Engelli Araç Alımı Nasıl Yapılır Bilgilendirme

Aracınız
Civic FB7 2013
Sordum mu hatırlamıyorum fakat 1.8 cc Corolla Hybrid alırsam engelli araç alımı olarak MTV yi yine yüksek mi öderim yoksa ondan da muaf olur muyum bu konuda bilgisi olan varsa yanıt verirse sevinirim.

ywzckr

0
Sordum mu hatırlamıyorum fakat 1.8 cc Corolla Hybrid alırsam engelli araç alımı olarak MTV yi yine yüksek mi öderim yoksa ondan da muaf olur muyum bu konuda bilgisi olan varsa yanıt verirse sevinirim.

Elektrikli araclarda benzin motoruna gore islem yapiyorlar hocam mesela chr 1800cc motor 1600-2000cc araligindaki mtvye gore odeme aliyorlar. mtv de engelli araci icin 2000 cc alti alacaginiz butun araclarda %90 uzeri engelli raporunuz varsa mtv odemezsiniz aracin cesidine gore degilde motoruna gore. Ama raporunuz %90 in altinda ise mtv odersiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Elektrikli araclarda benzin motoruna gore islem yapiyorlar hocam mesela chr 1800cc motor 1600-2000cc araligindaki mtvye gore odeme aliyorlar. mtv de engelli araci icin 2000 cc alti alacaginiz butun araclarda %90 uzeri engelli raporunuz varsa mtv odemezsiniz aracin cesidine gore

Merhaba hazır konu açılmışken 2020 yılı ÖTV Muafiyeti sınırı belli oldu mu?

ywzckr

0
Merhaba hazır konu açılmışken 2020 yılı ÖTV Muafiyeti sınırı belli oldu mu?

Hocam suanda aciklanan veya gazeteye verilen bir bilgi yok, gecen yil ocak ayinin ilk haftasi aciklamislardi. 247 bin civarlarinda pek asiri artis saglamazlar gibime geliyor, 2019 da bir onceki yila nazaran %25 e yakin artirdilar. Bircok c segmenti arac bu fiyatta kaliyor ayni sekilde kalacak gibi 20-30 bin artirirlar belki yeni yilda gelecek araclarin zamlarina bagli.

Hocam suanda aciklanan veya gazeteye verilen bir bilgi yok, gecen yil ocak ayinin ilk haftasi aciklamislardi. 247 bin civarlarinda pek asiri artis saglamazlar gibime geliyor, 2019 da bir onceki yila nazaran %25 e yakin artirdilar. Bircok c segmenti arac bu fiyatta kaliyor ayni sekilde kalacak gibi 20-30 bin artirirlar belki yeni yilda gelecek araclarin zamlarina bagli.

Valla hocam ilk önce hb sport plus düşünüyordum vazgeçtim şuan exe eco sedan düşünüyorum ama raporla 120 bin TL civarına denk geliyo ama benim bütçeyi aşıyor yeni yıl bekliycem bakalım hayırlısı

Tekrar merhaba halen araç alamadım bu arada 2020 için engelli araç limiti 303 bin TL oldu bunun bana Bi etkisi var mı acaba fiyat olarak daha az mı ödersiz tşkler

Aracınız
Civic FC5 2019
Valla hocam ilk önce hb sport plus düşünüyordum vazgeçtim şuan exe eco sedan düşünüyorum ama raporla 120 bin TL civarına denk geliyo ama benim bütçeyi aşıyor yeni yıl bekliycem bakalım hayırlısı
Almayı düşündüğünüz araç dizelmi benzinlimi birde halen almadıysanız aracı yılbaşından sonra fiyatlar artabilir plazalara yeni Honda civicler gelmeden önce Eylül ayında excutive dizel otomatik aracı ÖTV indirimli 129.500 TL’ye aldım bir ay sonra yeni Honda civic araçlar bayilere gelince hesaplattım aynı araca 152.000 tl ÖTV indirimli fiyat çıkardılar

Hocam eco excuvite düşünüyorum zaten şuanda çoğu Avrupa ülkesinde dizel araçlar artık üretilmiyor yani dizel artık bitiyor

Geri