Dolar ve Araç ilanları

Aracınız
Civic FC5 2020
Dün kimse aracımı satmam diyordu bu gün doların düşüşü ile 490 a 4 bin km de exe veriyorlar bizim milleti anlamak zor Hemen araçlarını satılığa çıkarmışlar sizlerin yorumu nedir ayrıca dolar ani yükseliş sürecinde grupbun tadıda kaçtı biraz eskisi gibi kimse yorum yapmıyor belli kişiler yapıyor belli konularda kısaca dolar bu grubuda etkiledi düşüncesindeyim ?

(Lütfen siyasi yorum yapmayın hükümet yada muhalefet olsun )

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Otomobil piyasası bir süre daha bu seyirden gidip. İnşallah beklenmedik bir yükseliş olmazsa yavaş yavaş düşmeye başlar.
Sonuçta elinde 10.000 usd si olanın dün 170.000 tl si vardı bugün 125.000 tl si var yani istedikleri arabaları alamayanlar ya daha düşük ilanlara gidecek ya da beklemeye başlayacak
bu durum da piyasayı düşürecektir. Ne olursa olsun. Memeleket için hayırlısı oldu daha da hayırlı olur inşallah.

Aracınız
Civic FC5 2021
Bu düşüş aslında dolara, altına, eve, arabaya olan talebi artırır. Parası olan adam akıllı adam. Bu düşüş yükselişlerde değerini koruyan neyse ona yönelir. Aslında TL değerlenmiyor güvensizlik artıyor. Bi bakıyorsun yüzde 14 faiz bi bakıyorsun dövize endeksli sınırsız faiz.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bu düşüş aslında dolara, altına, eve, arabaya olan talebi artırır. Parası olan adam akıllı adam. Bu düşüş yükselişlerde değerini koruyan neyse ona yönelir. Aslında TL değerlenmiyor güvensizlik artıyor. Bi bakıyorsun yüzde 14 faiz bi bakıyorsun dövize endeksli sınırsız faiz.

Harici müdahalenin olmadığını varsayarsak bugün döviz alan kaybetmeye oynayacaktır.
Dün akşamki hareketler piyasalar açılmadan sadece online ve bankalar üzerinden yapılan hareketlerdi.
Bugün emtia piyasaları ve döviz büroları açılınca asıl düşüş o zaman olacaktır. Alıcı bu zamana kadar elinde elindeki TL sini dövize yatırıyordu.
Piyasada TL likiditesi düne kadar ciddi oranda azalmıştı. Şimdi dövizden kaçış başlayacak. kısa vadede 11 TL altını
Birkaç ay içinde de 9-10 TL bandını zorlayacağını düşüyorum. Dün akşam çok ciddi bir kırılma yaşandı çünkü. 5-6 lira düşüş usd için bitkisel hayattır.

Ugr60

0
Ben aracımın aldığım fiyata yani 120 binlere inmesine razıyım yeterki ülkemdeki ekonomi ve alım gücü düzelsin. Benim aracım 50000 lirada olsa yine benim aracım işimi görüyor isteklerimi karşılıyor ya ihtiyacı olan alamayan kerdeşim ne yapacak ? Allah bu vatana yardım etsin başka birşey yapamıyorum dua etmekten malesef.

Farklı mekanlarda benzer hiçlikler..

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Dolar 17 den araç alanlar çok büyğk bir sorun yaşamadığı sürece araçlarını satmazlar. Al sat işi de aksayacaktır çünkü adam 250 bine aldığı aracı o fiyatlara satamayacak şuan terste kaldılar. Favorimdeki çoğu araç indirime gidiyor. 4 yıl önce 60 bine aldığım araç şu dönemde 220-250 bin tl arasına kadar çıktı.Akıl alır gibi değil. 60 bine alıp 4 yıl 80 bin km bindiğim araç benim gözümde 30-40 bin tl eder ama sıfırını da 100-120 bine alabiliyor olmam lazım. 1 hafta önce aracını iyi fiyata satıp araç arayıp ta bulamayanlara yaradı gibi görünüyor çünkü düne kadar canın isterse diyen satıcılar gel indirimli vereyim demeye başlamıştır. Dolar 8 lira civarında oyalandığında araç değiştirenler kârlı ama bence 1-2 ay daha bişey alınıp satılmaz diye düşünüyorum.Fiyatların piyasanın durağanlaşması gerekiyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Dün kimse aracımı satmam diyordu bu gün doların düşüşü ile 490 a 4 bin km de exe veriyorlar bizim milleti anlamak zor Hemen araçlarını satılığa çıkarmışlar sizlerin yorumu nedir ayrıca dolar ani yükseliş sürecinde grupbun tadıda kaçtı biraz eskisi gibi kimse yorum yapmıyor belli kişiler yapıyor belli konularda kısaca dolar bu grubuda etkiledi düşüncesindeyim ?

(Lütfen siyasi yorum yapmayın hükümet yada muhalefet olsun )

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet tespitiniz çok doğru, ülkede uzun süredir devam eden mali belirsizlik maalesef tüm toplumu negatif etkiliyor, forumda bu durumdan nasibini alıyor.
Çok artan yakıt fiyatları nedeniyle de forumda birçok kişi zaruri durumlar harici aracını kullanmamaya başladı (bende dahil).
Yeni kasa Civic çıkmasına rağmen eski kasalara göre alabilen kişi sayısı çok çok az.
Umarım en kısa sürede bu tablo düzelir...

Geri