadan araştırması gerekirdi. Taksilerde 350bin km bandında olanlar mevcut sonuçta.

Geri