Civic FC5 Dizelci arkadaslar buraya

Aracınız
Civic FC5 2018
araçta arka fren balatası ön fren balatasından önce bitti, buna anlam verememiştim, bugün öğrendiğim kadarıyla araç virajlarda kendi frenleme yapabiliyormuş sanırım denge ve güvenlik için, bu sebeple erken bitmiş, bu özelliğin tam ismini bilen var mı?
VSA-EBD-TCS bunlardan birisi olarak düşünüyorum.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Tuncay sşcı
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba,aracı çalıştırdığımda 3 saniye normal çalışıp 5 saniye tizlesen bisese dönüp sonra normal çalışma sesine dönüyor sizdede bu şekilde mi?
Hocam merhaba. Bahsettiğiniz ses bende de gelemeye başladı. Siz sebebini öğrenebildiniz mi acaba?

Ad Soyad
Burak kan
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar 2019 model dizel araç var. Aracı daha yeni aldım fakat hararet fotoğraftaki gibi duruyor bu normal mi. IMG_20220703_141630.jpg

Ugr60

0
Merhabalar. Öncelikle herkese hayır bayramlar dilerim. 3 gündür aracımda hissettiğim bir duurum var. Parke taşlı yada stablize yola girdiğmde aracımın alt tarafından metal sesi geliyor, dün ise sağ ön taraftan küt küt şeklinde bir vuruntu oldu sanki birşey yuvasından çıkıp tekrar oturuyor gibi. Aracın altına bakıp ters birşey var mı görmeye çalıştım ama herhangi bir ters birşeye rastlamadım. Kaputu kaldırım aşağı doğru baskı uygulayarak esnettiğimde tık tık şeklinde ses geliyor. Sizce durum neyden kaynaklıdır? Aracı dikkatsiz kullanan birisi değilim, kasis yada çukurlara girerken oldukça yavaş ve dikkatli geçerim, sert bir şekilde çukura falan düşmedim. Z rot yada aks körüğü olabilir mi ? Fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Farklı mekanlarda benzer hiçlikler..

Merhabalar. Öncelikle herkese hayır bayramlar dilerim. 3 gündür aracımda hissettiğim bir duurum var. Parke taşlı yada stablize yola girdiğmde aracımın alt tarafından metal sesi geliyor, dün ise sağ ön taraftan küt küt şeklinde bir vuruntu oldu sanki birşey yuvasından çıkıp tekrar oturuyor gibi. Aracın altına bakıp ters birşey var mı görmeye çalıştım ama herhangi bir ters birşeye rastlamadım. Kaputu kaldırım aşağı doğru baskı uygulayarak esnettiğimde tık tık şeklinde ses geliyor. Sizce durum neyden kaynaklıdır? Aracı dikkatsiz kullanan birisi değilim, kasis yada çukurlara girerken oldukça yavaş ve dikkatli geçerim, sert bir şekilde çukura falan düşmedim. Z rot yada aks körüğü olabilir mi ? Fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Tarifine göre kutu bozuk gibi ama herşey olabilir iyi bı onduzenci ya da rotcu baksın bulur

Ugr60

0
Teşekkür ederim. Servise gitmeden bunu çözecek usta malesef bulunduğum yerde yok servise götürecez artık inşallah servis bulur artık servisler de güven vermiyor çünkü

Geri